Інструкційна картка №7
Тема програми: Відпрацювання обліку
Тема уроку 2.6: Іструктаж з техніки безпеки, охорони праці. Облік господарських процесів на підприємствах, в установах і організаціях.
Мета уроку:
а) навчальна визначення понять «рахунок бухгалтерського обліку» та «подвійний запис», засвоєння принципів класифікації бухгалтерських рахунків, набуття навичок складання бухгалтерських проводок та використання Плану рахунків бухгалтерського обліку.
б) розвивальна усвідомити порядок відображення господарських операцій на рахунках бухгалтерського обліку, засвоїти структуру активних і пасивних рахунків, розібратися в сутності подвійного запису.
в) виховна виховувати навички самостійної роботи, працездатність та відповідальне ставлення до праці, чуттєве розуміння, повагу до товаришів і старших, любов до обраної професії. Вчити старанності, уважності і охайності в оформленні і веденні бухгалтерських документів. Виховувати почуття особистої відповідальності за виконувану справу, самостійність, бережливість та сприяти професійному становленню майбутніх бухгалтерів.
Тип уроку: урок вдосконалення вмінь та формування навичок.
Дидактичне забезпечення - інструкційна картка, практичне завдання, облікові регістри, опорний конспект, план рахунків бухгалтерського обліку, конспекти, калькулятор.
№ з/п |
Послідовність дій |
Інструктивні вказівки по виконанню дій |
1 |
Організаційний момент (5 хвилин)
|
|
2 |
Інструктаж з техніки безпеки, охорони праці. (20 хвилин) Для всіх уроків даної теми організаційна форма проведення інструктажу – фронтальна на початку уроку. |
Перевірити робоче місце на відповідність вимогам техніки безпеки. Перевірити порядок на робочому місці, переконатись у відсутності небезечних факторів, що можуть призвести до надзвичайної ситуації. |
3 |
Мотивація навчальної діяльності учнів (5 хвилин). |
|
4 |
Повідомлення теми, мети, плану уроку та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (5 хвилин). |
|
5 |
Актуалізація опорних знань (30 хвилин) |
Фронтальна бесіда |
6 |
Пояснення нового матеріалу (10 хвилин)
|
Відпрацювання бухгалерських проведень; складання та заповнення оборотних відомостей за рахунками |
7 |
Вивчення нового матеріалу (20 хвилин)
|
Використання вивченого матеріалу на уроках теоретичного циклу в стандартних умовах |
8 |
Виконання пробних та тренувальних вправ. Поточний інструктаж (230 хвилин). |
Видати учням картки - завдання. Пояснити зміст завдань. |
9 |
Самостійне виконання робіт учнями |
Спостереження виконання завдань учнями майстер проводить в процесі поточного інструктажу |
9.1 |
Скласти бухгалтерські проводки та відобразити господарські операції на бухгалтерських рахунках процесу постачання. |
Внести дані до таблиці: (звіривши дебетові і кредитові обороти) таблиця 1 |
Цільові обходи
|
Спостереження виконання завдань учнями майстер проводить в процесі поточного інструктажу. |
|
Перший обхід |
Перевірити початок виконання усіма учнями поставленого завдання, організацією робочого місця. |
|
Другий обхід |
Перевірити правильність застосування формул для рішення задач. |
|
Третій – четвертий обхід
|
Перевірити правильність виконання розрахунків. Вияснити, чи розібрались учні з інструкційною картою і правильним її користуванням |
|
П’ятий обхід |
Перевірити, як учні використовують самоконтроль в роботі |
|
Прийняття і оцінювання виконаних завдань |
Обговорення можливих помилок та мотивація правильного виконання завдань |
|
9.2 |
Скласти бухгалтерські проводки та відобразити господарські операції на бухгалтерських рахунках процесу виробництва |
Внести дані до таблиці: (звіривши дебетові і кредитові обороти) таблиця 2 |
Перший обхід |
Перевірити початок виконання усіма учнями поставленого завдання, організацією робочого місця. |
|
Другий обхід |
Перевірити правильність застосування формул для рішення задач. |
|
Третій – четвертий обхід
|
Перевірити правильність виконання розрахунків. Вияснити, чи розібрались учні з інструкційною картою і правильним її користуванням |
|
П’ятий обхід |
Перевірити, як учні використовують самоконтроль в роботі
|
|
Прийняття і оцінювання виконаних завдань |
Обговорення можливих помилок та мотивація правильного виконання завдань |
|
9.3 |
Скласти бухгалтерські проводки та відобразити господарські операції на бухгалтерських рахунках процесу реалізації |
Внести дані до таблиці: (звіривши дебетові і кредитові обороти) таблиця 3 |
Перший обхід |
Перевірити початок виконання усіма учнями поставленого завдання, організацією робочого місця. |
|
Другий обхід |
Перевірити правильність застосування формул для рішення задач. |
|
Третій – четвертий обхід
|
Перевірити правильність виконання розрахунків. Вияснити, чи розібрались учні з інструкційною картою і правильним її користуванням |
|
П’ятий обхід |
Перевірити, як учні використовують самоконтроль в роботі |
|
Прийняття і оцінювання виконаних завдань |
Обговорення можливих помилок та мотивація правильного виконання завдань |
|
10 |
Заключний інструктаж (20 хвилин) |
Під час заключного інструктажу майстер виробничого навчання у формі бесіди пригадує разом з учнями, які знання, вміння та навички вони отримали під час уроку Аналізує діяльність учнів на уроці (індивідуальне виконання завдань, робота в команді, відповіді на запитання). Звертає увагу учнів на помилки, які були допущені під час роботи на уроці. Відмічає найбільш активних на уроці учнів, підводе підсумки, виставляє оцінки. |
11 |
Повідомлення домашнього завдання (5 хвилин) Підведення підсумків. Рефлексія. Виконати тести за посилання
|
Переглянути відео для закріплення теми за посиланням:
|