Конспект уроку
математики
у 3 класі
Іващенко Оксана Миколаївна,
учитель
початкових класів,
спеціаліст вищої категорії
Тема: «У пошуках піратських скарбів»
Мета: закріпити знання таблиць множення й ділення; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження третього доданка; вдосконалювати швидкі обчислювальні навички, удосконалювати навички створення
малюнків вітрильників з геометричних фігур виховувати інтерес та любов до математики.
Форма проведення: урок-подорож
Обладнання: Комп’ютери, проектор, презентація до уроку, презентація «У пошуках скарбів. Табличне множення» ; карта подорожі, конверти-кораблики з картками(диференційованими завданнями), геометричний матеріал, музична фізкультхвилинка.
Маршрутний лист
1.Конкурс капітанів. 2.Океанія Знань . Математична каліграфія. 3. Острів Обчислень. 4. Коралові рифи 5. Бухта «Загублених Кораблів» 6. «Золото Русалочки» 7.Острів «Сомалійських піратів». 8. Острів Задач 9. Геометричний острів 10. Острів Логіки 11. « Золото восьминогів» 12.Скарби
Хід уроку
І. Організація класу
1. Вправа « Мікрофон»
– Що вам подобається робити найбільше?
– Що вам вдається добре?
– У чому виникають труднощі?
– Чого ви очікуєте від уроку?
2. Мотивація навчальної діяльності
(Слайд 1,2,3,4)
- Я знайшла вчора в скрині батька стару карту (показує Сувій). - Це ж карта Острова Скарбів! І тепер мені потрібно побудувати корабель і набрати команду! - Ми вирушимо у мандрівку за скарбом. Ця подорож вимагатиме від вас знань, умінь, активності, винахідливості, кмітливості. Під час подорожі на нас чекають нові знайомства, різні пригоди. Чим краще ви будете працювати на уроці - тіш менше штормів, тим більше шансів дістатися до скарбу. Ось перед вами карта. - Ти, напевно, знаєш, що пірати - це морські розбійники, безстрашні та нещадні. Вони нападали на морські судна, а награбовані багатства ховали на далеких незаселених островах. - Але знайте, що справжні моряки повинні багато знати і вміти! - Для збереження дисципліни на кораблі під час гри порушників карають відніманням набраних балів у їхньої команди ( Чорна мітка ).
Клас поділяється на 3 команди:
І команда - «Чорна Каракатиця»
ІІ команда - «Дункан»
ІІІ команда - «Летючий Голландець»
3. Конкурс капітанів ( додаток)
Створення
малюнків вітрильників з геометричних фігур. ( Paint - графічний редактор).
Знайдіть периметр найбільшого трикутника
ІІ. Хвилинка каліграфії (Слайд 5)
Океанія Знань . Математична каліграфія
- А розпочнеться наша мандрівка в Океані знань з Математичної каліграфії.
Морякам завжди бажають:
Сім футів під кілем, що означає
Щасливого плавання,
попутного вітру.
- Яке число прозвучало в побажанні? (7)
- Написати рядочок цифри 7.
- Яке це число? (Одноцифрове, непарне).
Цікаво знати
Чи рибина, чи тварина
Прожива в морських глибинах?
В неї є аж вісім ніг!
Знають всі, то — ... восьминіг
Звичайний восьминіг володіє здатністю змінювати забарвлення, пристосовуючись до навколишнього середовища. Це пояснюється наявністю в його шкірі клітин з різними пігментами, здатних під впливом імпульсів з центральної нервової системи розтягуватися або стискатися залежно від сприйняття органів чуття. Звичайне забарвлення — коричневе. Якщо восьминіг наляканий — він біліє, якщо розгніваний, то червоніє.
В середньому до 90 см в довжині, максимальна довжина у самців до 1,3 м, у самиць — до 1,2 м.
Маса становить 4,5-7 кг, максимальна маса — 10 кг.
Тривалість життя рідко перевищує 4 роки, в середньому 12-24 місяці.
1. «Острів Обчислень.» Різнорівневі завдання на вибір. (Слайд 6).
( завдання на картках - восьминоги різного кольору.)
І. Рівень. Знайди помилки у прикладах
42:7+6=12
16:2 · 4=33
9 · 2 + 11=30
ІІ. Рівень. Розв’яжи рівняння
Х + 36 = 81 Х – 14 = 28
ІІІ рівень. Порівняйте (поставте знак «>», «<» або «=»).
9 · 6… 64:8
7 · 6… 5 · 4
21: 3 … 14:2
2. « Коралові рифи» (Слайд 6) ( додаток)
- У морі зустрічаються коралові рифи, які заважають нормальному руху судна, і навіть якщо ви рухались правильним курсом, шторм міг збити вас з курсу на рифи. Корпус вашого корабля пошкоджений і потребує негайного ремонту.
Завдання. Щоб зберегти корабель , потрібно замість "зірочок" вставте слова "збільшити (зменшити) на (у)", щоб рівності були правильними:
а) 3*7 = 21; б) 5*9=14; в) 42*7 = 35 |
а) 6*7 = 42; б) 6*9=15; в) 56*7 = 49 |
а) 7*4 = 28; б) 7*9=16; в) 63*7 = 56 |
5. « Бухта Загублених Кораблів» (Слайд 8,9).
Усний рахунок. Тренажер Табличне множення.
ІV. Вивчення нового матеріалу. (Слайд 10,11).
1.Складання рівнянь та їх розвʼязок. « Золото Русалочки »
Х +6= 30 Х : 6 = 30
2. Фізкультхвилинка. (Слайд 12). «Острів Сомалійських піратів».
3. Розвʼязування задач «Острів Задач». (Слайд 13).
№312
№ 313 (усно) короткий запис на дошці
Т.- 14 уч.
П.- 7 уч. 30 уч.і
Р.- ?
30 - ( 14 + 7 ) = 9 (уч.)
№314
Т.- 14
П.- ?, у 2 рази менше 30 уч.
Р.- ?
1) Скільки учнів розучують пісні ?
2) Скільки всього учнів готують танці та розучують пісні ?
3) Скільки учнів учить вірші ?
30 - ( 14 + 14:2 ) = 9(уч.).
V. Розвиток математичних знань.
1. «Геометричний острів» (Слайд 14,15,16,17 ) (додаток)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- Що більше – половина третини числа, або третина його половини.
2. Острів Логіки(Слайд 18)
Задачі з непрямою залежністю величин
VІ . Підсумок уроку.
1. « Золото восьминогів » (Слайд 19 ).
Задачі для розвитку пізнавальної активності.
(Слайд 20,21 )
- Тепер, коли усі монети знайдено. «ПІАСТРИ»- це так називаються піратські монети. І за них ви можете викупити ключ від скриньки. Ось він! Ви знайшли скарб, довели, що вмієте працювати у команді, дружно та завзято. Настав час отримати нагороду. Тож, відкривайте мерщій скриню та поділіть скарб справедливо!
2. « Мікрофон»
- Урок наближається до завершення. Ви порадували нас своїми знаннями з математики, своєю активністю, працездатністю, умінням співпрацювати в групі, а які враження у вас залишилися від уроку?
- Що ми сьогодні навчилися?
- Чи сподобалась вас мандрівка?
- Що вам найбільше запам'яталось?
- Яку мандрівку ви б хотіли здійснити наступного разу ?
Додаток до уроку.
І. Рівень. Знайди помилки у прикладах
42:7+6=12
16:2 · 4=33
9 · 2 + 11=30
ІІ. Рівень. Розв’яжи рівняння
Х + 36 = 81 Х – 14 = 28
ІІІ рівень. Порівняйте (поставте знак «>», «<» або «=»).
9 · 6… 64:8
7 · 6… 5 · 4
21: 3 … 14:2
а) 3*7 = 21; б) 5*9=14; в) 42*7 = 35 |
а) 6*7 = 42; б) 6*9=15; в) 56*7 = 49 |
а) 7*4 = 28; б) 7*9=16; в) 63*7 = 56 |
Конкурс капітанів .
Знайдіть периметр найбільшого трикутника.
«Геометричний острів»
- Що більше – половина третини числа, або третина його половини.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Загальний вигляд карти ( маршрут)