Мета: ознайомлення учнів із правилами безпечної поведінки у природному середовищі; вчити обирати безпечні місця для відпочинку та гри дотримуватися правил безпеки; виховувати обережність, обачливість
Обладнання: підручник «Основи здоров'я», ілюстрації до теми, презентація.
Тип-уроку: урок – тренінг
УРОК 16. БЕЗПЕКА ІГОР ТА РОЗВАГ. БЕЗПЕЧНІ МІСЦЯ ДЛЯ ІГОР І РОЗВАГ.
Мета: ознайомлення учнів із правилами безпечної поведінки у природному середовищі; вчити обирати безпечні місця для відпочинку та гри дотримуватися правил безпеки; виховувати обережність, обачливість
Обладнання: підручник «Основи здоров’я», ілюстрації до теми, презентація.
Тип-уроку: урок – тренінг
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Вправа «Привітання»
Сонечко сяє (діти підносять руки вверх, пальчиками відтворюють мерехтіння)
Сопілочка грає (імітують гру на сопілці)
Річка тече (роблять хвилясті рухи руками)
Веслами загрібаємо ( коло плечима)
Радо всіх зустрічаємо (розводять руки в сторони).
- Давайте пригадаємо правила наших занять (учні пригадують та називають по черзі правила роботи).
Правила роботи
«На попередньому уроці я зрозумів (ла) … .»
- Які місця вдома безпечні для навчання та ігор?
ІІ. Основна частина
1. Повідомлення теми і мети уроку
- Розгляньте малюнок на с.70.
Робота в групах. Учням пропонуються картки з малюнками.
Налетів з-за лісу вітер —
Він сердитий і рвучкий, (Помахати руками до себе.)
Покрутив в садку нам квіти, (Кругові рухи кулачками.)
Розгойдав усі гілки. (Рухи вгору, похитавши із сторони в сторону.)
У вікно, у двері грюкнув, (Поплескати в долоні.)
Розстелив по хаті дим, (Показати пальчиками.)
Впав на шлях і мчить на луки, (Руки долонями вниз.)
Я — наввипередки з ним. (Постукати пальчиками на парті.)
- Розкажіть, в яких місцях ви граєтеся зі своїми друзями. Чи говорите ви дорослим про місце для ігор?
7. Робота в групах (розігрування ситуацій) - Що ви зробите, якщо:
1 група – запросять вас гратися на будівельний майданчик;
2 група – ви побачили, що ваші друзі граються у «футбол» порожньою скляною пляшкою?;
3 група – вам запропонували піти без дозволу дорослих купатися на річку.
Висновки: учиться відмовлятись, якщо вам пропонують погратися в небезпечному місці чи вийти з двору без дозволу батьків.
8. Корисні поради с.73 ІІІ. Заключна частина.
1.Робота в зошиті с.27
2. Зворотний зв’язок.
3. Ритуал прощання.
Діти стають в коло, кладуть руки одне одному на плечі й тричі промовляють: «Ми – молодці, ми дотримуємося правил безпеки».