Творчість Андрія Малишка. Рима. А. Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв…»

Про матеріал
Тема. Творчість Андрія Малишка. Рима. А. Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв…» Мета: поглибити знання учнів про творчість українського поета А.Малишка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити розуміти образну мову; формувати інформаційно-комунікативну компетентність; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, вміння розмірковувати над художнім змістом поезії; виховувати любов до художнього слова. Обладнання: Підручник (Літературне читання 3 клас автор: Науменко В.О), презентація. Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Перегляд файлу

 

План-конспект уроку літературного читання,

проведеного у 3-А класі загальноосвітньої школи

I-III ступенів №6 м. Глухова

студенткою III курсу, 31-ПО групи

денної форми навчання

факультету початкової освіти

Глухівського національного

педагогічного університету

імені Олександра Довженка

Гололоб Олесею Романівною

 

 

Тему одержано: 13.02.2020 р.

Дата проведення уроку: 20.02.2020 р.

Перша консультація вчителя: ______ "______" __________ 20___р.

Друга консультація вчителя: _______ "______" __________20___р.

Перша консультація методиста: ______ "_______" _______ 20___р.

Друга консультація методиста: _______ "_______" _______ 20___р.

 

З конспектом згоден вчитель: ______________________________

Конспект затверджено методистом:_________________________

Оцінка за урок:  5 (відмінно)

 

 

 

 

 

Тема. Творчість Андрія Малишка. Рима. А. Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв…»

Мета: поглибити знання учнів про творчість українського поета А.Малишка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити розуміти образну мову; формувати інформаційно-комунікативну компетентність; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, вміння розмірковувати над художнім змістом поезії; виховувати любов до художнього слова.

Обладнання: Підручник (Літературне читання 3 клас автор: Науменко В.О), презентація.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1.                Організаційний момент (Слайд 1)
  1. Привітання.

Ось дзвінок сигнал подав,

До роботи час настав.

Так і ми часу не гаймо

І урок свій починаймо.

 

  1. Вправа «Очікування»
  • Що ви очікуєте від уроку ? ( Починати слід словами  «Я очікую, що урок буде …» цікавим, творчим, пізнавальним, навчальним, світлим.)
  • Я теж хочу висловити свої очікування. Сподіваюсь, що ви будете активними, творчими, уважними.

 

  1.               Мовленнєва розминка. (Слайд 2)

Робота над чистомовкою

Ги-ги-ги — ой, як біло навкруги!

Узі-узі-узі — птахи — наші гарні друзі.

Ді-ді-ді — допоможем їм в біді

Ди-ди-ди — у зимові холоди.

Альня-альня-альня — ось на дереві їдальня.

Сі-сі-сі — годівниці гарні всі.

Ці-ці-ці — вам, синички й горобці,

          Їх-їх-їх — прилаштували дітки їх.

  1. Робота з таблицею для  розчитування (Слайд 3)

Швидко читайте слова, «не спіткніться об пеньок»!


мишка

мишка

кішка

мишка

миска

шишка

шишка

мишка

шишка

шишка

коза

коза

кора

коза

коса

     чайка

чашка

чайка

чайка

чайка


  • Добре! Мовний апарат підготували.

 

  1. Перевірка домашнього завдання.
  • А тепер нам треба перевірити домашнє завдання.
  • Додому вам було вивчити вірш Олени Пчілки «Новину сьогодні зранку…»(ст.111-112)
  • Про що розповідається в вірші?
  • А зараз на пам'ять розкаже…(Питаю декількох учнів)
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. (Слайд 4)

Гра «Шифрувальники»

  • Прочитайте кожну третю букву. Назвіть ім’я, прізвище українського поета.

л к а м о н з р д й в р г д і а з й

о п м н д а ь м л х і и с ї ш ч а к ю в о

  • Правильно, сьогодні ми з вами познайомимося із творчістю українського поета Андрія Самійловича Малишка.
  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
  1. Розповідь вчителя (Слайд 5)

     Андрій Самійлович Малишко народився 14 листопада 1912 р. в Обухові Київської області в багатодітній сім’ї сільського шевця. З самого дитинства майбутній поет виніс незрадливу любов до рідної землі та матері, до рідної пісні та слова. Малий Андрій допомагавчим міг — то ходив заможнішим по господарству помагати, то грав на весіллях на гармонії, бо мав талант до музики. Потяг до творчості в Малишка прокинувся дуже рано. Мати поета,  чудово співала, але Андрію не подобалися сумні кінцівки які були зазвичай у піснях. І тоді він перероблював сумну кінцівку на гарну. А трохи пізніше почав складати вірші...

  1.   Опрацювання статті про Андрія Малишка в підручнику (с. 112)

Самостійне мовчазне читання тексту учнями

  • Що ще нового дізналися про поета?
  • Скільки його віршів стали піснями?

 

  1. Фізкультхвилинка.

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

 

  1. Опрацювання вірша А.Малишка «Вихопивсь дощик поміж заграв…»

Виразне читання вірша вчителем.

  • Чи сподобався вам вірш?
  • Що найбільше запам’яталося?
  •  
  1. Словникова робота.
  • Значення яких слів вам незрозумілі?
  • Знайдіть у підручнику тлумачення слів: заграва, закресати, пуща.

Заграва — відблиск яскравого світла.

Закресати — тут: почати сліпуче виблискувати.

Пуща — великий, густий, дрімучий ліс.

 

  • Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем (Слайд 6)

пуща                     обрій

заграва                  поміж

закресав                запрозорилось

вихопивсь            посміхнулися

  • Назвіть лише іменники.(Пуща, обрій, заграва.)
  • Назвіть лише дієслова. (Закресав, запрозорилось, вихопивсь,          посміхнулися.)
  • Назвіть синонім до слова обрій. (Горизонт, небокрай.)
  • Назвіть синонім до слова вихопивсь. (Зірвався, злетів, посипався.)

 

  1. Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
  • Чи сподобався вам вірш?
  • Який настрій викликав у вас цей вірш ?
  • Скільки рядків у цьому вірші?(14)
  • Які розділові знаки ви зустріли? (Двокрапка, кома, крапка з комою, тире, знак оклику, крапка.)
  • Де під час читання ви зробите довшу паузу? (Там де стоїть тире.)
  • Яке речення ви прочитаєте з підсиленою інтонацією?(Окличне )
  •  
  1. Виразне читання вірша учнями.

 

  1. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
  • Якими кольорами насичена описана у вірші картина природи?
  • Чому поет обрав саме цей колір?
  • Як описується дощик? Що зробив дощик?
  • Що підкреслено словом вихопивсь? (Раптовість, неочікуваність дощу.)
  • Як автор характеризує дощик?
  • Якими людськими властивостями поет наділив дощ, пущі, дуби?
  • Як називається цей художній засіб?
  • Як дощ вплинув на природу?
  • Що хотів показати поет у вірші? Чи вдалося це зробити? Доведіть.
  • Який настрій викликав у автора дощ? Доведіть свою думку словами з поезії.

 

  1. Вправа «Розвідники»

     Я називаю слово з рядка вірша, а ви відновлюєте і зачитуєте весь рядок.

 

  1. Читання «Диктором»
  2. Читання «На конкурс»
  3. Розкриття поняття «рима»
  • Що таке рима? (співзвуччя кінців віршованих рядків)
  • Знайдіть риму до слова: заграв (понапинав), сорочка (лісочка), закресав (писав), пущі (гущі), породи(насолоди)
  • Чим особливе римування в цьому творі?(на початку рима через рядок, а далі ні)
  •  Уявімо себе поетами і спробуємо дібрати риму до таких слів:

 Знову  (діброву), горбок (дубок), стрічка (річка), травинки (намистинки) (Слайд 7)

  1. Робота з ілюстрацією.
  • Що зобразив художник на картині?
  • Які фарби використав?
  • Який настрій передано на картині?
  1.  Складання асоціативного куща . (Слайд 8)

         Дощик (добрий, смішний, теплий, дрібний, раптовий, літній, проливний, рясний,… )

  1. Підсумок уроку.
  1. Гра «Закінчи речення» (Слайд 9)
  • Сьогодні на уроці я вчився…
  • Найбільше мені сподобалося…
  1. Домашнє завдання

Вивчити вірш напам’ять, с.113

 

docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
1202
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку