Тема: В. Нестайко «В палаці чарівних казок».Урок

Про матеріал
II. Підготовка до читання уривку з повісті-казки Ознайомлення учнів із повістю Всеволода Нестайка «В країні Соняч- них зайчиків». — У повісті В. Нестайка «В країні Сонячних Зайчиків» об'єднано кілька казок. Головний герой — хлопчик Веснянка. У країні Сонячних Зайчиків всі герої руді та веснянкуваті, мирні й працьовиті. Одного разу із-за океану прилетіла піратська армія хуліганів і поча- ла грабувати країну, знущатися з її жителів, особливо з дітей. Дорослі вирішили сховати своїх дітей у густому тропічному лісі. Які пригоди з ними трапилися, ви можете дізнатися, коли прочитаєте всю повість. А сьогодні ми ознайомимося з уривком повісті «В палаці чарівних казок».
Перегляд файлу

 Урок №38

 Дата:10.12.12

 Клас: 3

 Конспект уроку з читання

 Тема: В. Нестайко «В палаці чарівних казок».

Мета: закріпити знання про особливості чарівних казок; розвивати вмін , ня визначати головну дійову особу й характеризувати її; вдосконалюва ч ти вміння читати, визначати своє ставлення до прочитаного.

Обладнання: ілюстрації до казок, зошит, підручник, тестові завдання.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Двоє-троє учнів розповідають казки та легенди про квіти. Вибіркове читання (двоє учнів). Як дівчинка вийшла з лісу? Прочитайте діалог наприкінці казки.

II. Підготовка до читання уривку з повісті-казки

Ознайомлення учнів із повістю Всеволода Нестайка «В країні Соняч-

них зайчиків».

 — У повісті В. Нестайка «В країні Сонячних Зайчиків» об'єднано

кілька казок. Головний герой — хлопчик Веснянка. У країні Сонячних Зайчиків всі герої руді та веснянкуваті, мирні й працьовиті.

Одного разу із-за океану прилетіла піратська армія хуліганів і поча-

 ла грабувати країну, знущатися з її жителів, особливо з дітей.

Дорослі вирішили сховати своїх дітей у густому тропічному лісі. Які пригоди з ними трапилися, ви можете дізнатися, коли прочитаєте всю

повість.

А сьогодні ми ознайомимося з уривком повісті «В палаці чарівних казок».

III. Опрацювання оповідання В. Нестайка «В палаці чарівних ) казок»

  1. Читання казки вчителем.

 — Кого зустрів Веснянка у палаці?

  1. Словникова робота.

 Химерний — фантастичний.

 Гамірко — шумно.

 

3. Читання учнями оповідання за частинами,

1) Опис палацу.

 2) Жителі казкового палацу.

3) Навчання у казковому палаці.

4) У підземеллі.

 

4. Бесіда за змістом.

  • Фігури яких казкових героїв прикрашали палац?
  • З яких вони казок?
  • Яких казкових героїв побачив Веснянка усередині палацу?

— Назвіть твори, в яких вони живуть.

 — Які герої вам ще не знайомі?

  • Що здивувало Веснянку в Дитячій кімнаті?
  •      Чому в палаці не було злих чаклунів, чортів, відьом?
  •      Куди відлучалися герої казок?

 

  1. Читання пісеньки Веснянки 

 

  • Чому ця пісенька змусила вас посміхнутися? 
  • Яким був хлопчик Веснянка? 

 

  1. Підсумок уроку 

Гра «На вулиці Казкарів» 

  • Ми на вулиці Казкарів.  

Учитель відкриває дошку, на якій прикріплені малюнки будиночків. Біля

кожного з них — аркуш паперу із завданням для дітей.

 

  • Але ці будиночки порожні. їхні жителі залишили записки, в яких

зазначають, де вони. 

 

Діти по черзі виходять до дошки, беруть записку і читають її уголос, а решта

відгадує, герої з якої казки там живуть, хто її автор. 

  1. «Я дуже хочу з вами познайомитись, але соромлюсь своєї гидкої зо­внішності».
  2. «Терміново викликали лікувати звірів в Африку».

3) «Пішла до бабусі, понесла їй пиріжки». 

  1. «Побіг до школи, бо нічого не знаю». 
  2. « Ми з Гердою у саду доглядаємо троянди ». 
  3. «Пішла провідати семеро гномів». 
  4. «Я в гостях у П'ятачка».

VI. Домашнє завдання

Попрацюйте над завданням «Пригадайте, поміркуйте».

 

 

docx
Додано
16 листопада 2019
Переглядів
2457
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку