Мета тренінгу:
Мета навчального завдання:
Домогтися того, щоб учні усвідомили, що наркотики – одна з найболючіших проблем сучасності, і під найбільшою загрозою перебувають підлітки, молодь, які мало знають про небезпеку наркотиків, зокрема й можливість ВІЛ-інфікування.
Комунальна організація (установа, заклад)
«Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11
Шосткинської міської ради Сумської області»
ТРЕНІНГ
« НІ » АЛКОГОЛЮ, НАРКОТИКАМ, СПІЛЬНОМУ ВИКОРИСТАННЮ ПРЕДМЕТІВ,ЯКІ КОЛЮТЬ АБО РІЖУТЬ.
Навчальне завдання 8.1
« ФАКТИ І МІФИ ПРО НАРКОТИКИ »
Підготувала:
вчитель вищої категорії,
старший вчитель,
вчитель біології
Бойко Ірина Віталіївна
2018р.
Мета тренінгу:
Мета навчального завдання:
Домогтися того, щоб учні усвідомили, що наркотики – одна з найболючіших проблем сучасності, і під найбільшою загрозою перебувають підлітки, молодь, які мало знають про небезпеку наркотиків, зокрема й можливість ВІЛ-інфікування.
ПРАВИЛА ГРУППИ
Проведення тренінгу.
1. Знайомство.
- кожному учаснику роздаються різнокольорові пелюстки квітки
- продовжити фрази і записати їх на пелюстках:
« Мені дуже подобається…»
« Я мрію про …»
2. Повідомлення теми заняття:
«Щодня ми чуємо про злочини, скоєні наркоманами, зруйновані долі, вкорочені життя. А тим часом наркоділки у жадобі надприбутків вдаються до підступних методів, щоб залучити до вживання наркотиків передусім молодь. Наркоіндустрія в усьому світі вважається не просто злочинним, а й особливо аморальним бізнесом, і карається дуже суворо.
Та ніяка сила не захистить людину, якщо вона цього не хоче. Тому не забувай: ти з'явився на цей світ не для того, щоб марнувати своє життя і життя рідних, і тим паче не для того, щоб збагачувати наркоділків. Ти — неповторна особистість, у тебе є вище призначення, мрії, які ти маєш здійснити. Тебе оточують люди, яким ти дуже дорогий і які близькі тобі. Щоб зробити правильний і свідомий вибір, тобі передусім необхідно отримати правдиву інформацію про наркотики та жахливі наслідки їх вживання. Крім того, слід навчитися розпізнавати хитрощі, до яких вдаються наркоділки, уміти за будь-яких обставин відмовитися від пропозицій вжити наркотик».
3. Обʼєднуємося у три групи за принципом:
( « Солнце, воздух и вода – наши лучшие друзья! » )
Обгрунтуйте своє рішення.
Обгрунтуйте своє рішення.
Обгрунтуйте своє рішення.
5. Обговорення результатів.
1. Наркотики — це модно.
Міф, який поширюють наркоділки. А сучасні актори, музиканти та інші законодавці молодіжної моди рішуче виступають проти наркотиків. Сьогодні, навпаки, модно займатися спортом, правильно харчуватися, тобто вести здоровий і продуктивний спосіб життя.
2. Алкоголь і наркотики допомагають розв'язати проблеми.
Міф. Алкоголь і наркотики ще не розв'язали жодної проблеми. Вони лише поглиблюють їх і породжують нові.
3. Від алкоголю ще ніхто не вмер.
Міф. Люди вмирають від передозування алкоголем, від вживання неякісних алкогольних напоїв і від хвороб, що виникають внаслідок хронічного алкоголізму.
4. Наркоманія — це хвороба дурнів і слабаків. А сильна людина може відмовитися від їх вживання будь-коли.
Міф. Доказом цього є численні жертви серед відомих усьому світу людей, яких аж ніяк не можна назвати дурнями і слабаками.
5. Слабоалкогольні напої не шкідливі, інакше б їх не продавали у магазинах неповнолітнім.
Міф і результат недосконалого законодавства. Жертвами цього насамперед стають діти. Лікарі вже спостерігають випадки алкоголізму у підлітків. Вони пов'язують це з вживанням слабоалкогольних напоїв, які продають без вікових обмежень. Адже насправді не має значення, що це — горілка, вино, пиво чи слабоалкогольний напій. Різниця лише в порції. Вміст алкоголю у пляшечці слабоалкогольного напою такий, як у чарці вина.
6. У компанії не можна відмовлятися від того, що роблять усі.
Міф. Якщо тобі не подобається те, що роблять твої друзі, або ти вважаєш це небезпечним, слід відмовитися.
7. Сигарети і алкоголь роблять з хлопчиків справжніх чоловіків.
Міф. Вони жодним чином не впливають на процес дорослішання, а алкоголь, навпаки, призводить до зменшення в організмі концентрації тестостерону — гормону, який справді перетворює хлопчика на чоловіка. Саме тому хронічні алкоголіки часто страждають на імпотенцію.
8. Вживання алкоголю і наркотиків робить людину більш уразливою до ВІЛ.
Факт. У стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння людина втрачає контроль за собою. Вона може погодитися на те, на що ніколи не погодилася б у тверезому стані: поїхати додому чи сісти в машину до незнайомця, вступити у випадкові сексуальні стосунки, не використати презерватива тощо. Особливо ризикують ті, хто вживає ін'єкційні наркотики, або ті, хто має сексуальні стосунки з наркоманами. Адже вони часто використовують спільні голки та шприци для введення наркотиків.
9. Вживання алкоголю і наркотиків вагітною жінкою негативно впливає на її ще не народжену дитину.
Факт. Будь-який наркотик, у тому числі й алкоголь, який вживає вагітна жінка, потрапляє через плаценту до плоду і впливає на його розвиток.
6. Виконуємо рухавку « Защіпки »
( факт: із 10 підлітків уперше алкоголь – 1 стає алкоголіком
10 підлітків уперше наркотик – 9 стають наркоманами )
7. Зворотній звʼязок.
- Горішок знань твердий, але ми не звикли відступати. Нам розколоти його допоможе: « Продовжіть фразу: «Я знаю, що…», або «Я вмію…»
- записати на клейкому папірці та прикріпити до намальованого на аркуші воловського горіха.
8. Завершення тренінгу.
- узявшись за плечі, ставши у коло промовляємо разом:
« Ми любимо життя. Ми живемо. Ми будемо жити.»