Тема: «Світ професій – вони створюють для нас книжки .Книжка - дивовижна »
Мета: розширити знання учнів про книги; розвивати вміння користуватися книгою, логічне мислення, збагачувати мовлення дітей образним словом і висловами;формування про важливість читання;виховувати любов і шанобливе ставлення до книги.
Розмовна 10 хвилинка
- Що ви бачите?
- Як називається це місце?
- Ви ходили до бібліотеки? В якій бібліотеці були?
- Сьогодні ми з вами поговоримо про книгу, про її велич і красу, про її мудрість і розум. Саме до книги ми звертаємося упродовж усього життя. Вона допомагає нам у навчанні, робить нас більш розумними.
Бесіда: Світ професій – вони створюють для нас книжки . Книжка - дивовижна
- Це книжки. Вони всі однакові ? (відповіді дітей)
- Так. Книжки відрізняються одна від одної не тільки розміром та кольором. Кожна книжка несе різну інформацію.
- Для кого призначена ця книга?(відповіді дітей)Перше ваше знайомство з книгою відбулося, коли ви ще маленькими розглядали малюнки, потім читали казки, а згодом ви самі навчалися читати
=Бесіда на увагу дітей
-Це мабуть наукові книги. Я гадаю, що їх читатимуть дорослі вчені, бачу хлопця який займається наукою....( діти доводять, що ці книги дитячі)
- Ця книга теж яскрава , вас вона може зацікавити ненадовго. Кого може вона зацікавити?(відповіді дітей)
- Щоб ці книжки, підручники за якими ми навчаємося з'явилися у нас то велика праця багатьох людей. Письменники, наукрвці, художники, дизайнери та ще багато інших
- Кому буде цікаво прочитати цю книгу? Ми бачимо, що вона дуже стара. У магазинах чи будь де ви бачили таку книгу? І нас це наштовхує на думку, що книги з'явилися дуже давно. Люди здавна шанобливо ставилися до книг. Це нам доводять ті книжки які збереглися до нашого часу. Народ склав чимало прислів’їв і приказок про їх значення в житті людини.
Прочитайте, об’єднавши словосполучення двох колонок:
Книга вчить а знання з книг
Глибина у морі як на світі жити
- Як же книга прийшла до людей?
- Книг на світі дуже багато. Але прочитати всі їх неможливо. Та й в цьому немає необхідності.
Для читання слід вибирати найкращі, найцікавіші, найпотрібніші.
Сьогодні ви дізнаєтесь, як побудована книга, з яких елементів складається, як знайомитись з книгою.
Перше знайомство з книгою починається з обкладинки – називається «титульною».
Вона розповість про те, хто написав книгу, коли і де її видано. Кожна книга має «назву», з якої часто можна дізнатися, про що розповідається в ній. Але так буває не завжди. Тоді на допомогу вам прийде «підзаголовок». Це додаток до назви. Він може допомогти розкрити зміст книжки.
На титульній сторінці є «вихідні дані». Вони розміщені внизу сторінки і розповідають: коли, яким видавництвом і де було випущено книгу.
Якщо книжка містить кілька творів, то слід подивитися зміст, тобто їх перелік.
- Що допомагає швидко знайти в книзі потрібну казку,-оповідання? (Зміст)
Діти, книги – ваші друзі. Їх треба любити і берегти.
Поради, як поводитися з книгами, щоб вони не хворіли.
Книга — мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує вам про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Картон та папір роблять з дерева. Якщо ми будемо берегти книги, то збережемо ліс і красу нашої Землі. Книги корисні і необхідні людині. Їх потрібно берегти, щоб більша кількість людей змогло ними скористатися.