ТЕМА: письмове додавання і віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд. Прості задачі на дію додавання. Розширена задача на зведення до одиниці (другий вид).

Про матеріал
Урок розроблений для роботи в інклюзивному класі, містить завдання для дитини з особливими освітніми потребами.
Перегляд файлу

Математика 3 клас

ТЕМА: письмове додавання і віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд. Прості задачі на дію додавання. Розширена задача на зведення до одиниці (другий вид).

Мета: ознайомлення учнів із прийомом письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати уміння учнів розв’язувати прості задачі на дію додавання та розширені задачі на зведення до одиниці, розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, виховувати старанність, працьовитість, почуття колективу.

Тип уроку:комбінований

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань.

  1. Перевірка домашнього завдання.
  2. Хвилинка каліграфія 7 7 7 7
  3. Математичний диктант

6*7,9*7,7*4,5*7,7*2,7*7,7*8,3*7

Списування таблиці множення числа 7.

 

 

  1. Мозкова атака
  • Назвіть найменше трицифрове число – 100
  • Назвіть найбільше трицифрове число – 999
  • Назвіть попереднє і наступне числа до числа 999
  • Що потрібно знати і вміти, щоб працювати з трицифровими числами? – Розряди
  • Згадайте, як ми додаємо трицифрові числа? – Одиниці до одиниць,  десятки до десятків, сотні до сотень.

ІІІ. Усний рахунок.

Розкласти на розрядні доданки: 458, 960, 502.

Назвати суми одним числом: 500+90+6; 200+30+5; 700+40+5

ІV. Оголошення теми уроку:

На сьогоднішньому уроці ми будемо з вами вчитися додавати трицифрові числа без переходу через розряд.

  1. Пояснення: 325+413

Пишемо перше число, друге підписуємо: одиниці під одиницями, десятки під десятками, сотні під сотнями.

 

  1. Первинне закріплення.

Обчислити приклади №664

Перший і другий приклад з коментуванням біля дошки – решту – самостійно.

235+341; 124+232; 621+145 (у стовпчик)

 

  1. Фронтальна робота над задачами №665

Прочитати задачу. Про що в ній розповідається?  Чи можемо одразу відповісти на запитання задачі?

Запишемо розв’язання у зошит.

Привезли 6 банок соку по 2 літри кожна. Наступного дня витратили 9 літрів. Скільки літрів соку залишилося?

Привезли 6 б. по 2 л

Витратили 9 л

Залишилось - ?

 

 

    V.    Фізкультхвилинка.

             Задача.

Учні 3 класу грали в сніжки. 8 хлопчиків зробили 56 сніжків. Скільки дівчаток зробили 25 сніжків, якщо одна дівчинка робила на 2 сніжки менше ніж хлопчик?

Аналіз задачі.

Розв’язуємо задачу:

  1. 56:8=7 (сн.) – робив 1 хлопчик
  2. 7-2=5 (сн.) – робила 1 дівчинка
  3. 25:5=5 (дівч.)

Розвязування рівнянь №667:

  • Як називаються числа при додаванні?
  • Як знайти невідомий доданок?
  • Як називаються числа при відніманні?
  • Як знайти невідомий відємник?
  • Як знайти невідоме зменшуване?

1-ий ряд розв’язує рівняння на знаходження невідомого доданка х+2=4

2-ий ряд невідоме зменшуване х-1=3

3-ій ряд невідомий від’ємник 3-х=2

Хвилинка-цікавинка

  1. У тварини 2 праві, 2 ліві лапи; 2 задні і 2 передні. Скільки лап разом? (4)
  2. Скільки картоплин улізе в горщик? (Жодної, бо картопля не лазить)

 

Підсумок уроку.

Яким чином додаємо трицифрові числа без переходу через розряд?

 

У числі 365  одиниці підкреслити червоним кольором, десятки – зеленим, сотні – жовтим.

 

 

 

 

Додаток

3.

Картинки по запросу таблиця множення числа 710.jpg

 

4.

1  5  7  2  15  24   29  34  38  75  41 56  9 88 74  52  68  20  25  46  75  28  93  10  18 14  22  16  87  63  33  44  100  84  26  37  42  66  11  81  17  35  28  69  12  44 87  999  24  31 1000  26  48  59  62  34 51  55  47  43  18  998  74  36  51  45   99

 

 

2m_b_u2012_465.png

 

 

завантаження.jpg

img9.jpg

 

def53b08b6aa710354e7b9d462159bd7.jpg

original.jpg

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
20 лютого 2020
Переглядів
835
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку