Тема: Паралельність прямих, прямої та площини в просторі.

Про матеріал

Сучасна педагогічна наука стверджує, що для продуктивного засвоєння учнями знань і для їхнього інтелектуального розвитку важливо встановлювати зв'язки, як між різними розділами курсу, так і між різними дисциплінами в цілому. Для чого потрібно вивчати паралельність у просторі? Вивчення теми "Паралельність прямих і площин у просторі" є однією з основних фундаментальних тем в шкільному курсі стереометрії. Знання цієї теми становлять основу знань учнів. Розглянутий урок може стати у пригоді вчителю математики.

Перегляд файлу

Тема: Паралельність прямих, прямої та площини у просторі.

Мета: навчальна: перевірити рівень засвоєння учнями зазначеної теми,

                               продовжити відпрацювання навичок з використання аксіом,

                               ознак і властивостей паралельності прямих, прямої та площини

                               у просторі.

           розвивальна: розвивати навички самостійної діяльності учнів, навики

                               самоконтролю, активності учнів та вміння використовувати

                               комп’ютер при розв’язанні  завдань.

           виховна: виховувати вміння критично мислити, коректувати відповіді

                          товаришів, здатність до самоаналізу, рефлексії.

Обладнання: листи оцінювання, комп’ютер, презентація до уроку, тест.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

    Сьогодні на уроці ми систематизуємо і узагальнимо теоретичні знання з паралельності прямих, прямої та площини у просторі та вдосконалимо вміння використовувати вивчені властивості та ознаки до розв’язування вправ. Ви повинні навчитися аналізувати та встановлювати зв’язок між елементами теми, розвивати активність, комунікативні навики.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

     До сьогоднішнього уроку дома ви повинні були повторити §4, п.27, подивитись і ще раз розібрати задачі, які ми розв’язували для закріплення тем.

     У вас на столах є пам’ятки для роботи на уроці – «Листки оцінювання», в яких ви  самі оціните свої знання і роботу на кожному етапі уроку. 

     Отже, підпишіть свій листок і починаємо. (додаток 1)

ІІІ. Теоретична розминка.

      (за кожну правильну відповідь ставите 0,5 балів)

Сформулюйте аксіоми стереометрії.

Скільки існує способів, щоб задати площину? Сформулюйте їх.

Як можуть бути розташовані прямі у просторі?

Які дві прямі називаються паралельними?

Які дві прямі називаються мимобіжними?

Сформулюйте ознаку паралельності прямих у просторі.

Сформулюйте властивість паралельності прямих у просторі.

Як можуть розташовуватися пряма і площина у просторі?

 Яка пряма називається паралельною до площини?

 Сформулюйте ознаку паралельності прямої і площини.

Поставте у листках свою кількість балів.

IV. Прочитай малюнок.

     (біля дошки працюють 4

учня з вчителем всі інші

працюють за партами)

Доведіть теореми:

Про існування площини, яка

проходить через пряму і точку.

Про існування площини, яка проходить через три точки.

Про властивість паралельних прямих.

Про ознаку паралельності прямої та площини.

    Всі інші слухають.  (перевірка – слайд на екрані) поставте кількість отриманих балів.

V. Тестування.

       А зараз невеличкий тест за допомогою програми Plickers. Роздаються закодовані картки. (Тест додаток 1)

 Додаток 1

Тест

1) Якщо || , то будь-яка пряма площини паралельна площині . [+]

2) Якщо || , то будь-яка пряма площини паралельна кожній прямій площини . [-]

3) Якщо || , то будь-яка пряма площини мимобіжна кожній прямій площини . [-]

4) Якщо || , то для будь-якої прямої а площини існує пряма b в площині така, що а || b. [+]

5) Якщо || , то для будь-якої прямої а площини існує пряма b в площині така, що прямі а і b — мимобіжні. [+]

6) Якщо || , то будь-яка пряма, яка перетинає площину , перетинає і площину . [+]

7) Якщо || , то будь-яка пряма, яка паралельна площині , паралельна і площині . [-]

8) Якщо дві прямі площини паралельні відповідно двом прямим площини , то || . [-]

9) Якщо деяка пряма площини паралельна площині , то || . [-]

10) Якщо кожна пряма площини паралельна площині , то || . [+]

11) Якщо дві прямі, одна з яких лежить у площині , а друга — в площині , не мають спільних точок, то || . [-]

12) Якщо кожні дві прямі, одна з яких лежать у площині , а друга — в площині , не мають спільних точок, то || . [+]

щоб його пройти і отримати оцінку.

       Покажіть мені вашу оцінку і поставте її у листок оцінювання.

VI. Самостійна робота.

      А зараз ще один вид перевірки ваших знань: самостійна робота «Побудова перерізів многогранників» методом слідів.

(Біля дошки працюють 3 учня, інші відвернулися від дошки і працюють у зошитах)

Перевірка у зошитах, на дошці за слайдами на екрані. Виставлення балів.

VII. Презентація.

     Учень біля дошки показує виконання перерізу многогранника.

 

УІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

     Порахуйте кількість отриманих вами балів сьогодні на уроці, запишіть їх.

Хто сьогодні задоволений собою?

А кому треба ще повторити матеріал?

А є такі, хто частково не зрозумів матеріал?

ІX. Домашнє завдання.

   І рівень (до 5 балів) – № 27.5, 28.6 (с.153)

  ІІ група (до 8 балів) – № 27.10, 28.12  (с. 153)

  ІІІ група (творча) – підготувати презентацію нової теми «Взаємне розміщення площин у просторі. Паралельні площини».

 

 

Додаток №1

Лист оцінювання   П. І. _________________________

№ з/п

Завдання

Бали

Самооцінка

Оцінка

учителя

1

Теоретична розминка

по 0,5 б

 

 

2

Робота в парі

0,5×4=2 б

 

 

3

Доведення теорем

2 б

 

 

4

Тестування

0,5×10=5 б

 

 

6

Побудова перерізів

2,5 б

 

 

7

Розв’язування задач

2 б

 

 

 

Всього

12 б

 

 

 

docx
Додано
16 вересня 2018
Переглядів
1357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку