Урок - подорож " Математична Країна"

Про матеріал

Узагальнити та систематизувати знання учнів, закріплювати вміння та навички при розв'язуванню виразів та задач. Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, математичну мову. Виховувати культуру розумової праці, інтерес до математики.

Опорні таблиці, задачі – загадки, геометричний матеріал, електронна математична гра «Весела рибалка», телевізор.

Перегляд файлу

 

Управління освіти м.Світловодськ

НВК №4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок – подорож на тему:

«Чарівний світ математики»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель початкових класів

                                                                Сергієнко Т. І.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Світловодськ

 

 

Тема: Узагальнення та систематизація знань учнів.

Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів, закріплювати вміння та навички при розв’язуванню виразів та задач. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, математичну мову. Виховувати культуру розумової праці, інтерес до математики.

Обладнання: опорні таблиці, задачі – загадки, геометричний матеріал, електронна математична гра «Весела рибалка», телевізор.

Хід уроку:

I Організаційний момент.

-Сьогодні наш урок незвичний – ми будемо подорожувати.

Для веселих і кмітливих

Для розумних і умілих

Відчиняти двері час.

Будьте готові на подвиг і труд – вас цікаві завдання ждуть.

Поділ на команди. Привітання.

«Знайки».  Знайки труднощі здолають! Вони завжди допомагають. Перемогу ми здобудемо, в боротьбі ми перші будемо!

«Умійки». Умійки завжди сухими вийдуть з води. Важких завдань для них немає – сьогодні ми перемагаєм!

II Подорож.

Перша зупинка «Розминка».

1.Пташині 6 років. Що з нею трапиться потім?

2.Сім дельфінів пропливли 4 кілометри. Скільки кілометрів проплив кожен дельфін?

3.Тварина має дві праві лапи, дві ліві лапи, дві лапи попереду, дві лапи позаду. Скільки лап має тварина?

4.Ішло троє порсят. Одне попереду двох, одне між двома, одне позаду двох. Як ішли поросята?

 

Друга зупинка «Дослідники».

Знайки

Умійки

  9        2         2        1=6

4         3        1        3=9

  6         3        1        2=10

5         5         5        3=8

Вставити пропущені знаки, щоб рівність була правильна.

Фізкультхвилинка.

 

Третя зупинка «Веселі задачі».

Знайки

Умійки

Йдуть корівоньки лужком,

Тут 4, а там 6.

Скільки всіх корівок разом?

Хто з вас, дітки, відповість?

Білка моркву посадила,

Штук 16 там вродило,

5 зайці зірвали,

Скільки білочці зосталось?

У Надійки 3 копійки,

А Світланка має 5.

Допоможемо дівчаткам

Гроші всі порахувать.

Пташка мала пташенят,

5 сіресеньких малят.

Раптом трапилась біда:

Випало 1 з гнізда.

Скільки пташенят тоді

 залишилось у гнізді?

 

Четверта зупинка «Естафета».

(біля дошки)

Знайки

Умійки

       +4=14

16-         =15

8+        =18

       -3=10

17-         =16

9+        =19

       +8 =18

       -9 =10

 

 

П’ята зупинка «Електронна».

Гра «Весела рибалка». (з використанням ІКТ).

Фізкультхвилинка.

Шоста зупинка «Відгадай число».

*Якщо відняти від задуманого числа 6, то залишиться 11. Яке число задумали?

*Якщо 19 зменшити на задумане число, то вийде 12. Яке число задумане?

*Я задумала число, відняла його від19 і отримала 9. Яке число я задумала?

III Підсумок.

-Молодці, гарно попрацювали! Ви показали гарні знання які здобули на уроках математики. За підсумками конкурсів перемогла дружба.

docx
Додав(-ла)
Чувило Ігор
Додано
22 серпня 2018
Переглядів
1138
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку