Тема: Змінювання прикметників за числами і за питаннями у сполученні з іменниками. Редагування тексту.

Про матеріал
Мета: Виробити вміння змінювати прикметники за числами. Удосконалювати вміння учнів ставити питання від іменника до прикметника. Розвивати вміння аналізувати, співставляти і робити висновки, виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

Тема: Змінювання прикметників за числами і за питаннями у сполученні з іменниками. Редагування тексту. (впр. 100 – 106)

Мета: Виробити вміння змінювати   прикметники   за числами. Удосконалювати вміння учнів ставити питання від іменника до прикметника. Розвивати вміння аналізувати, співставляти і робити висновки, виховувати любов до природи.

Обладнання: малюнки, картки із словами.

                                                  Хід уроку

             І. Організація класу до уроку.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: «Добрий день!»

Девіз нашого уроку буде такий:

Думати швидко

Виконувати чітко

Творчо працювати

Каліграфічно писати

             ІІ. Оголошення теми уроку

 Через пів місяця закінчується чудова пора року. Спливають в календарі зимові дні. До нас поспішає дівчинка-весна.  Ось сьогодні на нашому  уроці ми будемо відривати чарівні листочки календаря і продовжувати вивчати прикметник.

              ІІІ. Експрес-перевірка.

 До нас на урок завітало сонечко разом зі своєю подругою хмаринкою. Вони підготували для вас завдання на веселих краплинках і хочуть перевірити ваші знання.

Питання:

1. Що називається іменником?( приклад)

2. Які іменники пишуться з великої літери, а які з маленької?

3. Як називаються іменники, що відповідають на питання хто?, а що відповідають на питання що?

4. Як змінюються іменники?

5.  Іменник має роди. Назвіть їх?

6.  Чим виступає в реченні іменник?

7.  Що називається прикметником?( приклад)

8.  З якою частиною мови зв 'язані прикметники в реченні?

               IV. Каліграфічна хвилинка.

Кк ар нд календар

- Яка орфограма у слові календар?

- Як називаються слова, написання яких ми повинні запам'ятати?

- Дібрати і записати прикметники, що починаються з перших літер слова календар.

К — каліграфічний

А - активний

Л — лагідній

Е - енергійний

Н - надійний

Д— добрий

А - артистичний

Р - радісний

З великої хмари малий дощ буває.

- Прочитайте речення, яке записане на дошці. Яке це речення за метою висловлювання?(Розповідне).

- Що ще ви помітили?(Це прислів'я)

- Запишіть його каліграфічно у зошити.

- Підкресліть в реченні головні члени.

- Знайдіть в реченні прикметники.

- Зробіть, будь ласка, звуко-буквений аналіз слова буває.

- Розберіть іменники.

Фізкультхвилинка для очей

          V.  Підготовка до вивчення нового матеріалу.

1. Словниковий диктант.

- Записати іменники разом з дібраними до них прикметниками.

2. Вибірковий диктант.

-  Випишіть прикметники з вірша у стовпчик.  

                    Руки

Тепла і ніжна — в матусі рука.

Дужа й солона вона — в моряка.

В лікаря — чуйна. Шорстка — в хлібороба ...

Тільки ніяка рука — у нероби. (Л Савчук)

  З яким іменником зв'язані виписані прикметники? (Руки.)

  У якому числі вжито іменник руки? (В однині.)

— Поміркуйте! В якому числі вжиті прикметники, зв'язані з іменником руки? Доведіть.

3. Самостійна робота.

— Поставте ці прикметники у формі множини і запишіть через рисочку. Визначте закінчення утворених прикметників.

Висновок.

У множині всі прикметники мають закінчення .

Фізкультхвилинка (Тупай, плескай, покрутись)

               VІ. Робота над новим матеріалом.

1.  Колективне виконання вправи 100.

а)  Списати сполучення іменників з прикметниками. Позначити закінчення прикметників.

б)   Спостереження за змінюванням прикметників в однині і множині.

— Іменник може жити сам по собі, а от прикметник — боягуз. Він виходить на прогулянку лише з іменником, міцно тримаючись за три мотузки — рід, число, відмінок. Ось він, Прикметник - боягуз (Показати таблицю)

— Тому прикметник завжди стоїть у тому числі,

що й іменник, з яким він пов'язаний.

в)  Ознайомлення з правилом (с. 44).

2.  Списування з граматичним завданням (за вправою 101).

Списування сполучень іменників з прикметниками. Позначення закінчень прикметників. Визначення їх числа.

3.  Запишіть каліграфічно слова-відгадки, позначте їх число.

   Який журавель не літає? (Колодязний.)

   Яким гребенем не розчісуються? (Півнячим.)

   3 якого посуду ніколи не їдять? (З порожнього.)

   Якого каміння немає в річці? (Сухого.)

  У яке відро не можна налити води? (У повне.)

4. Робота над вправою 103, 104

                   VIІ. Підсумок уроку.

-- Що нового ви дізнались на сьогоднішньому уроці?

-- За якими числами змінюється прикметник?

              VIIІ. Повідомлення домашнього завдання

Впр. 106, с. 47, вивчити правило

 

docx
Додано
4 серпня 2020
Переглядів
685
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку