«У СВІТІ ЧАРІВНИХ ЗВУКІВ»
Традиційне заняття
для дітей молодшого дошкільного віку
Музичний керівник
Корякіна Н. С.
Мета: ознайомити дітей із музичними інструментами. Викликати у них бажання музикувати; розширювати знання дітей про різноманітні музичні інструменти та їх звучання; розвивати тембровий слух, відчуття ритму, творчу уяву; виховувати у дітей естетичне сприйняття навколишнього світу.
Обладнання: скринька; муз. інструменти: дзвіночки, бубни, брязкальця, дерев’яні палички; іграшкова Мишка
Хід заняття
Під музику діти, тримаючись за ручки заходять до зали. Зупиняються в колі. Виконують декілька знайомих рухів (оплески, притупування ніжками, кружляння навколо себе тощо.) Під кінець музики музкерівник пропонує діткам сісти на стільчики.
Музкерівник:
Добридень, любі малята! Я рада зустрічі із вами. Щоб розпочати наше заняття, треба гарно привітатись. Привітаємось? (відповіді дітей).
Співанка: «Вітання звірят»
Музкерівник
Дуже гарно привітались,
І чудово розспівались.
Голосочки прокинулись від сну,
І хочуть запросити у гості весну.
Та сама весна до нас не прийде,
ЇЇ сонечко тепленьке до нас приведе.
А ми з вами допоможемо і заспіваємо гарненьку пісеньку про сонечко.
Пісня: «Сонечко»(етап – розучування)
А тепер я хочу запросити вас до чарівного світу, де живуть різні звуки.
Як до вас сьогодні йшла
скриньку дивну я знайшла.
Що в ній? Треба подивиться,
Може, нам це знадобиться.
Музичний керівник і дітки сідають кружка на килимок. Перед муз керівником скринька, він промовляє текст, і відповідно до нього по черзі дістає із скриньки музичні інструменти і демонструє їх дітям.
Інструменти тут незвичні, не прості вони – музичні!
Це – малесенькі дзвіночки, в них тоненькі голосочки.
Кожен день «ділінь-ділінь» - металевий передзвін.
Іще брязкальця знайшлися! Як же брязкальця звучать?
А ці брязкальця веселі шурхотять і торохтять.
Дерев’яні палички стукотіти вміють гарно,
Завжди йдуть вони у парі, поодинці не заграють.
А оце – веселий бубон, з ним погратись також любо.
Вміє стукати, бряжчати, голосно й тихенько грати.
Музкерівник дає можливість діткам пограти на кожному з інструментів.
Музкерівник:
А тепер я буду грати вам на фортепіано, а ви мені підігруйте, як справжній оркестр.
Оркестр: «Озорная полька» (муз. А. Філіпенка).
Музкерівнк:
А чи знаєте малята, що ваші ручки, ніжки, пальчики можуть замінити нам музичні інструменти? Вони вміють видобувати багато різних звуків. Пропоную вам всім разом знайти ці звуки.
Музкерівник промовляє текст і робить з дітьми рухи відповідні до нього
Музично-ритмічна вправа: «Ось як вміють наші ручки»
Ручки плескають гучніше, вміють плескати й тихіше,
Шурхотіти, ляскотіти – ось які вони в нас, діти.
Пальчик грає в барабанчик,по долоньці стука пальчик.
Ковзні оплески зробіть і по ніжках поплещіть.
Ніжки вміють крокувати, тупотіти і стрибати,
Шаркати, як старий дід…Роблять все вони, як слід!
Музкерівник:
А чи знаєте ви, малята, що за допомогою звуків можна розповідати цілі історії? Ось послухайте одну потішку, а потім ми з вами озвучимо її за допомогою «звучних жестів»
Музкерівник розповідає потішку, потім разом з дітками виконують її з рухами.
Скочив плотик – діти плескають в долоні
Сів на плотик – плескають по колінах
Миє ротик – імітують рухи кошеняти , яке миє ротик лапками
І животик – гладять животи ручкою
Він біленький і чистенький – труть долоньками одна об одну
Гарний Мурчик – стукають пальчиком однієї руки по долоньці іншої
Мій маленький – той самий рух, тільки міняють ручки.
Музкерівник:
Дітки, нас з вами почула маленька мишка й завітала у гості. І розповіла вона мені як гралася із годинником. А тепер хоче, щоб і ми погралися із ним. Пограємось?
Пальчикова вправа-гра: «Годинник»
Музкерівник:
Так сьогодні ми з вами весело провели час, та наше заняття добігає кінця. Та незабаром ми знову з вами зустрінемось і ще не раз завітаємо до чарівного світу звуків.
Музкерівник:(прощається, проспівуючи)
До побачення, малята,
Любі хлопчики й дівчата!
Під музику діти виходять з зали.
1