Урок – семінар
«Імунні реакції організму»
Мета: На конкретних прикладах інфекцій, алергій, СНІДу показати проявлення
імунних явищ в організмі, поглибити і закріпити знання учнів про
імунітет; здійснити гігієнічне, екологічне виховання; переконати
учнів в необхідності збереження свого здоров’я , довкілля, ведення
здорового способу життя.
Обладнання: комп’ютер, інтерактивна дошка, таблиці «Кров», «Кровоносна
система», «Лімфатична система», «Інфекційні хвороби».
Методи: індивідуальна і групова робота, «Мозковий штурм» , біологічний
диктант .
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Хід уроку.
І .Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель:
Впродовж століть людство стикалося з такими проблемами, як:
В останній час з’явилася проблеми СНІДу та трансплантації тканин і органів. Давайте подумаємо:
«Мозковий штурм»
Саме ці проблеми ми сьогодні і будемо розглядати.
ІІ. Вивчення нового матеріалу – семінар.
Учні поділяються на групи:(на попередньому уроці проводиться поділ, учні готують відповідні повідомлення)
Теоретики – імунологи.
Інфекціоністи.
Лікарі інших спеціальностей: терапевти, онкологи, алергологи, хірурги.
Екологи.
Теоретики.
Учні надають присутнім підготовлену інформацію, ілюструють свої повідомлення за допомогою презентацій і відеоматеріалів.
В своїх повідомленнях виділяються такі питання:
Позитивні фактори:
Загартовування, фізична культура, здоровий спосіб життя, чисте довкілля.
Негативні фактори:
Погана спадковість, порушення обміну речовин, ендокринні порушення, неврози, недостатнє харчування, брудне довкілля.
ІІІ. Узагальнення знань.
Закінчити фразу:
Підсумок уроку.