Тема уроку: Особові та присвійні займенники.
Цілі уроку:
Практичні: - активізувати в учнів навчально-пізнавальну діяльність;
- навчити учнів сприймати навчальний матеріал за допомогою
презентації;
- навчити учнів розрізняти особові та присвійні займенники.
Освітні: - активізувати пам'ять учнів за допомогою поданої інформації;
- розширити загальний та філологічний світогляд учнів.
Розвиваючі: - розвивати мовну здогадку та мовленнєву пам'ять учнів;
- розвивати творчий потенціал учнів за рахунок використання
інтерактивних технологій;
- розвивати аудіальну та візуальну пам'ять учнів.
Виховні: - виховувати прагнення до комунікативної активності;
- виховувати потребу до оволодіння ефективними засобами
організації навчального процесу.
Хід уроку
I Підготовка до сприйняття іншомовного матеріалу
Introduction. 1. Organization moment. Організація класу. Привітання.
2. Introduction of the theme of the lesson and its objectives. Визначення та повідомлення теми та мети уроку. Граматична загадка.
T.: Good morning to you. Are you ready for the lesson? ……Ok, thank you. Do you know what we are going to do at this lesson? No? Try to guess. Look at the screen. You can see word “CHEWED” (пережований). How many pronouns can you find in this word? ….. Yes, that’s right, 2: “HE” and “WE”. So, what do you think we are going to learn today? Right – more pronouns.
Warm-up Введення в іншомовну атмосферу. Ігрова ситуація. Реплікування – швидке реагування учнів на репліку вчителя. Активізація вживання в мовленні учнів «Наказового способу дієслів».
T.: So, let’s start. But first, let’s warm up ourselves. Listen to my instructions very carefully and follow them at once!
* Stand up!
* Jump!
* Touch your table!
* Sit down!
* Say “Hello”!
* Show me your pens!
* Touch your nose!
* Don’t talk!
* Open your books on page 55!
* Close your books!
* Touch your head!
* Put your hands on the table!
* Smile!
* Have fun during the lesson!
Checkup Контроль та перевірка виконання домашнього завдання.
Активізація знань за темою. Надання визначення до такої частини мови, як займенник. Пригадай-мо з уроків української мови ...
II Основна частина уроку
1. Presentation. Введення нових граматичних одиниць. Особові та присвійні займенники.
Визначення особових займенників: I, you, he, she, it, we, you, they.
Пояснення їхнього вживання в різних випадках.
Вивчення присвійних займенників: my, your, his, her, its, our, your, their.
Подача прикладів з правильним вживанням.
Використання презентації.
2. Grammar Explanation. Пояснення нових граматичних одиниць — особових та присвійних займенників та їх співвідношення.
Опрацювання таблички.
Personal and possessive pronouns(Особові та присвійні займенники)
Personal pronouns |
Possessive pronouns |
I (я) |
my (мій, моя, мої) |
You (ти) |
your (твій , твоя, твоє, твої) |
He (він) |
his ( його) |
She (вона) |
her (її) |
It (воно) |
its ( її, його) |
We (ми) |
our (наш, наша, наше, наші) |
You (Ви) |
your (Ваш, Ваша) |
They (вони) |
their (їхній, їхня,їхнє, їхні) |
Виконання прави на встановлення відповідності між особовими та присвійними займенниками. Заповни пропуски відповідним займенником:
Ex. І
(He ) His father is a doctor.
(I ) ... sister is ten years old.
(They)... car is red.
(You) ... bicycles are old.
(She) ... house is big.
(He) ... eyes are blue.
(We) ... house is big.
(It) ... roots are long.
3. Practice. Учні виконують вправи на закріплення вживання особових займенників.
Заповніть пропуски відповідними присвійними займенниками:
Ex. ІІ
His - його |
Their - їх |
Her - її |
This is my mum. ... name’s Jess.
These are my sisters. ... names are Mary and Dina.
These are my parents. ... names are Tanya and Bob
This is my cousin. ... name’s Helen.
This is my cousin. ... name’s Fred.
These are my sisters. ... names are Tina and Nina.
This is my aunt. ... name’s Pam.
Прочитайте текст та виберіть відповідний займенник:
Ex. ІІІ
This is Michael.
This is his\her family.
These are his\their parents.
This is their\her house.
This is their\its pet.
This is its\his ball.
III Заключна частина уроку
Hometask Summury Повідомлення домашнього завдання та підбиття підсумків уроку. Д/З:
Complete the sentences:
What is Molly Adamauer saying? Add my, your, his, her, our or their.
_____ first name is Molly. _____family name is Adamauer. What about you? What’s _____ first name? And what’s ______ family name? I’m married. You can see _____ husband in the picture. ______ name is Aisek. We’ve got one son and one daughter. ______ son is 21. _____ name is Nickolas. _______ daughter is 24. ______ name is Emy. Emy is married. _____ husband’s name is Bred. Emy and Bred have got two children. ______ names are Kevin and Evi.