Тема: М. Носов «Як Незнайко складав вірші»
Мета: Опрацювати першу частину уривка із оповідання М. Носова «Як Незнайко складав вірші». Вчити виразно читати в особах; розвивати вміння інтонаційно-правильного читання, вміння самостійно складати вірші, римувати, виявляти і розвивати творчі здібності дітей, їхнє образне мислення, спостережливість, вміння дотепно і влучно виражати думки, збагачувати словниковий запас, виховувати любов і ціннісне ставлення до природи.
Хід уроку
І. Організація класу.
а)привітання до гостей класу;
б)побажання учнів один одному.
-притуліться один до одного щічками і побажайте чогось доброго, приємного, хорошого. Нехай ваша посмішка і тепленькі щічки передають тепло і хороший настрій.
Девіз уроку:
Я – особа творча,
Я – думаю, замислююсь,
Я – аналізую, висловлюю свої судження,
Я – хочу знати!
ІІ. Мовна розминка.
Мозковий штурм
IІІ. Вправи на розширення поля читання.
По+ет
По+езія
Пое+тичний
Зді+бнгості
Бук*ви
Лі*тери
Ри*ми
Скоро*мовки
IV.Повідомлення теми і мети уроку.
Завдання
Дізнаємось про –
Пропоную розглянути виставку книг Миколи Носова
V.Складання римованих рядків.
Кучка слова
Малювець рима
Вишні ручка
Сова олівець
Мити вірші
Ріма творити
VI. Опрацювання частин казки.
1.Слухання частини казки.
-У кого вчився незнайко складати вірші?
- Яке справжнє ім’я Квітика?
2. Словникова робота
Рима- співзвуччя кінців віршованих творів.
3.Повторне читання казки (мовчки).
- З яким проханням звернувся Незнайко до Квітика?
- Чи добре він учив Незнайка?
4.Вибіркове читання.
- Ким Незнайко хотів стати з початку?
- Як Квітик пояснив що таке рима?
- Як зрозумів його незнайко? Які слова він придумав?
- Що головне на думку Квітика, у складанні вірша?
- А як би ви пояснили Незнайку, що таке рима?
5.Гра « Чи можна зрозуміти з казки…»
(діти доводять речення із тексту)
…що Квітик – це не справжнє ім’я поета.
…що дія відбувається в Квітковому місті.
…чим Незнайко займався раніше.
6.Читання в особах.
Мотивація і оцінювання учнів.
VII. Поетична скарбничка.
Уважно подивіться на екран і скажіть яка пора року прийшла. Доведіть.
Хвилинка етимології.
Пояснення походження і утворення слова весна (весантес).
VIII.Пояснення як складати вірші.
Творча робота в групах.
Кульбаба
Вчора травка …..(зеленіла). (1група)
А кульбабок …..(не було).
А сьогодні, гляньте….(скільки).
Їх жовтеньких…..(розцвіло).
А які вони…(мякенькі). (2 група доповнити самостійно, знайти риму.)
Як притулиш….(до щоки).
Зробимо ланцюг…(великий).
І на голови ….(вінки).
3 група – складає вірш про весну (зачитує).
Поетична творчість вчителя.
Поетичний сюрприз вчителя учням.
IX. Повторення про поетів.
X . Підсумок уроку. На підсумок уроку пропоную тести(мультимедіа).
ХІ. Домашнє завдання.
1) с. 127-129 – читати, переказувати близько до тексту, дібрати заголовок.
2) с. 127-129 – читати, переказувати від імені Незнайка, скласти план.