Зараз ви прочитаєте уривок оповідання. Степана Мацюцького «В гостях у весни» та дізнаєтесь про зміни, які принесла весна!
Номер слайду 6
Завдання для першої групи:- Інсценізувати уривок оповідання Михайла Стельмаха «Гуси-лебеді летять»
Номер слайду 7
Завдання для другої групи:- Підготувати по 4 запитання за прочитаним твором.
Номер слайду 8
Попрацюйте в парах. Розставте рядочки так, щоб вийшла загадка. Відгадайте її. В нові жовті капелюшки. Зодяга в блакитні шати, Він барвінок біля хати. А кульбабки поруч грушки-.
Номер слайду 9
ВІН БАРВІНОК БІЛЯ ХАТИЗОДЯГА В БЛАКИТНІ ШАТИ,А КУЛЬБАБКИ ПОРУЧ ГРУШКИ – В НОВІ ЖОВТІ КАПЕЛЮШКИ. КВІТЕНЬ
Номер слайду 10
ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ Квітень носить свою назву з 16 століття. Саме в цей час земля вкривається квітами. В ужитку були й інші народні назви: краснець, лукавець, дзюрчальник, водолій та апріль, що латинською мовою означає «сонячний». У народі є ще одна і не менш цікава назва квітня. Вона пов’язана з найшановнішим на Україні птахом, який, долаючи далекі відстані, приносить на своїх крилах на Батьківщину теплу весну. Чи здогадалися, як ще називали квітень? Лелечник
Номер слайду 11
Про цей весняний місяць ми сьогодні прочитаємо у віршіВалентини Ткаченко. СТОРІНКА В ПІДРУЧНИКУ 165
Номер слайду 12
Прочитайте слова. Що спільне в словах першого стовпчика? Третього? луки довше квітне ручаї дрібні розтав дощів безлиста вихлюпує потік вільшина заквітчатись
Номер слайду 13
Поміркуйте!Доберіть синоніми до слова дрібні. Доберіть антонім до слова розтав.
Номер слайду 14
Чи всі слова пригадали?Синонім до слова ДРІБНІ - малі, невеликі, крихітні, мініатюрні. Антонім до слова РОЗТАВ – замерз.
Лесі Українки «Уже весняне сонце припікає»Плавають зозулькаприпікає каченятаперецвітати черевичкиодмірятиме пушинками. Дай відповіді на запитання: Якою частиною мови є слова першого стовпчика? другого?Які слова мають пестливе значення?
Номер слайду 20
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯС. 165-166 1 група: - читати виразно вірші та намалювати ілюстрацію;2 група – скласти казку про місяць квітень.