Мета: дати уявлення про режим дня школяра і його вплив на здоров'я; пояснити, чому важливо вчасно лягати спати; навчати учнів складати розпорядок дня за малюнками; виховувати бажання виконувати правила розпорядку дня. Обладнання: сюжетні картинки, презентація, мультфільм «Абетка здоров'я: режим дня», підручник «Основи здоров'я».
Тип-уроку: урок – тренінг
УРОК 5. ЩОДЕННЕ ПІКЛУВАННЯ ПРО СВОЄ
ЗДОРОВ’Я. РЕЖИМ ДНЯ
Мета: дати уявлення про режим дня школяра і його вплив на здоров’я; пояснити, чому важливо вчасно лягати спати; навчати учнів складати розпорядок дня за малюнками; виховувати бажання виконувати правила розпорядку дня. Обладнання: сюжетні картинки, презентація, мультфільм «Абетка здоров’я: режим дня», підручник «Основи здоров’я».
Тип-уроку: урок – тренінг
Хід уроку
І. Організаційна частина 1. Вправа «Усмішка»
У класі усмішка гуляла Діток наших звеселяла.
Отже, друже, ти не спи, Усміхнись і настрій скажи!
Правила роботи
«На попередньому уроці я зрозумів (ла) … .»
(дотримуватися режиму дня)
ІІ. Основна частина
1. Повідомлення теми і мети уроку
У поняття «режим дня» входить формування цілої низки корисних для здоров’я звичок. Наприклад, такі:
1. Робота з підручником (с.22) Розгляньте малюнки на с.22.
2. Лось пропонує переглянути мультфільм «Абетка здоров’я: режим дня».
Поясніть, чому дітям і дорослим треба дотримуватися режиму.
Поняття «режим дня» в себе включає:
3. Розгляньте малюнки на с.23. - Що роблять діти?
- Розкажіть як ви піклуєтесь про своє здоров’я.
Ворон нам пропонує завдання.
- Пам’ятайте! Дотримуватися розпорядку дня корисно для здоров’я.
4. Руханка
Раз – зарядку залюбки вранці роблять малюки.
Два – водички не цурались, умивались, гартувались.
Три – сніданок смакували та до школи поспішали.
Раз, два, три та раз, два, три –
Неодмінно повтори:
- Сила, спритність і постава – фізкультури добра справа!
5. Робота в парах.
- На кожній парти є конверт з картками. Вам потрібно розташувати картки в правильній послідовності.
Вивчення корисних порад.
7. Аналіз ситуацій по групах
Чому він захворів?
ІІІ. Заключна частина.
1. Вправа «Відкритий мікрофон»
- Чому для здоров’я корисно все робити в усталеному порядку?
Розкажи про свій розпорядок дня.
4. Ритуал прощання.
Діти утворюють коло, беруться за руки і промовляють:
«Будьмо здорові! Хай усім щастить!»