Тема: Позакласне читання «Казки народів Європи»
Мета: Поглибити знання учнів про казку, як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, розпізнавати казки за уривком, збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, пам’ять, спостережливість, самостійність думки, уміння розповідати, переказувати; виховувати інтерес до народної творчості, чуйність, доброзичливість. Повторити та узагальнити лексичний матеріал теми « Animals».
Хід уроку.
Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок
Починаємо урок.
А урок наш не простий
Він – казковий, чарівний.
Нас казка у гості усіх запросила
Отож , вирушаймо
В країну Казкову!
Мовна розминка.
Читання скоромовки в різних варіантах: (робота в групі)
Миша в шафі шаруділа
Шість шарфів шерстяних з’їла.
-прочитати з гнівом;
-прочитати , насміхаючись з мишки;
-прочитати, жаліючи мишку.
Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми з вами потрапимо у королівство казок, зокрема казок народів Європи. Ми побуваємо в одній із казкових країн Європи. У кожного народу існують свої звичаї, традиції, культура, і звісно, свої казки. Давайте пригадаємо ,з якими казками народів Європи ми ознайомилися.
Читання уривка з казок (робота в парі).
(відгадати казку, показати на карті країну цієї казки).
Державний Прапор якої країни ви бачите у мене на столі? (Великобританії).
Як називається народ, який живе у Великобританії? (англійці). А якою мовою вони спілкуються? (англійською). Отже, ми з вами вирушаємо у казкову країну – Великобританію.
Готові до подорожі? Полетіли! (звук двигуна літака).
Вітання.
1. Hello, hello! How are you?
I am fine, thank you!
And how are you?
2. “ Hello Song”
Робота над казкою «Вередлива мишка».
1Читання вчителем (Хто головний герой цієї казки?)
2 Словникова робота:
Вередлива, придбати, потоваришувати, пронизливий, дременула, надмірна.
3 Читання учнями «ланцюжком» (робота в групі).
4 Відповіді на запитання (на укр.. мові).
-з якими тваринами зустрічалася мишка
-що всі ці тварини хотіли?
-а що головне було для мишки?
-сподобався мишці голос пітуха (каченяти, віслюка, песика)?
-а голос котика?
-який був голос у котика?
-що він зробив, з таким ніжним голосом?
-що ж зрозуміла мишка?
-що нас вчить ця казка?
Фізкультхвилинка.
Time to make a circle!
Make a circle big-big-big, small-small- small, big-big-big .
Make a circle small-small- small, Hello-hello- hello!
Make a circle round and round, round and round
Make a circle round and round, Hello-hello-hello!
5. Повторення лексики теми « Animals».
- What animals do you know?
-What animal is it?
Poem : I am big, big cat,
I am little, little mouse!
-Is it a cat? (Yes, it is\ No, it is not)
6 Утворення ланцюжка зустрічей мишки з тваринами.
Творчі завдання.
1 Розмістити слова послідовно до змісту казки.
2 Гра з кубиком Блума.(робота в групі).
3 Складання прислів’їв (робота в групі).
Хвилинка поезії.( вірш «Казка»)
Складання учнями казку про квітку.
Підсумок казки:
Я всміхаюсь сонечку
Здрастуй , золоте!
Я всміхаюсь квіточці
Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику
Лийся , мов з відра!
Друзям усміхаюся
Зичу всім добра!
Підсумок уроку ( на укр.. мові).
Підсумок уроку ( англ. мовою).
“Goodbye Song”: Goodbye, Goodbye, Goodbye
Goodbye, friends, Goodbye
Goodbye-bye, Goodbye- bye
Goodbye, Goodbye, Goodbye
Goodbye, Goodbye, Goodbye!
Долматівський заклад повної загальної середньої освіти
Інтегрований урок з літературного читання та англійської мови у 2 класі.
Вчитель початкових класів Садова Л.М.
Вчитель англійської мови Хижняк І.А.
Тема: Позакласне читання
«Казки народів Європи»