Мета: уточнювати і розширювати уявлення учнів про сім'ю; розповісти, як члени сім'ї піклуються про здоров'я одне одного; формувати позитивне ставлення до сім'ї; вчити надати допомогу членам родини, дбати про здоров'я рідних, слухатися батьків.
Обладнання: сюжетні картинки, презентація підручник «Основи здоров'я».
Тип-уроку: урок – тренінг
УРОК 13. МОЯ РОДИНА. ПІКЛУВАННЯ ПРО ЗДОРОВ’Я СІМ’Ї
Мета: уточнювати і розширювати уявлення учнів про сім’ю; розповісти, як члени сім’ї піклуються про здоров’я одне одного; формувати позитивне ставлення до сім’ї; вчити надати допомогу членам родини, дбати про здоров’я рідних, слухатися батьків.
Обладнання: сюжетні картинки, презентація підручник «Основи здоров’я».
Тип-уроку: урок – тренінг
Хід уроку
І. Організаційна частина
1. Вправа «Привітання»
Лунає спокійна приємна музика під яку діти під керівництвом вчителя утворюють коло.
(Діти передають свічку по колу з побажаннями, поки свічка не повернеться до вчителя. Кожен наступний дякує за побажання).
Свічка повернулася до мене. Дякую вам. В свою чергу, хочу всім вам побажати міцного здоров’я, душевного тепла, спокою, любові до всіх хто вас оточує. А де ми це можемо отримати?(В сім’ї, родині.)
2.Зворотний зв’язок
«На попередньому уроці я зрозумів (ла) … .»
3.Мозковий штурм
ІІ. Основна частина
1. Повідомлення теми і завдань уроку
2. Робота з підручником с.56-59 - Хто зображений на малюнку?
А зараз я пропоную вам погратися і відгадати загадки. Ніжна, лагідна і мила, На цей світ нас народила. Я до неї пригорнуся,
Це ріднесенька… (матуся)
Хто усіх нас захищає, Матінці допомагає?
З ним нічого не боюсь,
Здогадались? Це… (татусь)
Ще рідня у мене є!
Всім питання задає,
І вертлява, й невеличка,
Моя люба це … (сестричка)
З ним ніколи не сварюся,
Іграшками поділюся.
Буду з ним дружити, грати.
Познайомтесь, це мій … (братик)
Ще голубонька рідненька –
Добра, мила і старенька.
Я ніколи не журюся,
Бо у мене є … (бабуся)
Сивий, мудрий і поважний.
Заклопотаний, відважний.
Всього я в житті навчусь,
Бо зі мною мій … (дідусь)
3. Здорова родина с.57
Робота в групах
Скласти розповідь за малюнками.
4. Руханка
Раз - турботлива матуся (руку покласти сусідові з права на плече)
Два – до тата пригорнуся (руку покласти сусідові з ліва на плече)
Бабця – три, дідусь – чотири (хитнутись разом всім праворуч)
П’ять – сестричку полічили (хитнутись разом всім
ліворуч )
Ось така моя родина: (нахилились правою рукою до лівої ноги)
привітна, і гостинна (нахилились правою рукою до правої ноги )
5. Чому треба слухатися батьків с.58 Слухання вірша Лесі Вознюк.
7. Гра «У театри»
- Уявіть, що ви актори, покажіть за допомогою міміки або жестів, як можна відпочивати родиною. При цьому учасники інших груп мають вгадати ваш вид відпочинку.
ІІІ. Заключна частина.
1. Вправа «Хвостик»
2. Зворотний зв’язок.
3. Робота в зошиті с.22-23
- У якій родині піклуються про здоров’я її членів, а у якій – ні?
4. Ритуал прощання.
Підніміться, друзі, вас прошу і зі мною повторіть:
Любіть себе та інших поважайте.
Своє життя й здоров’я бережіть.
І правильну дорогу вибирайте,
Якщо ви довго хочете прожить.
Посміхніться і будьте завжди здорові!