План-конспект заняття
з акторської майстерності
для вихованців НХК ТС «Революційна,13»
(2-а група, основний рівень, 4-ий рік навчання)
педагог: Тетяна Вєтковська
Місце проведення: каб. № 16
Дата проведення: 06.11.19р.
Час проведення: за розкладом.
Тема заняття:
Акторський тренінг, як засіб зняття фізичного, психічного та психофізичного затиску у дитини.
Мета:
Шляхом низки вправ навчити вихованців знімати психофізичний затиск; розвивати творчі здібності ; виховувати сценічну культуру, культуру мовлення, прищеплювати художній смак.
Обладнання:
Музична апаратура, тексти вправ, реквізит, для творчого завдання.
Хід заняття:
-
Організаційний момент.
Вступне слово:
Що є важливим для актора?
Артист - дуже відповідальна і водночас хвилююча професія, котра вимагає роботу, в першу чергу, перед публікою. Тому і не дивно, що на початках своєї роботи, артисти мають цілий набір затисків, які пов`язані з відсутністю досвіду роботи на публіку, а також певних особистих психологічних затисків для людини. Тому важливим для якісної та професійної роботи є ряд вправ, які допомагають звільнитись від своїх внутрішніх та зовнішніх затисків.
Розпочнемо заняття.
Вправи на увагу:
-
«Сісти, підвестись, пересісти» (на оплеск, на число, на літеру);
-
«Зоровий та тілесний контакт при хаотичному русі»;
-
«Перегони»(наздогнати, втекти, спільний стрибок та присідання на оплеск);
-
«Сіамські близнюки»(робота в парах, у визначеному темпоритмі і емоції).
2. Зняття фізичного затиску
Вправи на зняття фізичного напруження
-
«Готовність»(на оплеск стати у позицію «жабка», при цьому напружити всі м’язи тіла і виконувати стрибки по команді (вперед, назад, вправо, вліво) у різних темпах);
-
«Колода, камінь, собака» (основний дія: біг на місці. На слово «колода» - перестрибуємо, на слово «камінь зліва, з права» - ухиляємося, на слово «собака» - гавкаємо, з поворотом голови назад);
-
«Ой! Ай! Ай-яй-яй!» (педагог, у певному емоційному настрої називає частини тіла, студент торкається названих частин, при цьому вигукує «Ой! Ай! Ай-яй-яй!».
3. Зняття психологічного затиску.
Вправи на зняття психологічного напруження:
-
«Емоційна хода»(приєднатися та повторити ходу і емоцію за обраною людиною);
-
«Рух, емоція, вигук» (повторити рух, емоцію, вигук за товаришем і придумати свій і так по колу…).
4. Зняття психофізичного затиску.
Вправи на зняття психофізичного напруження:
-
«Музичне дзеркало»(студент рухається в ритмі і характері запропонованої музики, а решта наслідує його, як відображення у дзеркалі);
-
«Двійник» (група ділиться на пари. Перші номери виходять на сцену і під музику створюють певний образ за пропонованими обставинами. Другі номери повинні уважно спостерігати і запам’ятовувати дії свого партнера, щоб потім повністю відтворити цей образ);
-
«Ведмедик» (дитяча лічилка у русі);
-
Вправа з використанням скоромовки «іч, еч, ач, оч, уч,ич…»;
-
«Шишка» (вірш покладений на задані дії).
6. Творче завдання.
-
«Граюча скоромовка» (за скоромовкою на картці придумати рухи і виправдати задану емоцію).
7. Підсумок заняття. Рефлексія.