2 клас І семестр
урок 12 дата ________
Тема уроку: Мистецькі подорожі
Мета: зацікавити учнів уроками мистецтва; продовжувати ознайомлювати учнів з особливостями та властивостями музичної мови; учити пізнавати мажорний та мінорний лади; продовжити знайомство з програмною фортепіанною музикою;
розвивати емоційну сферу учнів, уміти розрізняти настрої музики;
виховувати культуру слухання музики та інтерес до неї.
Музичний матеріал: М. Мусоргський сюїта «Картинки з виставки»: «Хатка на курячих ніжках»; «Балет пташенят, що не вилупились». «Зимові свята» А. Сологуб.
Обладнання: музичні інструменти; музичний центр; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Музичне вітання.
Сьогодні чарівниця Гармонія запрошує тебе відвідати незвичайну виставку. Картини на ній – музичні. Поштовхом до створення цього циклу вважається виставка російського архітектора і художника Віктора Олександровича Гартмана.
2. Слухання музики
М. Мусоргський сюїта «Картинки з виставки»: «Хатка на курячих ніжках».
У Гартмана був ескіз витончених бронзових годин у вигляді хатки на курячих ніжках. Однак фантазія Мусоргського зобразила зовсім інше — потужний динамічний образ Баби-Яги, картину «нечистої сили».
М.Мусоргський сюїта «Картинки з виставки»: Балет пташенят, що не вилупились».
.
Прототипом п'єси послужили ескізи Гартмана до костюмів для балету Юлія Гербера «Трільбі». В «Трільбі» був епізод, у якому виступала, як писала Стасов, «група маленьких вихованців і вихованок театрального училища, убраних канарками, що жваво бігали по сцені. Інші були вставлені в яйця, немов у панцири». Усього Гартман створив для балету 17 ескізів костюмів, з яких 4 збереглися до наших днів
3. Бесіда
4. Вокально – хорова робота
1. Розспівування
2. Виконання пісні «Зимові свята» А.Сологуба.
«Оживіть» пісню за допомогою жестів, які звучать: плесканням у долоні, клацанням пальцями, тупотінням тощо.
5. Підсумок уроку.