Тематична контрольна робота № 2 з розділу «Лексикологія» (тестові завдання), українська мова, 6 клас

Про матеріал
Тематична контрольна робота № 2 з розділу «Лексикологія» (тестові завдання), українська мова, 6 клас Мета: оцінити рівень навчальних досягнень шестикласників з розділу «Лексикологія», з’ясувати можливі недоліки в ході опанування мовною теорією. Форма проведення тематичного оцінювання: виконання завдань тестового характеру.
Перегляд файлу

Урок № 25 Тематична контрольна робота № 2 з розділу «Лексикологія» (тестові завдання), українська мова, 6 клас

Мета: оцінити рівень навчальних досягнень шестикласників з розділу «Лексикологія», з’ясувати можливі недоліки в ході опанування мовною теорією. Форма проведення тематичного оцінювання: виконання завдань тестового характеру.

Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

 

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент

 

II. Ознайомлення шестикласників з темою, метою й завданнями уроку

 

III. Підготовча робота

Мотивація навчальної діяльності учнів. Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань. Проведення інструктажу щодо виконання завдань тестового характеру. Поділ учнів класу за варіантами.

 

IV. Виконання завдань тестового характеру за варіантами

Варіант 1

1. Позначити, у якому рядку всі слова — діалектизми:

а) курінь, сільський, потоки;
б) грань, коронки, когут, злуда;
в) куций, батько, беркут;
г) глаголити, зелений, бриль, увага.

2. Позначити, у якому рядку відсутні архаїзми:

а) вагало, світоч, суцвіття;
б) говорило, піїт, зірки;
в) ватра, виживне, передзвони;
г) пташки, калинонька, горіли, жита.

3. Визначити, у якому рядку вжиті історизми:

а) жандармерія, гайдамака, крамарне, хлоп;
б) аероплан, тяжкий, амфора, планета;
в) прапор, кваша, швець, півень;
г) хвіртка, лишенько, добридень, щодня.

4. Позначити, у якому рядку відсутні неологізми:

а) менеджмент, багряно-водний;
б) дизайнер, левино-жовтий;
в) жовтень, громадянський, методика;
г) інтербачення, ложкохвати.

5. Позначити, у якому рядку всі слова — професіоналізми:

а) фонема, лексема, постфікс, інтерфікс;
б) грего, дуб, мартинка, юнак;
в) холодник, легінь, навчання;
г) ом, явище, закон, сонечко.

6. Позначити, у якому рядку всі слова іншомовного походження:

а) вітряно, борг, доробок, здавна;
б) мішечок, колода, насадження;
в) мотовило, перелік, печеніг,
г) вояжер, дегазація, едиція, ідальго.

7. У реченні Не спиться вам, парламентські витії, Масні злодії, в орденах кати… (М. Рильський) виділені слова — це:

а) просторічні;
б) стилістично-забарвлені;
в) діалектичні;
г) синоніми.

8. Позначити, у якому рядку всі сполучення слів записано неправильно:

а) заходи для покращення, через фінансову неспроможність;
б) перейшло у спадщину; інженер за фахом;
в) по єдиному зразку; по фінансовій неспроможності;
г) за взаємною згодою, за свідченням очевидців.

9. Позначити рядок, у якому всі слова належать до офіційно-ділової лексики:

а) олень, двір, жити, бабця;
б) дієздатний, вищезгаданий, сумісництво, гриф;
в) кошик, копиця, мисник, роса;
г) сніжок, вівця, халамидник, річище.

10. Позначити рядок, який містить тлумачення слова юридичний:

а) міра державного примусу;
б) надання яким-небудь фактам правового характеру;
в) сукупність правових наук;
г) правовий, той, що стосується правознавства.

11. Позначити рядок, який містить характеристику слова буланий:

а) про річ, зроблену з міцної сталі;
б) про тварину сірого кольору;
в) про коня світло-рудої масті.

12. Позначити рядок зі словом, якому відповідає дане визначення: один із видів договору майнового найму, за яким одна сторона за плату передає майно в користування іншій стороні.

а) Позика;
б) оренда;
в) письмовий наказ;
г) акт.

Варіант 2

1. Позначити, у якому рядку всі слова — діалектизми:

а) пір’я, влітку, прегарний;
б) спадщина, лижі, проміння;
в) червлений, посуд, батько, потоки;
г) каракати, качула, кресаня, легінь.

2. Позначити, у якому рядку відсутні архаїзми:

а) стежина, здійметься, батьківське;
б) подолля, гудьба, вічне;
в) рівник, кріс, вродитися;
г) цілеччина, марець, невтомний.

3. Визначити, у якому рядку вжиті історизми:

а) лерія, відродження, сіяч, гай;
б) цариця, мурза, пістоль, соха;
в) горобець, хлопець, слівце, водій;
г) бруківка, суглоб, здається, піч.

4. Позначити, у якому рядку відсутні неологізми:

а) компакт-диск, вогнеликий;
б) надвечірність, місяць-білогривець;
в) голубосизяна, густо-джемилиний;
г) весна, відлига, урочистий.

5. Позначити, у якому рядку всі слова — професіоналізми:

а) метан, пляшка, рідина, водичка;
б) карапкан, вія, олівець, малина;
в) кубрик, рея, такелат, докер;
г) шаланда, холодник, плай, сіль.

6. Позначити, у якому рядку всі слова іншомовного походження:

а) габітус, дебіт, едафон, інцизія;
б) вічко, бондар, дослідник, здоба;
в) млинок, коляда, нарукавник;
г) мудрість, перепал, петрушка.

7. У реченні Не плач, татусю, ми ще повернемось назад (В. Сосюра) виділене слово — це:

а) стилістично забарвлене;
б) жаргонізм;
в) діалектизм;
г) загальновживане.

8. Позначити, у якому рядку всі сполучення слів записано неправильно:

а) писати за зраком; у міру того як;
б) заходи щодо підвищення ефективності праці;
в) трапилось через непорозуміння;
г) комісія по складанню акта; піти по службових справах.

9. Позначити рядок, у якому всі слова належать до офіційно-ділової лексики:

а) дощик, отець, штани, вила;
б) журавель, путь, дім, хліб;
в) постановити, глава, кредит, біржа;
г) віхола, вуста, Кость, ніч.

10. Позначити рядок, який містить тлумачення слова депортація:

а) вигнання, висилка з держави як міра карного покарання;
б) фаза промислового циклу;
в) політична організація суспільства;
г) система державних заходів.

11. Позначити рядок, який містить характеристику слова дружний:

а) згуртований, одностайний;
б) доброзичливий, дружелюбний;
в) прихильний, неприязний.

12. Позначте рядок зі словом, якому відповідає дане визначення: офіційна штаб-квартира фірми, приміщення:

а) банк;
б) кабінет;
в) приймальня;
г) офіс.

Варіанти правильних відповідей до тестових завдань

усі уроки української мови 6 клас-103

V. Організований збір зошитів для тематичних контрольних робіт

 

VI. Відповіді на запитання, що виникли в учнів під час виконання тестових завдань

 

VII. Домашнє завдання

Скласти розповідь про своє хобі, використовуючи різні групи слів за вживанням.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Конюченко Олена Олександрівна
    Добрий день! У 7 завданні які слова виділені?
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
26 травня 2019
Переглядів
24807
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку