Урок №__________ Дата_________
Тема: Відрізок. Вимірювання відрізків.
Мета: |
домогтися засвоєння учнями змiсту понять „відрізок”, „довжина відрізка”, а також аксiоми вимірювання вiдрiзкiв, сформувати поняття відстані між двома точками; виробити в учнiв уміння розпізнавати на готовому рисунку вiдрiзки (користуючись означенням) i за готовими рисунками робити записи, що вiдповiдають властивостям вимірювання вiдрiзкiв (математична компетентність); розвивати просторове мислення та уяву, вміння звертатися до власного досвіду; виховувати культуру геометричної мови і графічних записів. |
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.
Обладнання: „Геометрія 7 клас” О.С.Істер, опорний конспект.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Перевірити готовність учнів до уроку. Налаштувати їх на роботу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
|
1. Яким прямим належать точки А, В, С, D? 2. Які прямі проходять через точку: А, В, С, D? 3. В якій точці перетинаються прямі: а) т і п; б) т і р; в) п і q; г) т і q? 4. В якій точці перетинаються три прямі? Назвіть ці прямі? |
3. Геометричний диктант (перевірка засвоєного)
1. Точка С належить прямій а. 2. Точка D не лежить на прямій а. 3. Пряма b проходить через точки С і D. 4. Пряма с проходить через точку D і перетинає пряму а в точці Е. Перевірити правильність виконання за рисунком |
|
ІІІ. Формулювання мети й завдань уроку.
Отже, основними фігурами на площині є точка і пряма. Сьогодні на уроці ми поглибимо знання ще про одну геометричну фігуру – відрізок.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Питання:
1) Пригадайте аксіоми належності точок і прямих.
Чи правильні твердження?
1) Через точку площини можна провести безліч прямих.
2) Сполучивши парами три данi точки площини, завжди дістанемо три прямі.
3) На кожній прямiй можна вибрати принаймні 1000 точок.
4) Із трьох точок на прямiй одна, і тільки одна, лежить мiж двома іншими.
5) Дві рiзнi прямі на площинi можуть мати хоча б одну спільну точку.
V. Засвоєння нових знань.
Відрізком називають частину прямої, яка складається з усіх точок цієї прямої, що лежать між двома її точками, разом з цими точками. Ці точки називають кінцями відрізка.
Позначають відрізок: АВ або ВА. Точки А і В – кінці відрізка. Одиниці вимірювання довжини: 1 мм, 1 см, 1 дм, 1 м, 1 км. |
Розглянути малюнки 16 – 18 підручника, стор. 10.
Основні властивості (аксіоми) вимірювання відрізків.
IV. Кожний відрізок має певну довжину, більшу від нуля.
Розглянути малюнки підручника 21 – 24.
V. Довжина відрізка дорівнює сумі довжин частин, на які він розбивається будь-якою його точкою.
|
IV. Відрізок АВ має довжину а, а > 0; АВ = а. |
|
|
V. Точка С лежить на відрізку АВ, тому АС + СВ = АВ. |
|
Довжину відрізка називають відстанню між його кінцями.
VІ. Первинне усвідомлення нового матеріалу.
№ 13(усно); 16; 18.
„Гімнастика розуму”. Вставте пропущене число.
VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Завдання. Відомо, що CK = CD + DK. Який iз рисункiв вiдповiдає цій умовi?
Закінчи речення:
Оголошення та коментування оцінок.
Х. Домашнє завдання: