Українська мова."Розрізняю часові форми дієслів",3 клас НУШ

Про матеріал
Дана тема вивчається у сьомому розділі "Дізнаюся більше про дієслова" за підручником Катерини Пономарьової і Любові Гайової "Українська мова та література" 3 клас,частина 1.
Перегляд файлу

Тема уроку.

Розрізняю часові форми дієслів

Мета уроку:

Навчити учнів розрізняти часові форми дієслів; вправляти у навичках  змінювати дієслова за часами; формувати орфоепічні та орфографічні навички;розвивати дослідницьку діяльність на основі надбаних знань;виховувати наполегливість в отриманні кращого результату.

Формування предметних компетентностей:

поглибити знання учнів про частину мови-дієслово; вправляти у навичках змінювати дієслова за часами, вмінні зазначати їх часову форму.

Формування ключових компетентностей:

 вміння вчитися;громадянської;загальнокультурної; соціальної.

Елементи інтеграції: Я досліджую світ,Літературне читання.

Тип уроку: комбінований .

Обладнання:відео «Унікальні українські села. Петриківка», презентація «Петриківський  розпис», «Історія виникнення Петриківки», різнокольорові картки,інтерактивна дошка.

                                               Хід уроку.

І.Організація класу.

Встали ,дітки, всі  рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Відеоподорож «Унікальні українські села. Петриківка» .

1.Проблемне запитання:

- Чим славиться село Петриківка?

- В якій області воно розташовано?

- Що роблять мешканці села, щоб зберегти розпис?

 (Відповіді учнів)

2. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми продовжимо подорож Дніпропетровщиною. Познайомимося з історією виникнення назви села Петриківка . Відкрийте підручник на сторінці 111  вправа 1.

  • Прочитайте повідомлення Родзинки;
  • Випишіть  виділені слова в тексті;
  •  Проведіть дослідження!

(Відповіді учнів)

3.Презентація «Петриківський розпис».

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Прочитайте і запам’ятайте правило на сторінці 112.

2.Розподілить дієслова за часами.

Робота в  групах.

Об’єднайтеся за обраними кольорами ваших карток. Запишіть слова у три колонки вправа 2:

1 група - теперішній час;

2 група - минулий час ;

3 група - майбутній час.

(Презентація відповідей)

 3.Презентація «Історія виникнення Петриківки».

Творча  робота в парах.

Знайдіть спільнокореневі слова та визначте,від якого слова вони утворилися. Вправа 3.

(Презентація відповідей)

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1.Робота над завданням вправи 4.

Самостійна робота.

- Випишіть з тексту про Петриківку дієслова.

- У дужках зазначте їх часову форму.

(Взаємоперевірка)

2.Робота в групах.

Прочитайте уривок з вірша Євгена Рослика . Спишіть, підкресліть дієслова та визначте їх час:

1 група -  першу строку;

2 група-другу строку;

3 група – третю строку;

4 група – четверту строку.

(Презентація відповідей)

3.Самостійна робота.

Складання розповіді про петриківський розпис. Вправа 6.

V. Підсумок  уроку. Рефлексія.

1.Що нового ви дізналися на уроці?

2.Скільки часових форм мають дієслова?

  VІ. Домашнє завдання.

Вправа 7,ст.113.

 

 

    

 

 

 

                                    

                                   

docx
Додано
18 лютого 2022
Переглядів
3329
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку