Урок 18 Дата – 18.11.21
Тема: Тире між підметом і присудком. Узгодження головних членів речення Слайд 1
Мета: поглибити знання про вживання тире між підметом і присудком; ознайомити учнів з особливостями узгодження присудка з підметом; формувати вміння знаходити та пояснювати вивчену пунктограму; розвивати вміння будувати речення з пропущеним дієсловом-зв’язкою; шляхом тренувальних вправ удосконалити і виховувати культуру власного мовлення. Слайд 2
Тип уроку:комбінований
Матеріали: презентація, навчальні сторінки на платформі https://learningapps.org з інтерактивними вправами, інтерактивний плакат Сanva на платформі https://www.classtime.com з інтерактивними вправами.
Обладнання: ґаджети для комунікації між учнями та вчителем
під час дистанційного навчання.
Перебіг уроку
І.Організаціний момент.Емоційна готовність до уроку
«Кольоровий настрій» на linoit
http://linoit.com/users/lushnua/canvases/%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%20%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D1%83
Слайд 2
ІІ.Актуалiзацiя опорних знань
Бліц-опитування
Прийом "Продовж речення" на інтерактивному плакаті Сanva за покликанням: https://www.canva.com/design/DAEv7Nwwj3M/wgZVT5VajkODNyb3x1YZqw/watch?utm_content=DAEv7Nwwj3M&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink
Слайд 3
1.
Перевірка домашнього завдання
2.Вивчення нового матеріалу
ІІ.Мотивація навчальної діяльності учнів
Слайд 4
1. Проблемна ситуація
Розгляньте будову запропонованих речень. Чому, на вашу думку, у них ставиться тире?
(учитель просить окремих учнів увімкнути мікрофон та назвати граматичну основу).
ІІІ.Вивчення нового матеріалу
2.Лінгвістична лабораторія «Тире між підметом і присудком» Слайд 5
на інтерактивній дошці Рadlet за покликанням :
https://uk.padlet.com/lushnua/1hgk30xoz9hvmulo
Опрацювання матеріалу учнями,його дослідження.Коментарі вчителя за електронними таблицями .
ІV.Первинне закріплення вивченого
1.Пунктуаційний практикум на онлайн-дошці jamboard за покликанням https://jamboard.google.com/d/1PBsuhdp5WYYfTB2ePMSEYBcFJQIW6A3MOMLfSAVFV-g/edit?usp=sharing
Прибрати дієслівні зв’язки,змінивши речення,поставити відповідні розділові знаки,тобто тире між підметом і присудком.Підкреслити граматичні основи Слайд 6
2.Робота на освітньому сервісі learningapps
Виконати завдання на засвоєння правила «Тире між підметом та Слайд 7
присудком».
Учні виконують завдання
Прочитайте крилаті вислови. Поставте, де потрібно, тире між підметом та присудком.
Скористайтеся QR-кодом або натисніть на посилання в чаті (https://learningapps.org/watch?v=p6ehte82n20 ), щоб відкрити вправу. Після виконання скріншот з результатом відправте вчителю. |
|
|
Слайд 8
Запишіть вірш. Підкресліть підмети і присудки. Поясніть розділові знаки.
Кіт-гепард – бігун відомий.
Тож не радимо нікому
Марно часу витрачати.
Кішку цю не обігнати.
Ягуар – плавець путящий.
Не соромить рід котячий:
В нього вистачило б сили
Переплисти й море синє!
Звісно, є летючі мишки…
А от рись – летюча кішка.
Може будь-якої миті
Здобич на льоту зловити!
3. «Пунктуаційний тренажер»(усно) Слайд 9
VЗакріплення й повторення вивченого
Тест-гра на закріплення за покликанням: Слайд 10
https://learningapps.org/6437105 або https://learningapps.org/watch?v=pzsem7vec17
VІ Підсумки Слайд 11
«Мікрофон»
-Що нового я навчився на уроці?
-Який розділовий знак ставимо між підметом і присудком?За яких обставин(навести правило або приклад речення)
VІІ Домашнє завдання : Переглянути відеоурок за посиланням Слайд 12
https://www.youtube.com/watch?v=0e7_zTRteqU ;* за бажанням виписати з підручника української літератури 3 речення на правило вживання тире між підметом і присудком,підкреслити в них граматичну основу.
Слайд 13