ТЕМА: 1. ВСТУП. ПЛУГИ, КУЛЬТИВАТОРИ МЕТА: Вивчити способи обробітку ґрунту, класифікацію ґрунтообробних машин, способи оранки, класифікацію плугів, культиваторів, призначення, будову, роботу та регулювання плугів та культиваторів. ЛІТЕРАТУРА: Боженко В.О. Сільськогосподарські машини та їх використання, с. 3…41
Номер слайду 2
ПЛАН ЗАНЯТТЯ: Значення дисципліни, її структура та зв'язок з іншими дисциплінами. Класифікація способів обробітку ґрунту і машин для обробітку ґрунту. Агротехнічні вимоги до машин для обробітку ґрунту. Види оранки, класифікація плугів. Будова, робота і регулювання (підготовка до роботи) плуга ПЛН-5-35. Особливості конструкції і роботи плугів загального та спеціального призначення. Класифікація культиваторів. Призначення, будова, робота та регулювання парових культиваторів. Призначення, будова, робота та регулювання просапних культиваторів. Призначення, будова, робота та регулювання культиваторів-плоскорізів.
Номер слайду 3
СПОСОБИ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ ОБРОБІТОК ґРУНТУ – це зміна стану ґрунтового середовища внаслідок механічного впливу на нього робочих органів машин для створення сприятливих умов вирощування рослин. СПОСОБИ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ: Основний; Поверхневий; Спеціальний.
Номер слайду 4
СПОСОБИ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ ОСНОВНИЙ: Полицева оранка з передплужниками чи без них, безполицева оранка, оранка з грунтопоглибленням, глибоке розпушування, обробіток культиваторами – плоскорізами. ПОВЕРХНЕВИЙ: Боронування, лущення, культивація, коткування, шлейфування, підгортання, нарізання гребенів. СПЕЦІАЛЬНИЙ: Ярусна оранка, плантажна оранка, оранка меліорованих земель, фрезерування ґрунту, копання ям
Номер слайду 5
КЛАСИФІКАЦІЯ ГРУНТООБРОБНИХ МАШИН МАШИНИ ДЛЯ ОСНОВНОГО ОБРОБІТКУ ГРУНТУ: Плуги загального призначення, безполицеві плуги, чизельні плуги, глибокорозпушувачі, культиватори – плоскорізи. МАШИНИ ДЛЯ ПОВЕРХНЕВОГО ОБРОБІТКУ ГРУНТУ: Борони, лущильники, культиватори, котки, фрези, комбіновані грунтообробні агрегати. МАШИНИ ДЛЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ОБРОБІТКУ ГРУНТУ: Ярусні, плантажні, садові, чагарниково – болотні, лісові, дискові плуги, плуги для кам'янистих ґрунтів, фрези, ямокопачі.
Номер слайду 6
АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ Глибина обробітку та допустимі відхилення; Вирівняність поверхні ґрунту (висота гребенів); % знищення бур'янів; Максимальний розмір грудок; Недопустимість огріхів та пропусків і т.д.
Номер слайду 7
ВИДИ ОРАНКИ
Номер слайду 8
ВИДИ ОРАНКИ
Номер слайду 9
ПРОЦЕС РОБОТИ ПЛУГА (КУЛЬТУРНА ОРАНКА)
Номер слайду 10
КЛАСИФІКАЦІЯ ПЛУГІВ За призначенням: Загального призначення (начіпні, напівначіпні, причіпні) та плуги нового покоління (модульні, оборотні, зі змінною шириною захвату тощо . Спеціального призначення: ярусні; плантажні; садові; чагарниково-болотні; чизельні. За конструкцією: полицеві, безполицеві, дискові, За кількістю корпусів: від одного до двадцяти корпусів.
Номер слайду 11
НАЧІПНИЙ ПЛУГ ПЛН-5-35
Номер слайду 12
ТИПИ КОРПУСІВ
Номер слайду 13
ПЕРЕДПЛУЖНИК, НІЖ, ГРУНТОПОГЛИБЛЮВАЧ
Номер слайду 14
ОБОРОТНИЙ ПЛУГ ЧЕЛЕНДЖЕР КОМПАНІЇ KUHN (Франція)
Номер слайду 15
ОБОРОТНИЙ ПЛУГ В РОБОТІ
Номер слайду 16
СИСТЕМА AUTO – RESET (АВТОПОВЕРНЕННЯ) В РОБОТІ
Номер слайду 17
ПЛУГ ЧИЗЕЛЬНИЙ ПЧ-4,5
Номер слайду 18
КУЛЬТИВАТОР-ПЛОСКОРІЗ ШИРОКОЗАХВАТНИЙ КПШ-11
Номер слайду 19
КЛАСИФІКАЦІЯ КУЛЬТИВАТОРІВ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ: для суцільного обробітку ґрунту (парові), для міжрядного обробітку ґрунту (просапні); для обробітку ґрунту в зоні вітрової або водяної ерозії (культиватори – плоскорізи). ЗА СПОСОБОМ З”ЄДНАННЯ З ТРАКТОРОМ: причіпні; начіпні; напівначіпні.
Номер слайду 20
ПАРОВИЙ КУЛЬТИВАТОР КПС-4
Номер слайду 21
РОБОЧІ ОРГАНИ КУЛЬТИВАТОРА КПС-4
Номер слайду 22
РОБОЧІ ОРГАНИ КУЛЬТИВАТОРІВ КРН
Номер слайду 23
КУЛЬТИВАТОР-РОСЛИНОПІДЖИВЛЮВАЧ УСМК-5,4
Номер слайду 24
ВАРІАНТИ РОЗСТАВЛЕННЯ РОБОЧИХ ОРГАНІВ УСМК-5,4 ДЛЯ СУЦІЛЬНОГО ОБРОБІТКУ ГРУНТУ