Урок - квест. Узагальнення і повторення вивченого у кінці року.

Про матеріал
Урок - квест на повторення і узагальнення матеріалу у 6 класі - це спроба залучити дітей до пошуку знань всими доступними методами. Тут представлені і елементи ребусу, і пазлу, і асоціації. Завдання розроблені з урахуванням програми і охоплюють весь вивчений матеріал.
Перегляд файлу

 

                          Підсумковий урок - квест у 6 класі

Мета: в ігровій формі систематизувати та узагальнити вивчений матеріал протягом року; розвивати культуру зв’язного мовлення, пам'ять, увагу школярів, їх логічне мислення, творчу уяву, кмітливість, уміння використовувати навчальний час, акумулювати власні знання під час опрацювання завдань; формувати естетичні смаки учнів; виховувати почуття любові до книг.

Тип уроку: узагальнення і систематизація.

Вид уроку: урок – квест.

Обладнання: картки із завданнями, алфавіт, комп’ютер.

                                           Хід уроку – квесту

І. Організаційний момент.

ІІ. Оголошення теми уроку та його завдань.

ІІІ. Робота над темою уроку

1 Оголошення правил і маршруту

Правила:

1. Учитель розподіляє клас на дві команди.

2. Учні обирають назву та капітана для своєї команди.

3. команди отримують маршрутний лист(завдання) за яким необхідно слідувати і виконати всі завдання.

4. Учитель контролює хід гри і на дошці веде облік отриманих балів.

Маршрут:

  1. Станція «З якої я країни?».
  2. «Знайди, з під чийого я пера?»
  3. «Зашифрована назва»
  4. «Віднови послідовність»
  5. «Знайди звідки предмет»
  6. «Пазл»

2. 1. Станція «З якої я країни?».

Необхідно зайти відповідність між письменником і країною в якій він жив

1. Жуль Верн

А. Англія

2. М.В.Гоголь

Б. Шотландія

3. Роберт Бернс

В. Німеччина

4. Мацуо Басьо

Г. Франція

5. Чарльз Діккенс

Д. Японія

6. Мікаель Андреас Гельмут Енде

Е. Росія

 

 

2. Станція «Знайди, з під чийого я пера?»

Необхідно встановити відповідність між письменником і вивченим твором.

1. Жуль Верн

А. «Товстий і тонкий»

2. М.В.Гоголь

Б. «Маленький принц»

3. А.П.Чехов

В. «Жага до життя»

4. Джек Лондон

Г. «П’ятнадцятирічний капітан»

5. В.Г.Короленко

Д. «Ніч перед Різдвом»

6. А. де Сент – Екзюпері

Е. «Запах думки»

7. Р.Дуглас Бредбері

Є. «Сліпий музикант»

8. Р.Шеклі

Ж. «Усмішка»

 

3. Станція «Зашифрована назва». (алфавіт)

Прочитай назву твору.

1. «яттиж од агаж»

2. «Зпх дмк»

3. «пий-слі кант-зи-му»

4. «24 22 17 12 29 15 1»

 

 

5.
ребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребусиребуси 

 

4. Станція «Віднови послідовність». (комп’ютер)

 

Завдання полягає в тому, що необхідно розташувати слайди в хронологічному порядку. ( послідовність подій у творі) М.В.Гоголь «Ніч перед Різдвом»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Станція «Знайди, звідки предмет?»

Необхідно для кожного зображення знайти домівку ( вказати назву твору)

 

Рисунок штурвала корабля                                  

 

 

 

 

        
 

 

 

6. Станція «Пазл»

 

Учні повинні скласти пазл і вірно назвати автора та назву твору, зображену на складеній картинці.

 

 

ІV. Підсумок уроку.

 Слово вчителя.

Діти, ви впоралися з завданням і це принесло вам задоволення. А ще, на додачу до задоволень, переверніть картинку зі складеним пазлом. Що ви бачите? Так, це ще один план – маршрут, а приведе він до скарбу, сміливіше йдіть ним ( маршрут прокладено по класній кімнаті, в шафі якої знаходиться коробка з солодощами і невеликими аркушами на яких надрукована «Література для читання влітку»). Це і є ваша нагорода, а в щоденники поставте самі оцінки, на які ви заслужили.

 

 

                                                                     1                                                                 

doc
Додано
1 березня 2019
Переглядів
2715
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку