Тема: Звуковий аналіз слів.
Мета: розширити знання учнів про склад і наголос, , закріплювати вміння ділити слова на склади, закріпити вміння звукового аналізу слова, удосконалювати вміння дітей застосовувати правило переносу слів на практиці; продовжувати вчити дітей описувати предмет; розвивати мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи розвивати творче мислення та уяву;
Обладнання: макети овочів, звукові фішки, картки для роботи в групі, картки для індивідуальної роботи, презентація
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного клімату на уроці.
1.Віршоване привітання
Продзвенів уже дзвінок,
починається урок.
Приготуйте без мороки
Все, що треба до уроку.
Зошит, ручку, олівці.
Все готове?
Молодці!
2. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».
Чи готові ваші вушка слухати - головою кивніть.
Чи готові ваші очі бачити – оком моргніть.
Чи готові ваші ротики відповідати – посміхніться.
Чи готові ваші ручки писати – рукою махніть.
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання.
Що ми бачимо, читаємо та пишемо? (Букви.)
- Що ми чуємо та вимовляємо? (Звуки.)
- Які бувають звуки? (Голосні та приголосні)
- Скільки голосних букв в українській мові ? Назвіть їх.
- Скільки голосних звуків в українській мові? Назвіть їх.
- Що таке склад?
- Як визначити, скільки у слові складів?
2. Повідомлення теми й мети уроку.
Сьогодні на уроці ми узагальнимо всі набуті знання про звуки та букви. Продовжимо вправлятися складати звукову модель слова, ділити слова на склади, визначати наголошений склад у слові.
3 . Вправа «Готуємо салати» (Знайди звукову модель слова).
З' єднайте картинку із її звуковою моделлю слова . Робота в групах
ІV. Сприймання й усвідомлення матеріалу.
1. Каліграфічна хвилинка .
- Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки.
Запишіть склади та утворіть слова із них.
рець пе дор мі по
перець – 6 б., 5 зв., 2 скл.
помідор.- 7 б, 7 зв., 3 скл.
Поділіть слова на склади, позначте наголос
Складемо речення із цими словами
Розгляньте малюнок і прочитайте текст. Зверніть увагу як дівчинка описує капусту.
Скористайтесь порадою та опишіть моркву. Розіграйте сценку.
Щоб описати предмет, треба розглянути, який він за розміром, формою, кольором, та відчути або пригадати, який він на дотик, смак, запах, і послідовно назвати ці ознаки.
Озна́ка — особливість предмета або явища, яка визначає подібність свого носія до інших об'єктів пізнання або відмінність від них, властивість.
Вставте пропущені букви у словах.
Разом визначимо наголошений склад і поставимо наголос.
VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Вправа «Незакінчене речення»
Звуки ми …..
Букви ми …..
Склад - …..
Скільки голосних звуків, ……
Виділений голосом склад називається ……
Які слова не можна переносити?