ТВАРИНИ ВЗИМКУ. ТУРБОТА ПРО ТВАРИН ВЗИМКУ

Про матеріал
ТЕМА УРОКУ : Тварини взимку. Турбота людей про тварин взимку МЕТА УРОКУ: • Засвоїти знання учнів про тварин взимку; • Познайомити учнів з терміном «зимування» та з тваринами , які лягають в сплячку • Виховувати любов до природи, тварин; навчити піклуватися та допомагати тваринкам • Розвивати логічне мислення, уяву, пам'ять
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТЕМА УРОКУ : Тварини взимку. Турбота людей про тварин взимку

МЕТА УРОКУ:

  • Засвоїти знання учнів про тварин взимку;
  • Познайомити учнів з терміном «зимування» та з тваринами , які лягають в сплячку
  • Виховувати любов до природи, тварин; навчити піклуватися та допомагати тваринкам
  • Розвивати логічне мислення, уяву, пам'ять

ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації тваринок, відео-ролик, тітонька Сова, конвертики з

                              цікавинками, будиночки тваринок, ілюстрації їжі.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

1.ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

З лісосмуг, де свищуть сніговиці,
Де не стало корму і тепла,
Перебрались лагідні синиці
У садки до нашого села.

В завірюху, ожеледь, морози
Стукають синиці у вікно,
З горобцями ділять на дорозі
Крихту хліба мерзлу і зерно.

Пригощав пташок я з годівниці
І почав нарешті відчувать,
Що для когось крихта — це дрібниця,
А для пташки — жить чи замерзать.

  • Діти, чи шкода вам пташок?
  • Що ми повинні робити , щоб допомогти їм?

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

2.1 Гра «Мікрофон»

-Яка зараз пора року?

-Який місяць?

-Який день?

-Який стан неба?

-Які опади?

-Які особливі зміни відбулися в природі?

2.2 «Цікавий гість»

Вдень вона лягає спати

Бо всю ніч їй знов літати,

Ловить мишок, гризунів,

З нею їм вже не до снів! (Сова)

-Діти , до нас сьогодні завітала в гості тітонька Сова.

2.3. ВІДЕО-РОЛИК

Перегляд мультфільму тітонька Сова «Піклування про тварин взимку»

-Діти, як ви гадаєте про що ми сьогодні з вами будемо говорити?

3. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

3.1 Гра « Цікавинка»

-Діти  у деяких з вас на парті заховалися конвертики від тітоньки Сови . В них знаходиться різна цікава інформація.

КОНВЕРТ 1

Взимку обсяги їжі значно скорочуються, саме тому багато звірят починають готуватися до холодів ще з осені, а деякі розпочинають займатися заготівлею харчів з літа. Найпершими збирають запаси гризуни:

  • мишки,
  • бурундуки,
  • бабаки.

КОНВЕРТ 2

Лисички, зайці і вовки до морозів практично не готуються, бо проводять зиму на ногах у пошуках їжі. Зайченята лише перевдягаються: змінюють сірий кожушок на білий, щоб хижаки не помічали їх на сніговій ковдрі. Дуже цікаво спостерігати за тим, як звірі готуються до зими, адже у кожного є свої секрети.

КОНВЕРТ 3

Лисички й вовки колір шубки не змінюють, але хутро у них стає більш густим і пухнастим: так легше пережити люті морози. Вовки збираються в зграї, бо їм так набагато зручніше виживати взимку. Хитрі лисички шукають будь-які вільні нірки, щоб перепочити й сховатися від заметілі.

КОНВЕРТ 4

Білки й бобри не впадають у сплячку, але підготовку проводять відповідально. Бобри живуть великими сім’ями, всі разом вони будують поблизу води собі затишні хатинки, поряд з якими складають свою їжу – гілочки з дерев. Також вони харчуються корінням рослин, котрі ростуть у воді.

КОНВЕРТ 5

Ведмеді заздалегідь облаштовують свій дім. Вони шукають печери, яри, куди зносять листя, гілки, мох, зверху роблять собі м’який матрац з ялинкових гілочок. Коли випадає сніг, він маскує ведмежу схованку й зберігає в ній тепло .

3.2 ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Кіт збирався до роботи (потягуються)
Та завадили турботи: (розводять руки в сторони)
Треба висушить хвоста, (показують “хвіст”)
Накрутити вуса,
Почесати живота. (гладять живіт)
І помити писок.
Цілий день такі турботи, (лічать пальцем)
Що не встигнеш до роботи! (розводять руками, крутять головою).
Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)
Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)
Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)
Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)
Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)
Так — так — так! (стрибають на місці).

3.3. Гра « Смаколики для тварин»

- Поєднайте тваринку і їжу, яку вона буде їсти взимку. Будьте уважні!

рисунки колосьев пшеницы - Поиск в Google | Free clip art, Clip art, Png  photoРисуем шишку на веткеЖелуди PNG фото скачатьᐈ Рисунок насекомые рисунки, иллюстрации насекомые | скачать на  Depositphotos® початкові класи: Загадка про мишкуИзображения Сено | Бесплатные векторы, стоковые фото и PSD

Кабан PNG картинки скачать бесплатноКак нарисовать оленя | Рисунок оленя поэтапно каранадашомбелка картинка для детей - Поиск в Google | Мультипликационные рисунки,  Сказки, Раскраски

Как нарисовать лису ✍ 100 фото прикольных шаблонов и образцов как  нарисовать лису карандашом поэтапно для детейᐈ Векторное изображение воробья иллюстрация, вектор воробей | скачать на  Depositphotos®Engrave hamster illustration — Stock Photo © DoubleBubble #88938048

3.5. «Хто в будиночку живе»

-Вашим завданням буде розмістити тваринок на їх місця.

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку дітей старшої групи «Свійські  тварини, дикі тварини, зимою»


4.ЗАСВОЄННЯ УМІНЬ ТА ЗНАНЬ УЧНІВ

4.1 «Веселі загадки»

1. Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…
(Лисиця)

2. Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...
(Їжачок)


3.Я веселенький звірок,
Плиг з ялинки на дубок.
(Білка)


4.Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну.
(Ведмідь)


5.Сірий, ікластий,
Хоче вівцю вкрасти.
(Вовк)

6.Маленьке, сіреньке,
А хвостик як шило.
(Миша)


7.Не ходжу я,  а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня.
(Заєць)

8.За вікном летить сніжок,
Піднялася віхола.
Але бачу я пташок
Що сидять під стріхою!
Чи-чив-чив, чив-чив-чив-чив!
Хто співати їх навчив?
Сірі пташенята ці
Звуться, діти, …
(Горобці)

9.Крізь зимові заметілі
Пташенята прилетіли.
В них червоні гарні груди –
Ніби яблука усюди
Хтось розвісив у дворі.
Звуться пташки…
(Снігурі)


10.Хто це землю вигортає,
Мов купини навертає?
То підземний хід
Риє, риє…
(Кріт)

11.Він ікластий і сердитий,
Дуже любить землю рити.
Жолуді весь час шукає
Й малюків смугастих має.
(Кабан)

4.2. Вправа «Так чи ні»

- Взимку потрібно розвішувати годівниці та шпаківні.

-Взимку потрібно знімати годівнички з дерев , адже пташки багато смітять біля дерев.

-Для оленів потрібно залишати сіно та воду.

-Для оленів залишаємо шишки та жолуді.

-Більше всього харчів взимку мають лисички та вовки.

-Їжачок ховається від хижаків за допомогою своїх гілочок.

-Зайчики взимку їдять кору дерев

-Зайчик взимку харчується морковкою та капустою

5.Підсумок уроку

5.1. Гра « Мікрофон»

-Назвіть тваринок , які впадають в сплячку

-Назвіть тваринок, яким взимку буває нелегко з пошуком харчів

-Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

-Що цікавого для себе дізналися?

-Які вправи найбільше сподобалися?


 

 

docx
Додано
9 грудня 2020
Переглядів
2414
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку