Тема: Навчання і відпочинок. Користь активного відпочинку. Організація відпочинку в класі та вдома

Про матеріал
Мета: пояснити дітям значення відпочинку і працездатності для навчання, пригадати види відпочинку; навчати дітей застосовувати активний і пасивний відпочинок залежно від ситуації; розвивати увагу, мислення; виховувати бажання систематично займатися фізичними вправами
Перегляд файлу

Основи здоров’я

Урок 6

Тема: Навчання і відпочинок. Користь активного відпочинку. Організація відпочинку в класі та вдома

Мета: пояснити дітям значення відпочинку і працездатності для навчання, пригадати види відпочинку; навчати дітей застосовувати активний і пасивний відпочинок залежно від ситуації; розвивати увагу, мислення; виховувати бажання систематично займатися фізичними вправами.

Очікувані результати: учні повинні знати і розуміти тлумачення таких понять, як «навчання», «активний та пасивний відпочинок»: учні повинні вміти організовувати свій відпочинок.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, предметні
малюнки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1. Організаційний момент

2. Перевірка виконання домашнього завдання

Фронтальне опитування.

 Чому необхідно дотримуватися правил порядку та дисципліни?

 Як слід поводитися в коридорі школи, на спортивному майданчику, в їдальні?

3. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда.

 Що таке «режим дня»?

 Чому потрібно його дотримуватися?

 Що таке порядок та дисципліна?

 Які правила для учнів ви знаєте?

4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Постановка проблемного запитання.

 Що таке відпочинок?

 Як ви зазвичай відпочиваєте?

5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1. Розповідь учителя.

1) Дотримання режиму дня — вироблення дисципліни.

2) Чергування навчальних занять з відпочинком.

3) Види відпочинку: активний та пасивний.

Висновок: Щоб добре навчатися — чергуй навчання та відпочинок. Відпочинок — це зміна діяльності. Відпочинок — це відновлення сил після якоїсь діяльності.

5.2. Робота з підручником.

а) Розгляд і аналіз малюнків.

б) Читання та обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

5.3. Робота в парах.

 Попрацюйте в парах і обговоріть, як повинно бути оформлене робоче місце школяра.

 Які шкільні предмети вам подобаються? Який з них здається найскладнішим?

— Чи потребуєте ви перепочинку після нього? Чому?

Висновок: Відпочинок потрібно робити своєчасно, щоб не було перевтоми.

5.4. Оздоровча хвилинка.

5.5. Відгадування загадок.

Мета: ознайомити учнів з варіантами пасивного відпочинку.

Дуже я потрібна всім —
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу.

 (Книга.)

Може він порахувати,
Малювати і писати.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати.

 (Комп’ютер.)

Ось так диво — це вікно!

Кожен день в ньому — кіно!

 (Телевізор.)

 Чи можуть ці предмети бути корисними під час відпочинку? А шкідливими? Чому?

5.6. Гра «Мікрофон».

Мета: ознайомити з видами активного відпочинку.

Запропонувати учням розповісти, у які ігри вони полюбляють грати, у яких спортивних секціях займаються, хто двічі на день вигулює собаку тощо.

Висновок: Активний відпочинок — важлива умова здоров’я.

5.7. Робота в зошиті.

5.8  Ознайомлення з вимогами до робочого місця школяра.

 Стіл і стілець повинні підходити дитині за зростом, щоб дитина сиділа прямо, ноги стояли на підлозі, а стегна і гомілки були під прямим кутом.

 Світло від вікна і настільної лампи має падати зліва, а якщо дитина пише лівою рукою,— справа.

 Для шкільного приладдя має бути відведено певне місце.

6. Узагальнення та систематизація нових знань

6.1. Практична робота. Організація куточку відпочинку в класі та вдома.

1) Евристична бесіда.

 Чи потрібен вам куточок відпочинку в класі? вдома?

 Що б ви розмістили у ньому?

Висновок: Куточок відпочинку потрібен для успішного навчання і запобігання втомі.

2) Вибір предметів для куточку відпочинку.

Запропонувати учням обрати предмети, зображені на малюнках, для куточку відпочинку. (Іграшки, настільні ігри, книга, подушка, телевізор, олівці тощо).

 Виберіть предмети для куточку відпочинку.

6.2. Гра «Пантоміма».

Мета: розвивати творчі здібності учнів, формувати уявлення про правильний відпочинок у вільну хвилину.

За допомогою рухів і міміки одні учні демонструють, чим вони полюбляють займатися у куточках відпочинку вдома, а інші відгадують.

6.3 Відгадування загадок про види спорту.

Бокс, хокей, бобслей, футбол,

Сноуборд і волейбол...

Стадіон, басейни, корт —

Об’єднало слово ... (спорт).

Дві команди, як у футболі,

Та на крижаному полі,

І дорослих, і дітей

Позбирав на лід ... (хоккей).

Кулю шкіряну ганяють,

Лиш одну на полі мають!

По ногах не б’ють — це фол!

Називають гру ... (футбол).

 

Той, хто диво-дошку має,

І згори, мов птах, злітає.

Це не гра — зимовий спорт!

Зветься вид цей ... (сноуборд).

З гірки мчаться сани-біб,

В них сидить кілька осіб.

Швидкість там — не для дітей!

Звуть вид спорту цей ... (бобслей).

Ця спортивна боротьба —

Рух на лижах і стрільба...

Гонка — справжній марафон!

Цей вид спорту — ... (біатлон).

Спуск на лижах із гори,

Де проходи — прапори!

Назва схожа з нашим салом,

А вид спорту зветься — ... (слалом).

Сіла купа дітвори

І поїхала з гори...

Люблять їх усі малята.

Звуть візочок цей ... (санчата).

З нетерпінням зиму ждуть,

Лід малюють — іскри йдуть!

Гострі та стрімкі вони.

Мають назву ... (ковзани).

Покатають нас вони,

Але це не ковзани!

Білі, чорні, сині, рижі...

Дощечки ці звуться ... (лижі).

— Чи відвідуєте ви спортивні секції? Які саме?

— Якими видами спорту ви займаєтеся?

7. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: узагальнити знання дітей про навчання та відпочинок.

 Які види відпочинку ви знаєте? Наведіть приклади.

 Яким повинно бути робоче місце учня?

 Розкажіть про своє робоче місце вдома.

Висновок: Необхідно чергувати працю та відпочинок.

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
12 березня 2019
Переглядів
2393
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку