Трапеція. Вписані й описані чотирикутники (змішане навчання)

Про матеріал
Вашій увазі пропонується урок геометрії у 8-му класі за методикою змішаного навчання (ротація станціями). Дидактичні матеріали можна завантажити за покликанням у кінці документу.
Перегляд файлу

Тема: Трапеція. Вписані й описані чотирикутники

Мета: Узагальнення та систематизація вмінь та навичок учнів із даної теми

Тип уроку:  застосування вмінь та навичок.

 

Обладнання: листки паперу (А1), кольорові фломастери, пазли для жеребкування, ґаджети(телефони або планшети), конспект уроку, маршрутні листи,.

 

Хід уроку

І.Організаційна частина

 

Вчитель. Сьогодні в нас підсумковий узагальнючий урок із даної великої теми і ми його проведемо об’єднавшись у чотири групи, кожна з яких  має свій маршрутний лист (див.додаток) і за урок проходить три станції, кожна з яких триває 8 хв. Учасників групи визначимо жеребкуванням (учні витягають з мішечка частинки пазлу, які складаються відповідно у цифри "1", "2", "3"або "4")

 

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку

Кожна група учнів поетапно проходить чотири станції

 

Маршрутний лист Команди №1

1. Дати означення трапеції.

2. Виконати малюнок трапеції, провести її висоту.

3. Дати означення рівнобічної трапеції.

4 Виконати малюнок для доведення  ознаки рівнобічної трапеції.

Маршрутний лист Команди №3

1. Дати означення прямокутної трапеції.

2. Виконати малюнок для доведення  властивості рівнобічної трапеції.

3. Виконати малюнок трапеції.

4. Виконати малюнок для доведення властивості кутів трапеції, прилеглих до однієї сторони.

Маршрутний лист Команди №2

1. Дати означення висоти трапеції.

2. Виконати малюнок прямокутної трапеції.

3. Сформулювати ознаку рівнобічної трапеції.

Маршрутний лист Команди №4

1. Сформулювати властивість рівнобічної трапеції.

2.  Яке походження слова " трапеція "?

3. Описати властивість кутів трапеції, прилеглих до однієї сторони.

4.  Виконати малюнок рівнобічної трапеції.

 

 Потім учні презентують свої завдання, які виконали скориставшись Інтернет-ресурсамим та завданнями, які були подані в маршрутних листах (8 хв)

 

 Кожен представник із групи демонструє своє завдання біля дошки. Учні обговорють і задають одні одним запитання-відповідь.

 

ІІІ. Висновок уроку:  (2 хв)

 

Відповісти на питання :
Сьогодні на уроці я навчився ...
Сьогодні на уроці мені сподобалося ...
Яке завдання виявилась найважчим?

Яке завдання виявилась найлегшим?

Хто найкраще працював в групі?

 

IV. Повідомлення д/з.

Виконати тестування на платформі Classtime

Підручник: ст.49 №№167, 168

 

Покликання на дидактичні матеріали:

https://drive.google.com/drive/folders/1uoVUzOmZm4UIJrMPfi15cvUfntMbq93F?usp=sharing

docx
Додано
17 січня 2022
Переглядів
263
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку