Урок 120. Урок позакласного читання. «Літо красне зустрічаймо!»

Про матеріал
Урок 120. Урок позакласного читання. «Літо красне зустрічаймо!» Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; викликати у дітей по¬чуття зачарування красою рідної природи; поглибити їх знання про літо; прищеплювати учням любов до поетичного слова; виробляти розуміння і почуття його краси; виховувати спостережливість, любов до природи; сприяти розвитку образ¬ного мислення й мовлення.
Перегляд файлу

Урок 120. Урок позакласного читання. «Літо красне зустрічаймо!»

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; викликати у дітей по­чуття зачарування красою рідної природи; поглибити їх знання про літо; прищеплювати учням любов до поетичного слова; виробляти розуміння і почуття його краси; виховувати спостережливість, любов до природи; сприяти розвитку образ­ного мислення й мовлення.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над чистомовкою

Ічка-ічка-ічка: ось глибока річка.

Ачка-ачка-ачка: пливла по річці качка.

Єчка-єчка-єчка: знесла вона яєчка.

Нят-нят-нят: навиводить каченят.

Чить-чить-чить: плавать діточок навчить.

Ічці-ічці-ічці: попливуть разом по річці.

2. Робота над скоромовкою

Я по воду на криничку

Поведу малу сестричку.

Хай відеречко бере,

Водички трохи набере..

IІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

Вступне слово вчителя

— Кожна пора року має свою неповторну красу. Багато хто вважає най­кращою весну, бо все навколо оживає, буяє травами і квітами, садами і гаями наповнюється співом птахів. А кого не зачарує краса осіннього лісу або біла казка красуні-зими? Усі пори року прекрасні. Сьогоднішній урок позаклас­ного читання ми присвятимо красному літечку, бо воно манить нас покупатися й позагоряти на сонечку, скуштувати солодких кавунів і динь, помилуватися достиглим хлібом.

IV. Робота з виставкою книг

— Які книжки на виставці вам знайомі?

— Хто хоче ознайомити нас зі своєю книжкою?

— Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.

— Як називається ця книжка?

— У ній один твір, чи це збірка творів?

— Чи написано прізвище автора на обкладинці?

— Хто намалював ілюстрації до книги?

— Де видана книжка?

V. Обговорення прочитаних творів

1. Вірш Анатолія Костецького «Канікули»

— Чому співає все навколо?

— Що таке канікули? Прочитайте.

2. Вірш Марії Чепурної «Прикмети літа»

— Які порівняння вживає поетеса у вірші?

— Чи запам’ятав ти прикмети літа?

З’єднайте стрілочкою прикмету з її значенням.

Ластівки літають

Над водою низько.

Мов червоні квіти,

Хмари в небі синім.

Засинів льон.

 

Буде вітер сильний

Дозріли суниці

Дощик близько

3. Вірш Галини Демченко «Червень»

— Про який місяць ідеться у вірші?

— Звідки походить назва місяця?

— Що сказано у поезії про полуниці?

— Чому дітям не сидиться в хаті?

4. Оповідання К. Марукаса «Чому плакала пташка»

— Назвіть головних персонажів оповідання.

— Чому плакала пташка?

— Чи можна назвати дітей жорстокими?

— Як би ви вчинили на місці дітей?

Фізкультхвилинка

5. Читання й обговорення оповідання Олександра Копиленка «Галя»

1) Читання першої частини оповідання «ланцюжком».

2) Аналіз змісту прочитаного.

— Назвіть головних персонажів оповідання.

— Чому хлопці воювали з кропивою?

— Прочитайте, як вони це робили.

— Чому Василь спинився?

— Знайдіть і прочитайте рядки, у яких описується галченя.

— Що почали робити хлопці?

— Чим вони годували пташеня?

— Як Василько назвав галченя?

3) Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання другої частини оповідання.

4) Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

— Що сказала Василькові мама?

— Куди Василько посадив пташеня?

— Прочитайте, як синичка відреагувала на появу галченяти.

— Чому відступила синичка?

— Чи вдалося подружитися птахам?

— Яке враження справила на вас поведінка Василька?

— Чого ви хотіли би повчитися в цього хлопчика?

VI. Підсумок уроку

— Про яку пору року говорили на сьогоднішньому уроці?

— Чого ви очікуєте від літа, що наступає?

— Яких ви хочете канікул?

— Де мрієте побувати?

 

doc
Додано
18 лютого 2020
Переглядів
1422
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку