Тест "Словосполучення. Речення. Головні й другорядні члени речення"

Про матеріал
У матеріалі зібрані завдання, які дозволяють визначити рівень сформованості в учнів рівень знань, умінь і навичок з теми "Словосполучення. Речення. Головні й другорядні члени речення». Завдання тестові. Основних 8 завдань, які оцінюються в один бал, а також дев'яте, яке містить 4 питання і у стільки ж оцінюється (4 бали). Тому у сукупності, якщо учень відповідає на всі питання правильно, має змогу отримати 12б. Триєдина мета дає змогу дотримуватись поставлених цілей уроку.
Перегляд файлу

Контрольна робота № 1 з теми «Словосполучення. Речення. Головні й другорядні члени речення» (тести).

Мета:

навчальна: визначити рівень знань учнів про головні й другорядні члени речення;

розвивальна: розвивати компетентності школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; розвивати логічне і аналітичне мислення; мовленнєві навички;

виховна: виховувати любов до мови.

Внутрішньопредметні зв’язки: орфографія, пунктуація.

Міжпредметні зв’язки: виконання тестових завдань (формування ключо­вої компетенції).

Тип уроку: урок перевірки компетентностей учнів із запропонованої теми.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закри­тої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.

III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

І варіант

► Завдання 1—8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.

1. Які є види речень за метою висловлювання?

А Окличні;

Б розповідні;

В неокличні.

2. Який серед перелічених членів речення є головним?

А Означення;

Б додаток;

В присудок.

3. На які питання відповідає обставина?

А Хто? що?;

Б де? коли?;

В який? чий?

4. У якому реченні виділене слово є означенням?

А Сонце вже ховалось за гори.

Б Узгір’я хмариною спускалось в море.

В Повіяв ранковий вітер.

5. У якому реченні присудок — складений іменний?

А Море знов стало спокійне.

Б Освітлений краєчок неба почорнів.

В Потім також раптом зникли сонце і вітер.

6. Яке речення є спонукальним?

А Нарешті прийшло літо!

Б Не бійтесь заглядати у словник.

В Синичко-сестричко, де твоє гніздечко?

7. У якому реченні виділене слово є додатком?

А Шумить, не стихає бурхливе море.

Б Мерехтить роса навколо на зеленій мураві.

В Вітер пісню співає стоголосо.

8. У якому словосполученні правильно виділене залежне слово?

А Утихло кругом;

Б співають півні;

В стоїть над водою.

► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позна­чений цифрою.

9. Установіть відповідність між словом та його характеристикою:

А підмет

Б означення

В обставина

Г присудок

1 Прохолодним ранком пролітали над поля­ми журавлі.

2 Прохолодним ранком пролітали над поля­ми журавлі.

3 Прохолодним ранком пролітали над поля­ми журавлі.

4 Прохолодним ранком пролітали над поля­ми журавлі.

5 Прохолодним ранком пролітали над поля­ми журавлі.

II варіант

► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.

1. Які є види речень за емоційним забарвленням?

А Спонукальні;

Б розповідні;

В окличні.

2. Який серед перелічених членів речення є другорядним?

А Підмет;

Б обставина;

В присудок.

3. На які питання відповідає підмет?

А Кого? що?;

Б хто? що?;

В що? де?

4. У якому реченні виділене слово є додатком?

А Летять у далекому вирії гуси.

Б Кожна травичка на своєму корені росте.

В Вишиває осінь золоті квітки.

5. У якому реченні присудок — складений дієслівний?

А Вдома і стіни гріють.

Б Із дерев спадають жовті ягідки.

В Він намагається зробити все добре.

6. У якому реченні правильно виділене означення?

А Задумалось глибоко поле.

Б А ми ту червону калину підіймемо.

В Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає.

7. Яке речення є спонукальним?

А Нарешті настали канікули!

Б Коли ти прийдеш?

В Усміхнися всім навколо.

8. У якому словосполученні правильно виділене головне слово?

А За новим столом;

Б квіти рожеві;

В мрій завжди.

► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позна­чений цифрою.

9. Установіть відповідність між словом та його характеристикою:

А додаток

Б означення

В обставина

Г присудок

 

1 Лукавий чоловік завжди і всюди сіє незгоду.

2 Лукавий чоловік завжди і всюди сіє незгоду.

3 Лукавий чоловік завжди і всюди сіє незгоду.

4 Лукавий чоловік завжди і всюди сіє незгоду.

5 Лукавий чоловік завжди і всюди сіє незгоду.

Оцінювання контрольного тесту

І - Варіант (відповіді, за кожну правильну - 1 бал)

  1. Б
  2. В
  3. Б
  4. В
  5. А
  6. Б
  7. В
  8. В
  9. А-5, Б-1, В-2, Г-3

 

ІІ - Варіант (відповіді, за кожну правильну - 1 бал)

  1. В
  2. Б
  3. Б
  4. В
  5. В
  6. Б
  7. В
  8. А
  9. А-5, Б-4, В-2, Г-3

 

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Рефлексія

► Які завдання були важкими? Чому? З якими завданнями впо­ралися легко?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

► Індивідуальне завдання з повторення вивченого.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Українська мова 9 клас (Глазова О.П.)
Додано
15 жовтня 2021
Переглядів
1345
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку