Українська мова. 2 клас. Тема: Складання казки «Звідки прилетів метелик»

Про матеріал
Сьогодні у нас незвичайний урок. Разом ми потрапимо у казку. Ви знайомі з багатьма казками, вам читали їх ваші мами, бабусі. Багато казок ви прочитали самі. А сьогодні спробуємо скласти свою казку. А про кого — здогадайтесь!
Перегляд файлу

                                  Українська мова. 2 клас.

Тема: Складання казки «Звідки прилетів метелик»

Мета: навчати учнів складати казку за поданим початком, схемами речень і серією сюжетних малюнків, грамотно і правильно висловлювати свої думки, добирати вдалі  для розповіді слова; розвивати зв'язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання:презентація до уроку

Хід уроку

I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 Сьогодні у нас незвичайний урок. Разом ми потрапимо у казку. Ви знайомі з багатьма казками, вам читали їх ваші мами, бабусі. Багато казок ви прочитали самі. А сьогодні спробуємо скласти свою казку. А про кого — здогадайтесь!

— Відгадайте загадку.

Їх ми бачим та радієм,
Інколи зловить зумієм.
В руках розглядаємо,
Потім відпускаємо
На волю у поле.
Взимку вони не літають,
Лютий холод їх лякає.
Кольорові крильця мають,
Ними нас вони вітають.
Багряні, сірі, голубі
Білі, жовті, пурпурові –
Барви їхні кольорові!

 (метелик).

 Так, це метелик. Метелики — одні з найгарніших живих істот на Землі! У них гарні назви  А чому метеликів називають чарівниками? (Бо вони зазнають повного перетворення.)

— Ким же ти був, метелику? Про це ми з вами і складемо казку.

III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 Сьогодні ми складатимемо казку.

 — Ким же ти був, метелику? Про це ми з вами і складемо казку.

IV. ФОРМУВАННЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Хвилинка каліграфії.

 Сонечко

Скоро сонечко пригріє,

Потечуть струмки,

 Темний гай зазеленіє,

Зацвітуть квітки.

  • Про яку пору року йдеться у вірші?
  • Як поступово наближається весна? Які слова на це вказують?
  • Назвіть слова з ненаголошеними голосними. Доберіть перевірні слова.
  • Доберіть синоніми до слова «потечуть».

Робота з підручником (с.130)

Розгляньте малюнки. Придумайте речення за поданими схемами і малюнками.

Фізкультхвилинка.

Хто вже, хто вже так стомивсь

Що ліворуч нахилився?

Хто вже спить?

Треба дружно всім вам встати

Фізкультпаузу почати.

Сонце спить, небо спить.

Навіть вітер не шумить.

Рано-вранці сонце встало

І проміння всім послало

 

Інтервю - бесіда за серією малюнків і поданими схемами речення (с. 130)

— Розгляньте малюнки.

— Придумайте речення за поданими схемами та малюнками.

 Що спочатку лежало на листочку? (Спочатку на листочку лежала личинка.)

— Хто виповз з личинки у неділю? (У неділю з личинки виповзла гусінь.)

— Чим займалася гусінь у понеділок? (У понеділок вона гризла яблуко.)

— Що цікавого відбулося у вівторок? (У вівторок з'їла дві груші.)

— Чим поживилася гусінь у середу? (У середу смакувала сливами.)

— А що скуштувала у четвер? (У четвер скуштувала полуниць.)

— Чим ласувала гусінь у п'ятницю? (У п'ятницю ласувала мандаринами.)

 Чим добреньким вона пригостилась у суботу? (У суботу пригостилася кавуном.)

 Що збудувала гусінь, коли поласувала фруктами та ягодами? (Потім збудувала собі кокон.)

— Що відбулося через два тижні? (А через два тижні вилетів метелик.)

 Цікаво знати!

Найбільш «швидкісний» метелик-совка іпсилон. Він може розвивати швидкість до 110 км/год. Не сильно поступається йому і бражник: він літає зі швидкістю 50—60 км/год і за хвилину долає відстань, яка приблизно в 20 000 разів перевершує довжину його власного тіла. Для порівняння: сучасний військовий винищувач за хвилину пролітає відстань всього в 2000—3000 разів більше власної довжини. У середньому під час польоту бражник робить 45 помахів крилами в секунду. Навіть «небесний тихохід»-капусниця розвиває швидкість не менше 10 км/год.

Складання  казки учнями.

 Зачитайте розповідь від початку до кінця. Запам'ятайте правопис назв днів тижня.

— Спробуйте переказати казку самостійно.

— Чи сподобалася вам казка?

— Які дієслова використані в казці?

 Назвіть їх. (Лежала, виповзла, гризла, з'їла, смакувала, скуштувала, ласувала, пригостила, збудувала.)

— Усно поставте питання до використаних дієслів.

— Які дієслова подібні за значенням до дієслова з'їла? (Скуштувала, пригостилась).

— Які дієслова подібні за значенням до дієслова смакувала? (Ласувала)   Творча робота.

Роздивіться картинку,

 дайте відповіді на запитання.
Намалюйте метелика

IV. Підсумок уроку. 

Вправа «Незавершене речення»

  На сьогоднішньому уроці я удосконалив свої знання про...

  На сьогоднішньому уроці найважливішим відкриттям було...

  На сьогоднішньому уроці я навчився...

  На сьогоднішньому уроці мені запам'яталися такі види роботи...

  Мені було цікаво, коли...

V.    ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Розкажіть складену на уроці казку своїм рідним.

 

docx
Додано
11 лютого 2020
Переглядів
1933
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку