Урок 6 клас "Контрольна робота. Словотвір. Орфографія"

Про матеріал
Можливість індивідуальної роботи. Самостійний вибір завдань з обох варіантів .
Перегляд файлу

Тема: КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМИ «СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ» (ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ)

Мета:

  • навчальна: перевірити знання учнів про словотвір, знання вивчених орфограм;
  • розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;
  • виховна: виховувати любов до мови.

Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація.

Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.

III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

1-й варіант

► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.

  1. Для утворення нових слів можуть служити такі морфеми:

А корінь, префікс, суфікс, закінчення;

Б префікс, суфікс;

В корінь, суфікс, префікс;

Г корінь, суфікс, закінчення.

  1. Позначте рядок іменників з буквою щ:

А Гали..ина, Чернігів..ина;

Б Німе..ина, Хмельни..ина;

В Оде..ина, Херсон..ина;

Г Туре..ина, Вінни..ина.

  1. Позначте рядок слів із суфіксом -цьк-:

А Оде..ий, че..ий;

Б пари..ий, виклада..ий;

В кавка..ий, остро..ий;

Г тка..ий, молоде..ий.

  1. Позначте рядок іменників із буквами -чч-, утворених від прикметників:

А Харків..ий, Київ..ина;

Б Туре..ина, Німе..ина;

В Харків..ина, Орлов..ина;

Г Вінни..ина, Гали..ина.

  1. Позначте рядок іменників, утворених за допомогою суфікса -ств-:

А неу..о, стріле..о;

Б товари..о, садівни..о;

В агент..о, людс..о;

Г студент..о, боягу..о.

  1. Позначте рядок слів, утворених безафіксним способом:

А вправа, розмова, юннат;

Б синь, зелень, спів;

В сінокіс, перелісок, їзда;

Г лісовий, пролісок, нежить.

  1. У якому рядку правильно вказане слово, від якого утворилося наведене?

А Ніжно

ніжність;

Б захмарний

хмара;

В чорноземний

чорнозем;

Г примирення

миритися.

  1. Позначте словосполучення, у якому вжиті слова, утворені шляхом переходу однієї частини мови в іншу:

А солодкий голос;

Б затишна кімната;

В сумлінний виконавець;

Г сучасна операційна.

► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.

  1. Установіть відповідність між словом та способом його утворення:

А безрукавка

1 префіксальний

Б виліт

2 суфіксальний

В черговий

3 префіксально-суфіксальний

Г безхмарний

4 безафіксний

5 перехід з однієї частини мови в іншу

2-й варіант

► Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.

  1. Для утворення нових слів можуть служити такі морфеми:

А префікс, суфікс;

Б префікс, корінь, суфікс;

В корінь, суфікс, закінчення;

Г корінь, префікс, закінчення.

  1. Позначте рядок іменників з буквою щ:

А Туре..ина, Вінни..ина;

Б Німе..ина, Хмельни..ина;

В Оде. .ина, Львів..ина;

Г Гали..ина, Чернігів..ина.

  1. Позначте рядок слів із суфіксом –цьк-:

А пари..ий, виклада..ий;

Б Оде..ий, че..ий;

В тка..ий, молоде..ий;

Г кавка..ий, остро..ий.

  1. Позначте рядок іменників із буквами -чч-, утворених від прикметників:

А Туре..ина, Німе..ина;

Б Харків..ий, Київ..ина;

В Вінни..ина, Гали..ина;

Г Харків..ина, Орлов..ина.

  1. Позначте рядок іменників, утворених за допомогою суфікса -ств-:

А садівни..о, товари..о;

Б агент..о, люде..о;

В стріле..о, неу..о;

Г студент..о, боягу..о.

  1. Позначте рядок слів, утворених безсуфіксним способом:

А сінокіс, перелісок, їзда;

Б юнь, блакить, спів;

В вправа, розмова, юннат;

Г лісовий, пролісок, нежить.

  1. У якому рядку правильно вказане слово, від якого утворилося наведене?

А переписування

писати;

Б пароплав

плавати;

В ніжно

ніжний;

Г прихований

схованка.

  1. Позначте словосполучення, у якому вжиті слова, утворені шляхом переходу однієї частини мови в іншу:

А цікава книга;

Б сумлінний черговий;

В солодкий чай;

Г добре працювати.

► Завдання 9 передбачає встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного буквою, потрібно дібрати відповідник, позначений цифрою.

  1. Установіть відповідність між словом та способом його утворення:

А тваринка

1 префіксальний

Б синь

2 суфіксальний

В пролісок

3 префіксально-суфіксальний

Г перевищувати

4 безафіксний

 

5 перехід з однієї частини мови в іншу

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Рефлексія

  • Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впоралися легко?

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Створити тестову самостійну роботу з теми.( 6 питань по 3 варіанти відповідей)

docx
Додано
1 березня 2020
Переглядів
1429
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку