1. У реченні Генерал набрав пригорщу пшениці, довго на неї дивився, глянув на батька, на жінок, оглянувся на танки, на небо з літаками, обережно висипав зерно чомусь у кишеню... (М. Вінграновський) безсполучниковим зв'язком з'єднано:
2. У реченні Ще не прочувалася та мить, ота сльоза, той сміх — до захлинання (Г. Світлична) однорідні члени речення з'єднані:
3. У реченні: «Та вже святіть не святіть мою хату, а я одірву та й не буду закладати на колотнечу», — сказав Карпо (І. Нечуй-Левицький) між однорідними членами без сполучника кома не ставиться:
4. У реченні ...Я ж не вітер чоловік, помитарствую, поб’юся та й засну колись навік (В. Симоненко) між виділеними однорідними членами речення, не з'єднаними сполучниками, слід поставити:
5. У реченні Я спробував уявити собі широчезнy, залиту сонцем дopoгy, якою віднині вирушу у світлу далечінь... (В. Скляр) між означеннями ставиться кома, тому що:
6. Між означеннями, що означають предмети з різних боків, кома не ставиться, тому допущено помилку в такому реченні:
7. У реченні Мова не тільки засіб спілкування, а й природний резервуар інформації про світ, насамперед про свій народ (В. Русанівський) між однорідними членами речення ставиться кома, тому що вони:
8. У реченні Душа прокидалася від золотого сну i вертала на звичні круги своя... (В. Дрозд) кома не ставиться, тому що:
9. В одному з наведених речень є узагальнююче слово, яке стоїть перед однорідними членами речення. Отже, слід поставити двокрапку в такому реченні:
10. В одному з наведених речень є узагальнююче слово, яке стоїть після однорідних членів речення. Отже, слід поставити тире в такому реченні:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома