Тема: Де щастя України?
Мета: формувати компетентності учнів: соціальну - вчити учнів
співпрацювати, взаємодіяти під час пошукової роботи, бути
активним її учасником;
громадянську – відчувати себе повноцінним громадянином
України та вчити боротися за щастя Вітчизни; предметну – вчити
учнів орієнтуватись в інформаційному потоці та добирати
необхідний матеріал; розвивати вміння уявляти, фантазувати та
робити відповідні висновки; виховувати повагу до своєї
Батьківщини, щирі бажання зробити її «щасливою»
Тип уроку: урок-пошук
Обладнання: слайд-шоу у «калейдоскопі», «ягідки калини» - роздатковий дидактичний матеріал для відпрацювання виразного читання, музичні файли, викладка книжок про Україну, виставка дитячих малюнків до теми, плакати.
Перебіг уроку:
І. Підготовка учнів до сприймання матеріалу
- Сьогодні незвичайний день, сьогодні наше свято, сьогодні радіють за нас наші рідні, наші наставники, друзі і, звичайно ж, наша Батьківщина – Україна. Адже саме вона дає нам право і можливості навчатись, розвиватись, зростати здоровими і щасливими. Тому перший сьогоднішній урок ми присвятимо саме їй, нашій любій Україні!
1.Створення ситуації успіху. Перегляд пластилінового мультфільму «Україна – найкраща!»
2. Хвилина уяви «Що я бачу, що я чую, що я відчуваю?»
- Діти, прослухайте, будь ласка слова вірша, а слухаючи уявіть, відчуйте, побачте почуте:
Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна. Які ж асоціації виникли у вас, діти, слухаючи даний твір?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Проведення пошукової роботи
1. Відповідаємо «Скажи своє слово про Україну»
Народи три єднає
І в Чорне море плине.
Простори України
Розкішно прикрашає. (Дніпро.)
У теплий край літа далеко.
Як зветься той цікавий птах?
Ану, скажіть хутчіш!.. (Лелека.)
Видивляється у воду На свою хорошу вроду. (Калина.)
Та вітер весь час налітає
Та коси мої розплітає. (Верба.)
2.Вправа «Клубочок творчості»
- У кожного з вас є чарівні ниточки, в них вплетені вислови – відшукайте та причитайте їх.
1-ша нитка - Що таке щастя? 2-га Це більше віддавати, ніж отримувати.
3-тя Те що ти маєш, а не те, що ти хочеш мати. 4-та Це вміння прислухатися до серця. 5-та Це вміння радіти. 6-та Це кульбабка, жменька суниць, 5 пелюсток бузку. 7-ма Це допомагати ближнім. 8-ма Зустріти ранок, бачити, як переливається роса на спориші… учні прочитують, скочують ниточки у клубочок)
3. Креативний калейдоскоп «Українські етюди»
- Пошукова робота продовжується. Нам знадобиться уміння у звичайному побачить незвичайне! Знаходимо частинки «щастя» України в різних її куточках та записуємо їх до своїх нотатників.
( На екрані відбувається швидка зміна зображень українських етюдів, учням необхідно відшукати на них «щастя» України, записати)
4.Гра “Пройди лабіринт”
Завдання. Відшукай ключ до лабіринту, пройди його і дізнаєшся, в чому бачить своє щастя Україна.
У |
к |
і |
к |
в |
в |
і |
с |
а |
в |
а |
і |
д |
л |
е |
х |
а |
х, |
д |
о |
а |
р |
в |
ш |
В |
о |
б |
х |
д |
а |
и |
л |
н |
р |
! |
е |
ш |
х |
ю |
е |
и |
|
н |
и |
р |
б |
ї |
х |
|
ь |
х |
у |
о |
і |
д |
Відповідь: В серденьках ваших і в ваших руках,
В любові до неї і в добрих ділах!
5.Конкурс декламаторів «Схрестимо рапіри»
колисаються. Калина — це символ рідної землі, отчого краю, батьківської хати. Калинонька — це образ мами, батька, родини, цілого роду нашого прекрасного краю. Це символ щастя на землі!
Ось калина над рікою віти стелить по воді.
Хто це щедрою рукою їй намистечко надів?
Червонясте, променисте — розцвітає, мов вогні.
Дай хоч трошечки намиста, калинонько, і мені.
- А сьогодні калинонька ягідками з нами поділилась, щоб ми з вами мали змогу стати вродливими, красивими та щасливими. Адже, калина – символ щастя. Станемо ми щасливими, стане щаслива і наша Україна.
- Отож по ягідці візьміть, «скуштуйте на смак», та разом з тим навчіться виразно читати вірші, які на ній розміщені, для участі у конкурсі на кращого декламатора
ІV. Результати пошукової роботи
Вправа «Початки і кінчатки» Щастя України-це
У |
к |
і |
к |
в |
в |
і |
с |
а |
в |
а |
і |
д |
л |
е |
х |
а |
х, |
д |
о |
а |
р |
в |
ш |
В |
о |
б |
х |
д |
а |
и |
л |
н |
р |
! |
е |
ш |
х |
ю |
е |
и |
|
н |
и |
р |
б |
ї |
х |
|
ь |
х |
у |
о |
і |
д |
У |
к |
і |
к |
в |
в |
і |
с |
а |
в |
а |
і |
д |
л |
е |
х |
а |
х, |
д |
о |
а |
р |
в |
ш |
В |
о |
б |
х |
д |
а |
и |
л |
н |
р |
! |
е |
ш |
х |
ю |
е |
и |
|
н |
и |
р |
б |
ї |
х |
|
ь |
х |
у |
о |
і |
д |
У |
к |
і |
к |
в |
в |
і |
с |
а |
в |
а |
і |
д |
л |
е |
х |
а |
х, |
д |
о |
а |
р |
в |
ш |
В |
о |
б |
х |
д |
а |
и |
л |
н |
р |
! |
е |
ш |
х |
ю |
е |
и |
|
н |
и |
р |
б |
ї |
х |
|
ь |
х |
у |
о |
і |
д |
У |
к |
і |
к |
в |
в |
і |
с |
а |
в |
а |
і |
д |
л |
е |
х |
а |
х, |
д |
о |
а |
р |
в |
ш |
В |
о |
б |
х |
д |
а |
и |
л |
н |
р |
! |
е |
ш |
х |
ю |
е |
и |
|
н |
и |
р |
б |
ї |
х |
|
ь |
х |
у |
о |
і |
д |
1-ша нитка - Що таке щастя?
2-га Це більше віддавати, ніж отримувати.
3-тя Те що ти маєш, а не те, що ти хочеш мати.
4-та Це вміння прислухатися до серця.
5-та Це вміння радіти.
6-та Це кульбабка, жменька суниць, 5 пелюсток бузку.
7-ма Це допомагати ближнім.
8-ма Зустріти ранок, бачити, як переливається роса на спориші…