Тема. Зимові свята. О. Наконечна «Свято Миколая»

Про матеріал
Мета. Розширити знання дітей з української обрядовості; формувати навички роботи з текстом; розвивати читацькі навички, увагу,спостережливість, пам'ять; розвивати вміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, групі; виховувати людяність, доброту.
Перегляд файлу

Тема. Зимові свята. О. Наконечна «Свято Миколая»

Мета. Розширити знання дітей з української обрядовості; формувати навички роботи з текстом; розвивати читацькі навички, увагу,спостережливість, пам'ять;  розвивати вміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, групі; виховувати людяність, доброту.

Обладнання: зображення ялинки, відео з динамічними паузами, цеглинки LEGO, картки для роботи в парах та групах, мультимедійна презентація, мікрофон.

Хід уроку

I Вступна частина

1. Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок.

Починається урок.

Працюватимем старанно

Щоб почули ми в кінці,

Що у нашім другім класі

Діти просто молодці!

2.Створення позитивного психологічного фону уроку. Пальчикова вправа «Побажання»

-А щоб отримати таку похвалу, давайте підтримаємо один одного і побажаємо успіху.

Я (стикаються великими пальцями)

бажаю (вказівними)

тобі (середніми)

успіху (безіменними)

великого (мізинцями)

і в усьому (дотик усією долонею).

ІІ Основна частина уроку

1.Мовна зарядка

а) Вправа на дихання «Зігрій долоньки»

Сьогодні зимно. Долонькам холодно. Тож зігріємо їх своїм теплом.

Набираємо в легені якомога більше повітря і видихаємо на долоньки.

б) А тепер час для скоромовки.

Вимовляємо спочатку в повільному темпі, середньому і швидкому.

Притрусив сніжок стіг сіна

І санчата притрусив.

Уже снігу – по коліна,

А він сипле з усіх сил!

в) Гра «Не спіткнись»

сніг замет

сніг намет

сміх замет

сніг замет

2. Мотивація навчальної діяльності. Гра «Дешифрувальник».

- Перед вами зашифроване слово. Ключ до відгадки – кожна третя літера.

ОБЗІКИЛНМУЧА     (зима)

3.Вправа «Асоціативний кущ».

Які слова спадають вам на думку, коли ви чуєте слово «зима»?

 

 

 

 

 

 

 

4. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні  ми пригадаємо історію та традиції святкування Миколая, будемо вправлятись у правильному, виразному читанні, розвиватимемо спостережливість, увагу; вчитимемось людяності та доброті.

5.  Бесіда про історію та традиції свята Миколая.

- Що ви знаєте про дитинство Миколая?

- Якій справі присвятив Миколай своє життя?

- Коли ми відзначаємо свято Миколая?

- А в чому Миколай приносить подарунки?

6.Гра «Вгадай, що в мішку у Миколая?»

Читання слів з пропущеними буквами.

7. Робота над оповіданням Ольги Наконечної «Свято Миколая».

- Сьогодні ми прочитаємо оповідання Ольги Наконечної, яке так і називається «Свято Миколая»

а) Первинне ознайомлення з твором. Читання вчителем.

- Чи сподобалось вам оповідання? Що вас вразило?

б) Словникова робота. Робота в парах.

- Поєднайте слова та їх тлумачення, що розміщені на чобітках.

зимно чесно

гайнув побіг

щиро холодно

 Діти прикрашають  чобітками  ялинку.

в) Читання слів луною

вранці швиденько

сонний зареготали

мерщій найкращий

подарунок поласувати

- Які слова складаються з двох складів?

- Яке слово близьке за значенням до слова «засміятися», «скуштувати»?

Фізхвилинка :“Танці-зігріванці»

г) Читання твору учнями різними способами:

  • «сонечком» (мовчки)
  • «дощиком» (напівголосно)
  • «зливою» (голосно)

д) Бесіда за змістом тексту з елементами вибіркового читання.

- Хто є головним героєм твору?

- Якою була родина Івася?

- Знайдіть і прочитайте у тексті рядки про те, чому у хаті Івася було зимно?

- Як зігрівся хлопчик?

- Чим хвалилися діти на вулиці?

е) Гра «Бджілка»

- Знайдіть і прочитайте:

  • питальні речення;
  • речення, що закінчуються трьома крапками.

є)Технологія «Т-схема».

- Прочитайте виділене речення.

- Чи погоджуєтесь ви зі словами Івася, що він отримав найкращий подарунок?

  • Так, він отримав тепло і любов близьких. А це найкращий -подарунок. (цеглинка жовтого кольору)
  • Ні, тепло це не подарунок, з ним не можна гратися.(цеглинка зеленого кольору)

Діти піднімають цеглинку відповідно до вподобаного варіанту відповіді.

Фізхвилинка. «Вправа для очей»

ж) Робота в групах. Гра «Склади прислів’я».

Учні складають прислів’я зі слів, надрукованих на ялинкових прикрасах. По закінченню роботи прикрашають ялинку картками-іграшками.

ІІІ Заключна частина

- На початку уроку ви обіцяли бути старанними та уважними. Як ви думаєте, чи вдалося це вам?

- Подивіться, якою гарною стала наша ялинка. Скільки на ній з’явилося прикрас завдяки вашій дружній роботі.

Вправа «Мікрофон»

- Чого навчив вас сьогоднішній урок?

- Як ви думаєте, чи бувають «невидимі подарунки»?

- Я вам бажаю, щоб обличчя ваші завжди були осяяні веселою посмішкою, а думки були спрямовані на добрі справи.

 

 

 

 

docx
Додано
11 березня 2021
Переглядів
579
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку