Урок- гра «Домашні тварини»
(Підготувала вчитель Война Г.В.) Мета: Розширити і уточнити уявлення дітей про різноманітність тваринного світу, середовище їхнього існування. Формувати поняття «Звірі, птахи, комахи, риби». Знайомити учнів з назвами тварин. Розвивати спостережливість, уміння порівнювати зовнішній вигляд тварин та групувати їх. Формувати уявлення про хатніх тварин, породи собак, приручення тварин людиною, поведінку собак, переваги та небезпеки спілкування з домашніми тваринами, правилами догляду. Розкрити цінність тварин для людини. З`ясувати правила поведінки в природі. Виховувати турботливе ставлення до тварин, відповідальність, бажання брати участь у їх охороні.
Хід уроку
1 . Организація учнів. Аутотренінг.
Тож нехай урок принесе радість, успіх і нові знання.
2 . Підведення підсумків фенологічних спостережень.
Розгадування анаграми:
лютому У зустрічаються. зима з весною
Гра «Асоціації»
( Дні довші, а ночі коротші.
Температура повітря підвищується.
Сніг майже розтанув.
Розпустились вербові котики.)
3 . Повторення вивченого матеріалу .
Розгадування анаграми :
ри тва ни
Створення динамічної таблиці
-Вийдіть ті учні, у яких на картках тварини мають дві ноги.
- Назвіть їх.
(Ластівка, ворона)
( Ні, тіло птахів вкрите пір’ям, у них є дзьоб , крила.)
( Олень вовк. )
( Ні , вони вигодовують малят молоком, тіло вкрито шерстю.)
( Дельфін, кажан, кит.)
-І, нарешті, запрошую із зображеннями тварин, що не мають ніг.
- Назви тварину.
( Окунь, йорж.)
-Яка істотна ознака риб?
( Тіло вкрито лускою.Замість ніг – плавці.)
4. Повідомлення теми та мети уроку.
Домашні улюбленці.
5. Вивчення нового матеріалу.
Розгадування загадок
***
Може дім охороняти
Та чужинців відганяти.
Давня вовкова родина.
Це – найкращий друг людини.
***
Довги вуха, хитрий хвіст,
Муркотіти має хист.
***
Як веселка кольоровий,
Має здібності до мови.
***
Свинка, але не з хліва,
Мишка, та не польова.
Їсти просить і вночі
Булку, хлібчик, калачі .
***
Менші, ніж заморські свинки,
Це – пухкі морські тваринки.
За щоками носять їжу.
Сплять узимку в теплій хижі.
***
Що за хатка дивина?
З скла прозорого вона?
Фізкультхвилинка .Перегляд презентації « Домашні тварини»
Рефлексія
-Чи виникли емоції після перегляду? Які?
( Милувались тваринами. Виникло бажання піклуватись. )
Їнтерактивна гра « Обери позицію»
_ Ви знаєте, щоб завести улюбленця, потрібно дізнатись, чим годувати, як доглядати. А де ми можемо взяти ці знання?
Робота із сигнальними картками
( Так, вони від цього хворіють. )
(Ні. Це чистоплотна тварина. Від частого миття може захворіти. Тому миємо не частіше чотирьох разів на рік.)
( Ні. Утримуємо в залізній клітці, із затишним будиночком з м’якою ватою,тканиною.)
( Так. Об нього вона сточує зуби, які ростуть протягом всього життя. Якщо не сточувати зуби, вони виростуть такими довгими, що свинка не зможе їсти і помре від голоду.)
Бесіда « Породи собак»
«Жінка сіла чаклувати. Вона взяла велику баранячу кістку із м’ясом, запалила вогонь в печері і почала смажити.
Дикий пес, що стояв поруч, підняв свій дикий ніс, понюхав і … побіг до печери щодуху.
Він стояв перед входом і насолоджувався неперевершеними пахощами баранячого м’яса.
Жінка засміялась і кинула йому кістку. З тих пір . . .
З часом люди вдосконалювали якості собак взалежності від своїх потреб. Так виникли
ПОРОДИ.
Собаки однієї породи схожі між собою .
А ще є собаки пожежники, санітари, поводирі . .
Фізкультхвилинка
Дослідження .
(В групах. Диференційовано)
-Прочитайте опис собаки, знайдіть її зображення.
1 група
2 група
3 група
4 група
Їндивідуальна робота за картками
« Мова собак»
(Контроль та корекція знань)
Тренінг « Самозахист»
-Миттєво притисни голову до грудей, зігнуту в лікті руку вистав вперед .Якщо собака вкусив– промий рану мильною піною і звернися до лікаря.
Інсценізація
ЕКОЛОГ .
Я – еколог.
І рослині, і тварині ,
А часом також людині
Помагаю в небезпеці.
ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ
Та не маємо де жити.
Ще й петардами жбурляє.
Як кумедно з ним щодня!
Підросте – і геть із хати –
Не цікаво з ним вже грати!
Ти завжди відповідаєш за тих,
Кого приручив .
Антуан де Сент-Екзюпері
6 . Підсумок. Гра « Інтерв’ю»
-Назви свою домашню тварину.
-Як ти про неї піклуєшся?