Урок- лабораторна робота з української мови
3 клас
Тема. Підсумковий урок із теми «Прикметник».
Мета. Узагальнити знання учнів про прикметник; розвивати самостійність; виховувати інтерес до вивчення української мови .
Обладнання. Тексти завдань, пам’ятки, таблиці.
Ключові компетентності:
- Спілкування державною мовою;
- Інформаційно- комунікаційна;
- Соціокультурна
Хід уроку
І. Організація класу
- Покажіть свій настрій на початку уроку.
- Що ви очікуєте від цього уроку?
- Як ми будемо працювати на уроці?
ІІ. Актуалізація знань учнів.
Завдання «Розкажи сусідові»
Прикметник – частина мови, що означає…
Сьогодні ми перевіримо свої знання з теми «Прикметник».
ІІІ. Пошукова робота
Завдання. Випишіть словосполучення іменника із залежним від нього прикметником. Доведіть, що вони взаємопов’язані.
Красна ріка берегами, а добрий обід – смачними пирогами.
ІV. Дослідницька робота
Дослідіть, чи можна утворити прикметник від власного іменника. Як будуть писатися утворені прикметники?
Язик до Києва доведе.
Був у Римі, та й папи не бачив.
Ніс той ніс, як через Дніпро міст.
V. Практична робота
Завдання . Випишіть словосполучення іменника із залежним від нього прикметником у множині, поставте їх в однину.
Ранні пташки росу п'ють, а пізні — слізки ллють.
Печені голуби не летять до губи.
Завдання. Випишіть словосполучення іменника із залежним від нього прикметником, визначте рід прикметника.
Воля — це вічна молодість народів.
Рід великий, а пообідать ніде.
У дружній родині і в холод тепло.
Найбільше багатство- міцне здоров’я.
- Як визначити число і рід прикметника?
Завдання . Складіть прислів’я зі слів. Визначте, яким членом речення є прикметник.
Добрі, батьків,діти, шанують.
(Добрі діти шанують батьків.)
VІ. Підсумок уроку
Гра «П’ять пальців»
На аркуші паперу діти обводять свою долоню і на кожному пальчику дають відповіді на запитання (записані на дошці).
Великий – що найбільше вам сподобалось сьогодні?
Вказівний – з яким настроєм пройшов урок?
Середній – що нового ви дізналися?
Безіменний – про щоб хотіли розповісти вдома?
Мізинчик – яку рису характеру ви хотіли б у собі вдосконалити?
Долоньки з написами зачитуються за бажанням дітей, а потім прикріплюються на дошку.
- Позначте свій настрій.