ДЕНЬ КНИЖКИ
І. Ранкова зустріч
- Добрий день, малята,
Любі хлопчики й дівчата!
З давніх пір і понині
Кажуть всі в Україні:
«Здоровенькі були!»
Привітаймося всі разом:
«Здоровенькі були!»
Дерево – не дерево, а листки має.
Той буде мудрим, хто їх гортає. (Книга)
ІІ. Наш день
З любов'ю до дітей - Дитячі пісні (https://www.youtube.com/watch?v=2Q-6S3W7xF4)
Будем вчитися читати,
Щоб усе на світі знати.
Книжка – добрий мудрий друг,
Книжка знає все навкруг .
Легенда про книгу
Отже, давним-давно на землі не було книг, бо люди ще не вміли їх робити. «Сторінками» найдавніших книжок були камені, стіни печер. Писали тоді на всьому. Далі почали писати на мокрій глині, яку потім сушили й випалювали на вогні. Але вони були не зручними, бо багато важили. З часом люди навчилися робити книги з телячої чи козячої шкіри. Але люди відмовилися від таких книг, тому що вони були дорогими. На виготовлення однієї такої книги потрібні були шкіри з цілої череди телят. Люди шукали недорогі матеріали, з якого можна було б робити книги, щоб вони були дешевими і простими. І таки знайшли.
Це був папірус – болотяна рослина, густих заростей якої було багато вздовж африканських річок. І відтоді з’явилися на Землі книги, а точніше сувої з папірусу. Писати на папірусі було зручно, але через декілька років він пересихав і руйнувався.
Справжній папір люди навчилися виготовляти 2 тис. років тому. Спочатку книги переписували від руки. Але це був досить важкий і тривалий процес, адже одну книгу доводилося переписувати іноді кілька років. Минуло ще багато років, поки з’явилися друковані книги. Тепер книга всюди поруч з нами. Вона - наш друг і порадник.
https://abetkaland.in.ua/svyato-knygy/
«Вузлики на пам'ять»
Схема виготовлення закладки для книг
ІІІ. Підсумок дня: по закінченню уроків вчитель з дітьми знов збираються в колі
друзів та висловлюють свої враження від проведеного дня.