«___»__________20__ року
План проведення уроку теоретичного навчання
з предмета «Історія України»
УРОК №
Урок тематичного контролю знань
Розділ програми 4. Встановлення й утвердження комуністичного
тоталітарного режиму в Україні
Тип уроку: урок узагальнення та контролю знань.
Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання по пройденим темам; перевірити рівень засвоювання навчальної інформації; виявити недоліки та прогалини; визначити способи їх усунення.
Після цього уроку учень/учениця матиме знання і вміння згідно з державними вимогами щодо рівня загальноосвітньої підготовки учнів під час вивчення розділу 4 «Встановлення й утвердження комуністичного
тоталітарного режиму в Україні».
Дидактичне забезпечення: завдання (тестові відкритого та закритого типу) для узагальнення та контролю знань.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Етап узагальнення та тематичного контролю знань (виконання різнорівневих тестових завдань)
- поділ учнів на варіанти;
- виконання завдань.
ІІІ. Перевірка та аналіз виконаних робіт
ІV. Підведення підсумків
Контрольна робота за розділом 4
Варіант 1
1. Після поразки Української революції західноукраїнські землі увійшли до:
А |
Польщі, Чехословаччини, СРСР |
Б |
Польщі, Угорщини, Румунії |
В |
Польщі, Чехословаччини, Румунії |
Г |
УСРР |
2. Коли і де в УСРР розпочався масовий голод?
А |
грудень 1921 р., у південних губерніях УСРР |
Б |
січень 1921 р., у східних губерніях УСРР |
В |
лютий 1921 р., у північних губерніях УСРР |
Г |
березень 1921 р., у південних губерніях УСРР |
3. Національна політика коренізації в Україні здійснювалась більшовиками у формі:
А |
русифікації |
Б |
українізації |
В |
денаціоналізації |
Г |
націоналізації |
4. Реалізація першого п’ятирічного плану розпочалася:
А |
1 вересня 1925 р. |
Б |
1 січня 1929 р. |
В |
1 жовтня 1928 р. |
Г |
15 жовтня 1926 р. |
5. Спростуйте або підтвердіть: «Для виконання грандіозних планів індустріалізації були потрібні величезні людські й матеріальні ресурси: лише із США приїхало 200 тис. осіб».
А |
так |
Б |
ні |
6. Сталінська політика суцільної колективізації в Україні проводилась у:
А |
1920-х рр. |
Б |
1920-х–1930-х рр. |
В |
1925 р. |
Г |
1332-1933 рр. |
7. Які три події відбулись в період нової економічної політики? (Три варіанти відповіді)
1 |
Відновлення діяльності університету у Харкові |
2 |
Заснування Вільної академії пролетарської літератури |
3 |
Створення Державної української мандрівної капели |
4 |
Заснування Української академії наук |
5 |
Утворення Української автокефальної православної церкви |
6 |
Заснування товариства «Геть неписемність!» |
8. Укажіть період в історії України за поданим документом.
«Частка українців у КП(б)У зросла з 23% 1922 р. до 60% у 1933 р. Проте українці зосереджувалися переважно на нижніх щаблях партійної ієрархії. У 1929 р. в УРСР було 80% шкіл, понад 60% технікумів і 30% інститутів з українською мовою навчання…з 426 газет 373 видавали українською мовою».
9. Установіть відповідність між датами та подіями:
1 |
Перехід від політики обмеження до політики ліквідації куркульства як класу |
А |
1928 р. |
2 |
Створення першої МТС |
Б |
грудень 1929 р. |
3 |
Початок нового етапу колективізації |
В |
1927-1928 рр. |
4 |
Застосування політики обмеження до заможного селянства (збільшення податків, оренди…) |
Г |
1930 р. |
|
|
Д |
1932 р. |
10. Установіть послідовність подій:
А |
Постанова ЦК ВКП(б) «Про хлібозаготівлі на Україні, Північному Кавказі та Західній області» |
Б |
республіканські органи влади переведено з Харкова до Києва |
В |
ліквідація УАПЦ |
Г |
в системі Академії наук УРСР були створені українознавчі інститути |
Д |
УСРР перейменовано на УРСР |
11. Визначте причини та масштаби «соціально-економічних перетворень» радянського тоталітарного режиму, масових репресій, нищення української інтелігенції та політичної еміграції.
12. Охарактеризуйте громадсько-політичну Християна Раковського.
Контрольна робота за розділом 4
Варіант 2
1. Коли і де було затверджено декларацію про утворення СРСР?
А |
31 грудня 1921 року на ІІ з’їзді рад СРСР |
Б |
30 січня 1922 року на І з’їзді рад СРСР |
В |
31 листопада 1922 року на І з’їзді рад СРСР |
Г |
30 грудня 1922 року на І з’їзді рад СРСР |
2. Чому голод на півдні України тривав до середини 1923 р.?
А |
через експорт врожаю 1922 р. українського зерна на світовий ринок |
Б |
через неврожай 1922 р. |
В |
через відсутність допомоги |
Г |
через посуху |
3. Упродовж якого періоду в УСРР більшовики здійснювали політику коренізації?
А |
1921-1929 рр. |
Б |
1922-1935 рр. |
В |
1923-1938 рр. |
Г |
1923-1933 рр. |
4. Коли і де було проголошено курс на індустріалізацію СРСР?
А |
грудень 1926 р., ХІV з'їзд ВКП(б) |
Б |
лютий 1925 р., ХV з'їзд ВКП(б) |
В |
березень 1924 р., ХІІІ з'їзд ВКП(б) |
Г |
грудень 1925 р., ХІV з'їзд ВКП(б) |
5. Спростуйте або підтвердіть: «Й. Сталін у своїй статті «Запаморочення від успіху», публічно назвав факти, коли колгоспникам не залишали присадибної ділянки, єдиним правильним рішенням для проведення прискореної колективізації».
А |
так |
Б |
Ні
|
6. Серед наслідків прискореної суцільної колективізації:
А |
стрімкий розвиток сільськогосподарського сектору економіки |
Б |
спалах епідемій |
В |
масовий продаж селянами худоби, знищення інвентарю, повтання селян |
Г |
підвищення рівня життя в країні |
7. Укажіть три тези з документів, які відображають особливості життя українського суспільства упродовж 1930-х років.
1 |
«На місцях недостатньо приділяють уваги роз'яснювальній роботі серед батрацтва та бідноти щодо ліквідації куркульства як класу». |
2 |
«Нове в Шахтинській справі те, що вона має суто контрреволюційний характер». |
3 |
«Певна частина державних ресурсів і ресурсів приватного господарства дістають право вільного обігу на товарному ринку за принципом купівлі-продажу». |
4 |
«Допомогу отримають 8% голодуючих, якщо реалізувати план організації харчування за рахунок закордонних комісій допомоги». |
5 |
«Культурно-виховну роботу серед в'язнів Соловецького табору організовано непогано. Драматичною групою завідував Лесь Курбас». |
6 |
«Я готовий вислухати будь-які заяви, окрім тих, що стосуються голоду на селі та прохання допомогти. Голодують нероби й ледарі, які мають по 30-40 трудоднів на рік». |
8. Якого року відбувались події, описані в уривку зі спогадів?
«Їли в основному рослинну їжу: листя липи, кінський щавель, морквиння, бурячиння…Бурякове насіння їли, на жорнах намелять і так їли, до ожереда підуть натрусять цих бубочок на жорнах, намелять і пекли ляпці».
9. Встановіть відповідність між датами та подіями:
1 |
створення у складі УСРР МАСРР |
А |
жовтень 1921 р. |
2 |
створення АКСРР |
Б |
1923 р. |
3 |
створення УАПЦ |
В |
1925 р. |
4 |
початок політики українізації в УСРР |
Г |
12 жовтня 1924 р. |
|
|
Д |
18 жовтня 1921 р. |
10. Установіть послідовність подій:
А |
кінець другої п’ятирічки |
Б
|
вибійник шахти «Центральна-Ірміно» Олексій Стаханов поставив перший рекорд: видобув 102 т вугілля при нормі 7 т за зміну |
В
|
у цей період ДПУ (Державне політичне управління) оголосило 23 тис. інженерів та керівників промислових підприємств «ворогами народу» і знищило їх |
Г
|
заява Й. Сталіна про те, що політика недовіри старим спеціалістам лише шкодить партії |
Д |
рекорд гірника М. Ізотова |
11. Дайте правову оцінку Голодомору як геноциду Українського народу.
12. Охарактеризуйте громадсько-політичну та мистецьку діяльність Леся Курбаса.