Тема: Перетворення іменованих чисел. Виділення більших одиниць вимірювання з менших

Про матеріал
Конспект уроку розроблений для учнів четвертого класу. Містить завдання ,що сприяють засвоєнню вмінь учнів перетворювати іменовані числа
Перегляд файлу

Тема: Перетворення іменованих чисел. Виділення більших одиниць вимірювання з менших

Мета: закріпити вміння учнів перетворювати іменовані числа, виділяти більші одиниці

вимірювання вз менших. Розвивати логічне мислення в учнів. Виховувати уважність та самостійність.

Хід уроку

І. Організація класу

1.Гра « Мій настрій»

2.Очікуванння від уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Ознайомлення з оцінюванням.

- Перед початком роботи,хочу нагадати вам,як ми будемо оцінювати сьогодні свою роботу на уроці.

Зелена цеглинка - ви все виконали правильно

Синя цеглинка - ви працювали добре,але були якісь неточності

Жовта цеглина - ви працювали добре,але могли б краще

Червона цеглина – ви часто помилялись,вам була потрібна допомога друзів або вчителів.

1.Каліграфічна хвилинка .

Аналіз числа 6205 (1 учень)

А зараз каліграфічно записуючи цифри 6 2 0 5 запишіть це число у своїх зошитах.

Обміняйтеся зошитами.

Уважно розгляньте роботу свого друга і оцініть його роботу. Якщо робота виконана чудово,всі цифри написані правильно- зелений смайлик,якщо все добре,але є деякі неточності- синій,якщо все добре ,але ваш сусід міг би докласти більше зусиль –жовтий і якщо робота виконана нестаранно,цифри написані неправильно- червоний смайлик.

        -    Поверніть роботу власникові

Покажіть цеглинку лего того кольору,який смайлик у вас у зошиті

2. Математичний диктант

Ваше завдання записувати іменовані числа,які ви будете чути.

        -    Нагадайте,будь ласка,які числа ми називаємо іменованими?

1. Довжина екватора земної кулі становить сорок тисяч сімдесят п’ять кілометрів.

2.Довжина річки Ніл становить шість тисяч шістсот дев’яносто кілометрів

3. Висота гори Кіліманджаро в Африці становить п’ять тисяч вісімсот дев’яносто п’ять метрів

4.Висота найвищої вершини Карпат - Говерли дві тисячі шістдесят один метр

5.Маса синього кита може сягати сто п’ятдесяти тисяч кілограмів

6.Маса білого носорога п’ять тисяч кілограмів

8.Маса африканського слона сім тисяч п’ятсот кілограмів Взаємоперевірка. Самооцінювання

3. Робота в парах Робота з картою України.

-Назвіть сусідів України.

-Чи знаєте яка довжина українського кордону з кожною із цих країн?

-                     Розташуйте ці величини у порядку зростання. Запишіть.

Перевірити роботу 3 пар,які справились раніше.

Самореревірка.

Самооцінювання.

4..Тестування

Під час перевірки ставити питання чому?

IІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

-                     Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з іменованими числами і будемо

вчитися перетворювати їх з меншої величини у меншу

Завдання уроку

-                     Удосконалити вміння перетворювати іменовані числа,розв’язувати задачі у непрямій формі.

-                     Проблемне питання.

- Фізкультхвилинка

ІV. Вивчення нового матеріалу

Давайте пригадаємо які величини ми вивчили та як вони співвідносяться між собою.(Показ таблиць)

1.Пояснення нового матеріалу №320

2.Тренувальні вправи

№ 321

1) 510091 г=510кг 091 г

645 200коп.=6452 грн 2 інші приклади вдома

2) 300600см= 3006 м=3 км 006 м

115040дм=11504 м=11 км 504 м 2інші приклади вдома

Крім того,пройдете тестування на платформі на урок .Тест буде активним за посиланням,яке я скинула в нашу групу,або за цим кр кодом.

А зараз оцініть,як вам було виконувати завданя

З- мені було легко,я все зрозумів

С.- я працював добре,але дещо мені було не зрозуміло

Ч. мені було складно,я не зрозумів як виконувати таке завдання.

3.Робота в групах

1   група 323 1

2   група. 323 2

3   група      323 3

4   група

Оцініть ,свою роботу в групі

4.Робота над задачею с.126 №324 3)

Задача 324 (3)

1.Самостійне читання задачі дітьми

2.Словникова робота

Марафон –це змагання з бігу на 42км 195 м .Таку назву він отримав на честь грецького містечка Марафон, де в 490 році до н. е. відбулась наймасштабніша битва під час грекоперської війни. За легендою, грецький воїн Фідіппід після битви пробіг без зупинок 42 км з Марафону до Афін, аби сповістити про перемогу греків над персами.

3.Аналіз задачі

_В які роки відбувалися роки?

-   Що відомо про 2010р,а про 2013 ?

-   Що нам потрібнодізнатися7

-   Чи можемо ми вже підтвердити чи спростувати цю інформацію?

-   Чому?

-   Що сказано про 2011 р?

-   Чи можемо ми дізнатися про кількість учасникі марафону у 2011 р? Як?

-   Запишіть пкршу дію, письмово в стовпчик.

-   Що сказано про 2012 р.?

-   На 65 бігунів більше стосується 2011р чи 2012 р?

-   То як дізнатися рпо кількість марафонівціф у 2012 р?

-Запишіть 2 дію.

_ чи можемо ми зараз дати відповідь на питання задачі ,як?

Напишіть відповідь. V. Підсумок.

1.Оцінювання роботи на уроці за кількістю смайликів у зошиті

З- всі смайлики зелені

С- є і зелені і сині смайлики

Ж – сині та жовті смайли Ч- більша частина смайликів червоні Рефлексія.

Я дізнався( дізналася)…

Я зрозумів (зрозуміла)…

Я навчився (навчилася)…

Марафон

це змагання з бігу на

42км 195

м .

Рефлексія.

Я

дізнався( дізнала

ся)…

Я зрозумів

(зрозуміла)…

Я навчився

(навчилася)…

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «Ольга Гісь, Ірина Філяк»

Урок №41. Перетворення різнойменних іменованих чисел в однойменні. Виділення більших одиниць вимірювання із менших

Мета: формувати вміння перетворювати різноманітні іменовані числа в одноіменні, закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення, пам’ять; виховувати моральні якості, свідоме і творче ставлення до навчання

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

1.       ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Створення позитивного психологічного клімату класу. 2.      АОЗ (актуалізація опорних знань) Слайд 3-5. Усний рахунок.

Слайд 6. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 7. Рухлива вправа.

Слайд 8. Робота з підручником.

3.       МНД (мотивація навчальної діяльності) 4.       ВНМ (вивчення нового матеріалу) Слайд 9. Вступ.

Слайд 10-11. Поміркуй.

Слайд 12-16. Математичний тест.

Слайд 17-19. Розглянь на прикладах.

Слайд 20-21. Здійсни перетворення.

Слайд 22. Обери вираз до задачі.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

5.                 ЗВ (закріплення вивченого).

Слайд 24-26. Дай відповідь на питання.

Слайд 27-30. Обчисли.

Слайд 31-34. Поміркуй.

Слайд 35. Робота з зошитом.

Слайд 36. Здійсни перетворення.

Слайд 37. Упиши відповідні одиниці вимірювання.

Слайд 38. Розв’яжи задачу.

Слайд 39-40. Здійсни перетворення.

6.                 Підсумок

Бесіда

Слайд 41. Домашні тренувальні вправи.

7.                 Рефлексія.

Слайд 42. Рефлексія.

1   група

Допиши нерівності чотирицифровими числами

7 529 < ….

8079 >….

9 102 > ….

5023 <….

1 010 > ….

1009 <….

2   група

Доповни числа цифрами так,що нерівності були правильними

1   269 <        . 418  7 . . 7 > 7 . 77 5 . 06 <     5189  2 . 45 < 2345

2   482 > 2 . . 2        5 602 >        5 .549

3   група

Продовжте твердження:

-                       Меншим із двох чисел є те число, яке йде ….. - Більшим із двох чисел є те число, яке при лічбі

-                       йде …..

-                       Число з меншою кількістю цифр є …

-                       Число з більшою кількістю цифр є …

-                       Числа , що мають однакову кількість цифр, порівнюють …

4 група

Знайдіть і підкресліть всі істинні нерівності

7 246 < 7 251                    6 048 > 6 049

15 403 < 154*100              710*10 > 7 010

11 010:10 < 2 100               13 636 < 136 000:100

pdf
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
8 жовтня 2025
Переглядів
236
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку