1 клас
Урок- подорож до лісу
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці додавання і віднімання числа1.
Мета: Закріплювати знання таблиці додавання і віднімання 1; розвивати комбінаторне мислення, пам’ять, уяву; виховувати любов і бережливе ставлення до лісу та його мешканців.
Обладнання: малюнки лісових пейзажів, предметні малюнки, букет із дубового листя, силуети лісових мешканців, кольорова крейда, лічильний матеріал, запис співу пташок, цеглинки LEGO.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
Дзвоник пролунав веселий,
Дружно кличе всіх нас в клас.
Цікаві дії на уроці
Пропоную я для вас.
(кожен учень стає ланцюжком і прикріплює)
(я бажаю тобі веселого дня! я дуже радий тебе бачити! я хочу щоб день у тебе був щасливим і т. д.)
А моє побажання для вас побільше посмішок і гарного дня. А також мої завдання з побажаннями:
1.Рахувати швидко.
2.Обчислювати точно.
3.Працювати самостійно.
4.Відпочивати весело.
5.Творити разом.
6. Радіти успіхам.
Тож девіз нашого уроку:
Міркуємо - швидко!
Відповідаємо - правильно!
Лічимо - точно!
Пишемо - гарно!
Три лисички, три сестрички
миють лапки, миють личка.
Не виводить тато-лис
Їх невмитими у ліс.
- Як можна їх назвати одним словом?
(вчитель включає запис співу пташок)
- Де можна почути спів пташок?
- Сьогодні ми помандруємо до лісу. (Вчитель виставляє малюнки лісових пейзажів.) Уявіть собі, діти, що посередині нашої дошки – лісова галявина.
(По ходу уроку вчитель буде прикріплювати потрібні малюнки.)
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Повторення вивченого матеріалу
- На краю нашої галявини росте дуб. Під ним премудра Сова навчає лісових звірят табличному додаванню й відніманню одиниці. Ведмедик стоїть біля плаката з ось такою схемою:
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
+ 1
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
- 1
(Схему вчитель записує на дошці; поруч прикріплює малюнок Ведмедика, а на гілку дуба – зображення Сови.)
- Ведмедик забув таблиці. Допоможіть йому їх згадати.
2.Усні обчислення
- На лісову галявину прилетіла Сорока, заскрекотала і впустила конверт. (Вчитель виймає з конверта завдання)
а) З прикладу на додавання складіть по 2 приклади на віднімання: 4+3=7; 2+7=9
б) складіть і розв'яжіть усно задачі (з використанням шести цеглинок LEGO)
3.Інформаційна хвилинка
ІІІ.Вивчення нового матеріалу
( Учні називають структурні частини цієї задачі, розв’язання записують у зошит)
Учитель ставить на стіл вазу з букетом дубового листя.
(Учні записують розв’язання задачі у зошитах)
Розв’язання цієї задачі вчитель проводить у вигляді гри: один учень називає умову, другий – запитання, третій – розв’язання, четвертий – відповідь.
3.Фізкультхвилинка
Під щебет пташок учні виконують вправи за словами віршика.
Трава низенька-низенька.
Дерева високі-високі.
Вітер дерева колише, гойдає.
Птахи у вирій летять, відлітають.
Діти тихенько за парти сідають.
ІV. Розвиток математичних знань
3+1 5+1 7+1 9+1 6+1 2+1 8+1
V. Підсумок уроку.
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що найбільше сподобалося на уроці?
- Що запам’яталося?
- Хто зробив наш урок цікавим? (лісові мешканці)
- А що ми можемо зробити корисного для птахів?