Урок 67: 5 клас, українська мова
Тема: Тренувальні вправи. Контрольна робота №5 і тестові завдання. Фонетика. Графіка, Орфоепія. Орфографія.
Мета: оцінити рівень засвоєних знань учнів із вивчених тем, розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати відповідальне ставлення до навчання.
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.
Урок 67: 5 клас, українська мова
Тема: Тренувальні вправи. Контрольна робота №5 і тестові завдання. Фонетика. Графіка, Орфоепія. Орфографія.
Мета: оцінити рівень засвоєних знань учнів із вивчених тем, розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати відповідальне ставлення до навчання.
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.
Перебіг уроку
1. Організаційний момент
2. Ознайомлення з темою, метою і завданнями уроку
3. Мотивація навчальної діяльності
4. Виконання тестових завдань
В – 1
1. Букв менше, ніж звуків, в слові
А) Під’їзд; Б) мати; В) мило; Г) береза; Д) миша.
2. Букв більше, ніж звуків у слові.
А) Ллєш; Б) мільйон: В) сором; Г) фарба; Д) дамок.
3. Кількість букв відповідає кількості звуків в усіх словах рядка.
А) народження; Б) їжак; В) пам’ять; Г) сузір’я; Д) глина;
4. В алфавітному порядку записані всі слова рядка.
А) міць, авіатор, береза, вікно, шабля
Б) спека, пенал, вантаж, слон, гарбуз В) війна, мріяти, струмок, школа, ярмо.
5. Перший склад наголошений у слові.
А) розвал; Б) тонкий; В) разом; Г) люблю; Д) новий.
6. Неправильно наголошено слово в рядку.
А) черговий; Б) чорнозем; В) адже; Г) подруга; Д) ступінь.
7. Апостроф ставиться.
А) морквяний; Б) Лук’янівка; В) порядок; Г) священик.
8. Подвоєння літер відбувається:
А) сумлінний; Б) священик; В) качиний; Г) солов’їний.
9. Чергування голосних о, е з і відбувається в рядку: А) мати; Б) рівень; В) вересень; Г) хорт.
10. Літера с у префіксі в слові:
А) зчеплення; Б) розв’язка; В) бездіяльний; Г) стверджувати.
11. При - в слові пишеться:
А) пр…глушувати; Б) пр…довгий; В) пр…бідний; Г) пр…дивний; Д) пр…стол.
12. Літеру е в суфіксі слід писати:
А) Мар…во; Б) дрібн…сенький; В) в…еличина; Г) множ…на.
В – 2
1.Букв більше ніж звуків у слові.
А) продукт; Б) міжгір’я; В) Килина; Г) мідь; Д) Харків.
2.В слові лише глухі приголосні:
А) комод; Б) ремонт; В) пастух; Г) левада; Д) двері.
3.В алфавітному порядку записані всі слова рядка:
А) проспект, обкладинка, посуд;
Б) шуліка, корсет, піджак;
В) дуга, зілля, турбота.
4.Наголос на першому складі мають всі слова:
А) спина, подруга; Б) верба, загадка; В) виразний, рукопис; Г) граблі, товстий.
5.Перший склад наголошений у слові:
А) ожеледь; Б) деінде; В) перепис; Г) експерт; Д) рукопис.
6.Другий склад наголошений у слові:
А) котрий; Б) кілометр; В) одинадцять; Г) привезти; Д) говорю.
7.Прийменник в слід вживати:
А) ніжитися у хвилях; Б) десь у хлібах; В) живе у Львові; Г) прочитала в журналі.
8.Вживати прийменник у слід:
А) перебував у Ватикані; Б) купити в аптеці; В) оселя в рушниках;
Г) запевнили в добросусідстві.
9.Сполучник й слід вживати:
А) вчитель і вихователь; Б) війна і мир; В) дощ і град; Г) руки й олівці.
10.Сполучник і слід вживати:
А) сонце й зорі; Б) Руслан і Людмила; В) Ганна й Орися; Г) Америка й Азія.
11.Зі знаком м’якшення всі слова пишуться:
А) няньчити; Б) вістю; В) тарілці; Г) Наталці.
12.Апостроф пишеться:
А) дебют; Б) п’єдестал; В) моряк; Г) свято.
V. Граматичне завдання
- Запишіть слова фонетичною транскрипцією: приємно, проїхати.
VI. Організований збір зошитів для тематичних контрольних робіт
VII. Відповіді на запитання
VIII. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
- сьогодні на уроці я повторив…
- сьогодні я навчився…
IX. Домашнє завдання
- написати твір-мініатюру на тему: «Моя сім’я».