Тема. Тварини. Дикі та свійські тварини.
Мета: формувати в учнів ключові компетентності, а саме:
Формувати в учнів предметні компетентності:
Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:
Обладнання: силуети тварин, кросворд, роздатковий матеріал для роботи в групах, презентації «Тварини», фізхвилинка
Тип уроку: комбінований інтегрований.
Хід уроку
1. Привітання гостей.
Добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
Всіх гостей ми в нас вітаємо,
Подивіться , що ми знаємо .
2. Слово вчителя .
Діти , сьогодні гарний день, посміхається лагідно сонечко . Усміхніться і ви один одному , подумки побажайте добра , успіхів . І щоб дружно нам працювалося , щоб ви приходили на допомогу один одному , візьмемося за руки ( діти беруться за руки і утворюють коло ) і промовимо наш девіз .
3. Девіз уроку.
Дружньо візьмемось за руки,
І приступим до науки .
Раз, два , три , чотири , п’ять ,
Хочемо все на світі знать .
ІІ. ХВИЛИНКА СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Вправа « Погода»
- Діти, зараз перевіримо чи вмієте ви спостерігати за природою ?
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
- Розгляньте силуети на дошці.
- Хто тут зображений? (ведмідь, лелека, сонечко, риба, корова, курка)
- Як можемо назвати їх одним словом?
- Переставте склади місцями і ви прочитаєте тему нашого уроку. (Тварини)
(склади на дошці – це серединка квітки)
Тварини
Птахи
Доповнення.
Тіло птахів вкрите пір’ям. Це ознака, яка вирізняє птахів від інших тварин. Вони мають крила, дзьоб.
Люди шанують пташок. Взимку їх підгодовують. Не дарма в народі кажуть: «Де багато пташок – там нема комашок».
Отже, яку назву має перша група тварин? Птахи – це тварини.
- Уважно слухаємо нові слова: вовк, лисиця, білка, вівця, кішка, собака.
Доповнення
Тіло звірів вкрите густою шерстю, тому взимку вони не мерзнуть так, як ми. Звірі мають 4 ноги. Вони швидко бігають, бо треба або рятуватись, або полювати.
Отже, яку назву має друга група тварин?
Доповнення
Більшість тварин на нашій планеті – це комахи. Вони мають 6 ніг, комахи дуже різні: від ледь помітних мошок до жуків, що завбільшки з кулак.
- То як називається наступна група тварин? (Комахи)
- А скажіть як називаються тварини, які зовсім не мають ніг.
Отже, робимо висновок: тварини – це.. (птахи, звірі, риби, комахи, плазуни, земноводні)
Перегляд презентації «Тварини». (включити з 05.08 по 08.20)
ІV. Формування поняття «Свійські та дикі тварини».
Загадки про диких тварин
У дуплі на мотузочку.
Плигаю по гілочкам,
Я – руденька …(Білочка)
засвітились хижі очі.
Від його пісень у звірів
морозець біжить по шкірі. (Вовк)
має в шафі два кожухи.
Влітку одягає сірий,
ну а взимку — теплий білий. (Зайчик)
лине лісом перегук.
Телеграми всім завзято
відправляє з пошти … (дятел).
Загадки про домашніх тварин
Нам співає колисанку,
Нявкає, муркоче,
Бо сметанки хоче.
Що це, діти, за воркотик?
Це пухнастий сірий…(котик).
Весь город ним перерила.
Хрюкає вона: «Хрю-хрю,
Дуже їсти я люблю!»
У багнюці спить щодня
Ця замурзана… (свиня).
В хутряному кожушку.
Гострі рожки бе-бе-бе,
Налякаю я тебе. (Коза)
Він кукурікає гучно на ґанку.
Всі прокидаються, сонце встає –
На кожнім подвір’ї будильник цей є. (Півень)
1. Розповідь вчителя.
- З давніх–давен люди почали полювати на тварин, а потім навчилися приручати їх. Тварини, яких люди розводять і вирощують у своєму господарстві, називаються домашні або свійські . Вони самі не можуть знайти в природі їжу, житло, бо звикли до умов, які створила їм людина.
1. Гра « Незавершене речення»
а) Тварини які самі собі добувають їжу, захищають від ворогів,самі влаштовують собі житло,виводять потомство, називаються…
б) Тварини,яких розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житло, піклуються про їх потомство, називають…
2. Групова робота.
Правила роботи в групі
План
(курка, свиня, кінь, корова)
VІ. Підсумок уроку.