ознайомити учнів із творчістю Івана Світличного; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, вміння зосереджуватися на виконанні завдань; виховувати любов до рідної мови.
Тема: У КОЖНОГО СВІЙ ТАЛАНТ. ІВАН СВІТЛИЧНИЙ «ПІВЕНЬ-ГОРЛОПАН», «СЛУХАЛА ЛИСИЧКА СОЛОВ'Я»
Мета: ознайомити учнів із творчістю Івана Світличного; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, вміння зосереджуватися на виконанні завдань; виховувати любов до рідної мови.
Обладнання: презентація з завданнями,предметні малюнки за змістом уроку, відео - фізкультхвилинка.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку:
1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
2.МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
2.1. Робота над чистомовкою
Сі-сі-сі — будьте впевнені усі.
Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть.
Не-не-не — засяє сонечко ясне.
Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.
Ами-ами-ами — вже весна не за горами.
Іти-іти-іти — їй зрадіють усі діти.
Ки-ки-ки — і звірята, і пташки.
Ля-ля-ля — зрадіє матінка-земля!
2.2. Гра «Блискавка»
— Читайте швидко. Виділяйте «зайве» слово!
3. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Дуель». Робота в групах
Групи ставлять запитання одна одній за змістом вірша.
4. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
5. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
5.1. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання учнями біографічної довідки про поета (с. 106)
Фізкультхвилинка
5.2. Опрацювання вірша І. Світличного «Півень-горлопан» (с. 106-107)
1) Гра «Передбачення».
2) Виразне читання вірша вчителем.
— Чи змінилася ваша думка про півня?
3) Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Буча — великий крик, галас, тривога; сварка, колотнеча.
б) Читання слів «луною» за вчителем.
Горлопан, закричав, сплюх, ледачий.
4) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
5) Виразне читання вірша учнями.
3. Опрацювання вірша «Слухала Лисичка Солов'я»
1) Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання вірша учнями.
— Про що думала Лисичка, слухаючи Солов'я?
2) Виразне читання вірша учнями.
— Над чим поет пропонує замислитися своїм читачам?
6. ПІДСУМОК УРОКУ
7. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати вірші Івана Світличного. Намалювати ілюстрацію до одного з них.