Українська мова в інтегрованому курсі
Тема Поповнюю свій словник назвами свійських тварин та їх дитинчат (навчаюсь вимовляти, читати, записувати).
Мета. Продовжити формувати уявлення дітей про свійських тварин ознайомити дітей з умовами утримання свійських тварин у рідному краї, формувати мовленнєву компетентність; цінувати любов до тварин.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Емоційний настрій учнів на урок.
Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
ІV. Основна частина.
«Я чарівний пакунок, відкриюся тільки тоді, коли ви відгадаєте загадки.»
Загадки.
Ніс в сметані в нього й ротик, відгадайте, хто це? (Котик)
Не дід, а з бородою, не бик а з рогами, не корова, а доїться. (Коза)
Сама строката, їсть зелене, дає біле. (Корова)
• Хто не пряде, не тче, а людей одягає? (Баран, вівця)
• У кого роги довші за хвіст? (Коза)
• Хвіст гачком, ніс п'ятачком. (Свиня)
І ввечері і зранку
Вартую я на ґанку.
І кусаю, і гарчу -
В дім чужих не пропущу. (Собака)
Стоїть в стайні,
Вівса просить.
І на собі
Хлопців носить.(Кінь)
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя «Як з'явилися свійські тварини»
Так з'явилися собаки. Вони навчились охороняти людину від ворогів, допомагали їй шукати і добувати собі їжу. Минав Час. Кількість друзів людини поміж тварин зростала. Тепер людина вже не могла жити без своїх свійських друзів і помічників.
— Чим свійські тварини відрізняються від диких? (Люди годують їх, будують їм житла, піклуються про їх потомство.)
— Чим вони платять людям за їх любов, ласку, увагу? До свійських тварин належать не лише різноманітні звірі. А хто ще?
— Правильно, свійські тварини — це ще і птахи (кури, гуси, качки), і риби (короп), і комахи (бджоли).
2. Гра «Посели тваринку»
- Кожна свійська тварина живе в особливому будиночку. Підкажіть, як вони називаються?
Корова – корівник.
Свиня – свинарник.
Кінь – конюшня.
Вівця – вівчарня.
3. Розповідь дітей про своїх свійських тварин.
VІ. Фізкультхвилинка
VІІ. Осмислення знань.
1. Музична дидактична гра. «Хто як кричить?
Загубились цуценята.
Кличуть маму, кличуть тата. Як? (Гав, гав.)
А у киці дітки чемні.
Розмовляють так приємно. Як? (Няв няв, няв)
Поросятко кличе друзів.
Щоб погратися на лузі. Як?(Хрю, хрю, хрю)
А малята наші знають
Як корівка всіх гукає. Як? (му, му, му)
2. Гра «Чиє дитинча?»
1)Учитель називає дорослу тварину, а діти — дитинчат цієї тварини.
Наприклад:
Свиня — (поросята)
Корова — (телята)
Качка — (качата)
Гусак — (гусенята)
Кінь — (лошата)
Вівця — (ягнята)
Кішка — (кошенята)
3. Друкування назв тварин: котик, собака, курка, корова, гусак.
VІІІ. Підсумок уроку