Урок- казка з математики
( за мотивами української народної казки «Котигорошко»)
3-Б клас
Лопуга Ганна Адамівна
вчитель вищої категорії
М. – Погорілівська ЗОШ I – III ступенів
2019 рік
Тема уроку. Міри довжини. Кілометр. Порівняння значень величин. Відношення між одиницями довжини. Порівняння виразів. Творча робота над задачею.
Мета: ознайомити учнів з новою одиницею вимірювання довжини — кілометром; встановити співвідношення кілометра і метра;
формувати вміння перетворювати іменовані числа; провести творчу роботу над задачею; вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, творчі здібності;
виховувати патріотичні почуття та інтерес до математики на основі сюжету української народної казки.
Методи, прийоми інтерактивного навчання:
Вправа «Інтрига»; взаємодія в парах; групах
«Мозковий штурм»;
ігри: «Окомір» ; «Математичне лото», різнорівневі завдання для самостійної роботи учнів .
Хід уроку
Девіз уроку:
Математика – наука
Точна і серйозна.
І прожить без неї нам
Навіть дня не можна.
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
І.Організаційний момент. Слово вчителя.
Знов луна шкільний дзвінок
Всіх нас кличе на урок.
Ви гарненько всі сідайте
Спинки рівненько тримайте.
Лиш дзвінок на урок продзвенить –
Стане кожен серйозним в ту мить,
Бо роботи багато у нас,
І активно працює весь клас.
Ось послухайте, малята,
Казка в гості нас чекає.
І якщо ви вже готові,
наш урок розпочинаєм.
Вправа «Інтрига».
Завдання для допитливих
Усна лічба.
Приклади швиденько розв ´яжіть
і по порядку числа розставляйте,
Назву казки відгадайте.
Математичне лото. Робота в парах за картками:
59 – 4 · 9 =