Урок корекції і контролю знань на тему: "Північна Америка" для перевірки тематичного контролю. Контрольна робота розроблена на 2 варіанти, завдання чотирьох рівневі.
Тема: тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів за темою «Північна Америка»
Мета: перевірити та оцінити рівень навчальних досягнень учнів; закріпити та поглибити практичні навички учнів у користуванні картографічним матеріалом.
Обладнання: фізична карта світу, атласи, підручники.
Тип уроку: контроль і корекція навчальних досягнень учня.
Хід уроку
І.Організація навчальної діяльності
1. Організація уваги і роботи учнів
Інструктаж щодо організації робочого місця учня та оцінювання навчальної діяльності учнів на уроці.
2.Мотивація навчальної діяльності учнів
Андрійко, який навчається у 6 класі, цікавиться географією материків та океанів. Вивчаючи материки, йому сподобалася Північна Америка. Але так як він допитливий хлопчик, читаючи, чергову книгу у нього виникли запитання, на які він не знає відповідей. Давайте йому допоможемо у цьому. Тому запрошую вас взяти участь у географічній вікторині, яку приготував Андрійко.
3.Активізація діяльності учнів.
Учитель ділить учнів на варіанти. Роздає завдання. Діти підписують листочки.
4.Ознайомлення учнів з характером оцінювання їхніх навчальних досягнень.
Оцінювання за роботу:
0-2 |
3-4 |
5-6 |
7-8 |
9-10 |
11-12 |
13-14 |
15-16 |
17-18 |
19-20 |
21-23 |
24-25 |
1 б. |
2б. |
3 б. |
4 б. |
5 б. |
6 б. |
7 б. |
8 б. |
9 б. |
10 б. |
11 б. |
12б. |
ІІ. Контроль та оцінювання навчальних досягнень учня
1 варіант
1 рівень ( кожен тест дорівнює 1 б.- 4 тести= 4 бали)
Тести:
1.Літосферні плити, на межах яких розходяться Кордильєри:
а) Північноамериканська і Індо-Австралійська;
б) Індо-Австралійська і Тихоокеанська;
в) Тихоокеанська і Північноамериканська.
2. Каньйоноподібні долини характерні в основному для річок басейну…. океану
а) Тихого; б) Індійського; в) Атлантичного; г) Північно – Льодовитого.
3. Територія, де в основному розташовані пустелі материка:
а) Аппалачі; б) Кордильєри; в) Великі рівнини; г) Центральні рівнини.
4. Мова якою говорить більша частина населення Північної Америки:
а) французька; б) англійська; в) іспанська; г) португальська.
2 рівень. Задача ( кількість отриманих балів 3)
Уявіть, що Вам вдалось зробити аерофотознімок Аризонського кратера. На знімку, масштаб якого 1:20000, діаметр кратера становить 6 см. Визначте реальний діаметр кратера на місцевості
Діаметр кратера на місцевості становить:
3 рівень. Одне запитання=3 бали
Чому Канаду називають однією із країн, що «може сміливо дивитися у майбутнє»?
миси: Мерчісон, Мар’ято, Принца Уельського, Сент-Чарльз;
затоки: Гудзонова, Мексиканська, Каліфорнійська, Аляска;
острови: Гренландія, Ньюфаундленд, Великі Антильські (Куба, Гаїті, Ямайка), Малі Антильські, Канадський Арктичний Архіпелаг;
півострови: Лабрадор, Флорида, Каліфорнія, Аляска, Юкатан;
рівнини: Лаврентійська височина, Примексиканська низовина, Центральні і Великі рівнини;
гори: Кордильєри (г. Мак-Кінлі), Скелясті, Аппалачі;
річки: Міссісіпі, Маккензі, Юкон, Колорадо;
водоспад: Ніагарський;
озера: Великі (Верхнє, Мічиган, Гурон, Ері, Онтаріо), Велике Солоне;
держави та їх столиці: США, Канада, Мексика.
2 варіант
1 рівень ( кожен тест дорівнює 1 б.- 4 тести= 4 бали)
Тести:
1.Північна Америка розташована у всіх кліматичних поясах від арктичного до:
а)тропічного; б) субекваторіального; в) екваторіального; г) антарктичного.
2. Океан з якого більша частина Північної Америки одержує вологу:
а) Тихий; б) Індійський; в) Атлантичний; г) Північно-Льодовитий
3. Океан водами якого Північна Америка не омивається:
а) Тихий; б) Індійський; в) Атлантичний; г) Північно - Льодовитий.
4. Координати, які мають всі точки материка:
а) пн..ш., сх..д.; б) пн..ш., зх..д.; в) пд.ш., сх..д.; г) пд.ш., зх..д.
2 рівень. Задача ( кількість отриманих балів 3)
Визначте протяжність Північної Америки у кілометрах уздовж меридіана 100º, якщо при розгляді карти видно, що дуга цього меридіана в межах материка розташована між 17º та 64º. Слід урахувати, що 1º дуги меридіана відповідає 111,3 км.
Показник дуги меридіана у градусах:
Протяжність материка вздовж цього меридіана у кілометрах становить:
3 рівень. Одне питання – 3 бали
Назва якого острова, що розташований поблизу материка Північна Америка, відображає кліматичні зміни на планеті? Укажіть першовідкривачів цього острова.
миси: Мерчісон, Мар’ято, Принца Уельського, Сент-Чарльз;
затоки: Гудзонова, Мексиканська, Каліфорнійська, Аляска;
острови: Гренландія, Ньюфаундленд, Великі Антильські (Куба, Гаїті, Ямайка), Малі Антильські, Канадський Арктичний Архіпелаг;
півострови: Лабрадор, Флорида, Каліфорнія, Аляска, Юкатан;
рівнини: Лаврентійська височина, Примексиканська низовина, Центральні і Великі рівнини;
гори: Кордильєри (г. Мак-Кінлі), Скелясті, Аппалачі;
річки: Міссісіпі, Маккензі, Юкон, Колорадо;
водоспад: Ніагарський;
озера: Великі (Верхнє, Мічиган, Гурон, Ері, Онтаріо), Велике Солоне;
держави та їх столиці: США, Канада, Мексика.
3 варіант
1 рівень ( кожен тест дорівнює 1 б.- 4 тести= 4 бали)
Тести:
1.Унікальні природні об’єкти , які розташовані у США:
а) Мамонтова печера і затока Фанді; б) каньйон Колорадо і вулкан Орісаба;
в) долина Смерті, Мамонтова печера і каньйон Колорадо; г) долина Смерті і затока Фанді.
2. Крайня північна точка Північної Америки є мис:
а) Мерчісо; б) Мар’ято; в) Принца Уельського
3. Найвища точка Кордильєр є гора:
а)Робсон; б) Уітні; в) Мак-Кінлі
4. Укажіть назву географічного об’єкту, який не розташований на території Північної Америки:
а) гора Мак-Кінлі; б) вулкан Еребус; в) Центральні рівнини; г) Баффінова Земля.
2 рівень. Задача ( кількість отриманих балів 3)
Обчислити середню температуру найтеплішого місяця Північної Америки, якщо липнева температура в різних точках становить: у долині річки Колорадо +24°С; в районі Лаврентійської височини +16°С; в районі Північного полярного кола +8°С; на Мексиканському нагір’ї +24°С.
Середньомісячна температура у липні становить:
3 рівень. Одне питання=3 бали
Що спільного та відмінного у формуванні населення Північної та Південної Америки?
миси: Мерчісон, Мар’ято, Принца Уельського, Сент-Чарльз;
затоки: Гудзонова, Мексиканська, Каліфорнійська, Аляска;
острови: Гренландія, Ньюфаундленд, Великі Антильські (Куба, Гаїті, Ямайка), Малі Антильські, Канадський Арктичний Архіпелаг;
півострови: Лабрадор, Флорида, Каліфорнія, Аляска, Юкатан;
рівнини: Лаврентійська височина, Примексиканська низовина, Центральні і Великі рівнини;
гори: Кордильєри (г. Мак-Кінлі), Скелясті, Аппалачі;
річки: Міссісіпі, Маккензі, Юкон, Колорадо;
водоспад: Ніагарський;
озера: Великі (Верхнє, Мічиган, Гурон, Ері, Онтаріо), Велике Солоне;
держави та їх столиці: США, Канада, Мексика.
ІІІ. Аналіз та оцінювання виконаних учнями завдань.
Учитель перевіряє зошити; домашнє завдання; географічну номенклатуру та контрольні роботи.
IV. Підбиття підсумків.
Оцінювання навчальної діяльності дітей.
Література: